Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zaczynać rolniczy biznes?

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 wrzesień 2011 - 22:02

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Frooger jeżeli nie masz żadnego magazynu to musisz od razu z pola sprzedać zborze a co z tym idzie mniejsza cena która za zwyczaj jest kiedy są żniw,przydało by się jakieś podwórko w okolicy gdzie chcesz kupić pola i postawić jakiś używany silos aby tym zbożem handlować przez cały rok w tedy przy tych cenach i przy dobrej jakości zboża i o ile będziesz miał dobry plon to coś ci na pewno zostanie.A i jeszcze jedna kwestia za ile chcesz kupić hektar ziemi bo są już dość częste przypadki że wołają 60.000 tyś za hektar a to się będzie dluuuuugo zwracać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Dzisiaj, 00:35
  •  

#22 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 16 wrzesień 2011 - 13:34

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? człowieku co ty myślisz że zadarmo kasę na wsi dają on ponad 5 zł za litr godzina kombajnu w tym roku 300 zł prowadzę chodwle zwierzęcą krowy mleczne mam i opasy wszystkiego inwentarzu mam 130 sztuk, 73 ha i powiem ci szczerze że na zero bywają takie miesiące że wychodzę jak maszyny maja awarie niedawno 3p silnik zrobiłem a to na dyskotekę a to do dziewczyny trza trochę mieć i co najgorssze pracujesz w soboty i niedziele np ja teraz jak tnę usługowo kukurydze to cale dnie i nocę nie kturzy nawet chcą ciąć i w niedziele i też jadę bo chcę zrobić wszystko ma plusy i minusy i do tego wstaje codziennie o 4.30 rano więc ty pewnie śpisz z dysky przyjadę i zaraz w oprzętu

#23 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 21:02

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? jacek456788 w temacie "Czy warto zostać rolnikiem" sobie tą pracę chwaliłeś i pisałeś tam o której wracasz z dyski
i że rolnictwo daje elastyczne godziny pracy tak se to chwaliłeś a teraz inaczej piszesz :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 16 wrzesień 2011 - 23:07

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? niby chwaliłem ale po co taki z miasta ma przyjść i cwaniaka na wsi zgrywać

#25 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 06:38

oczywiscie, ze warto zaczynac roliczy biznes.
..........................

Tą wypowiedź podsumuję następująco, ty chyba masz takie same pojęcie o rolnictwie jak autor tematu, TV robi wam wodę z mózgów.

#26 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 17 wrzesień 2011 - 19:45

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? dość jest takich z miasta co lokują pieniądze w ziemii....
a co do tego jakbym wygrał w lotka kilka milionów to z samego procentu leżałbym brzuchem do góry i o nic sie nie martwił :D

#27 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 17:41

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? kellman czy jakos tak ma troche racji...ale zaczynajac od zera to za duze ryzyko od razu kupowac nie wiadomo ile hektarow...jak masz powiedzmy 30 ha na poczatek od ojca to te 10-15 maks mozesz dokupic co 3 lata...bo wiecej to juz moze byc lipa....pozniej z biegiem czasu im wiecej bedziesz mial posplacanych tym wiecej mozesz kupowac..ale zeby tak od razu z 30 przestawic sie na 200 ha to jest tzw zycie na krawedzi...uda sie albo sie nie uda....wystrczy ze unia sie rozpadnie doplaty pojda sie jeb... i lezysz i kwiczysz. wystarczy wejsc w inrnet i poaptrzec ze sa na sprzedaz gospodastwa ponad 200 ha bo zapewne ktos przeinwstowal...moze susza 2 lata z rzedu w jego okolicy, moze powodz,moze jakies choroby nowe i zaczyna sie robic nieciekawie... z ziemia jest o tyle dobrze zejak juz ja splacisz to przy sprzedazy zyskasz a na pewno nie stracisz....i w najgorszym wypadku sprzedaz ziemie. CI co maja duzo ha to po prostu mieli odwage i szczescie pokupowac ja za gorsze przed unia i im sie udalo...teraz juz tak kolorowo moze nie byc..no ale kto nie ryzykuje ten nie ma jednak wszytko musu byc w granicach rozsadku...moj ojciec ma prawie 60 lat i ma 32 ha...on juz nie inwestuje bo po co?? oczywiscie korzysta z doplat,programow rolnosrodowsikowych,ostnaio wzielismy mlodego rolnika...ale o kupnie ziemi nie mysli...bo juz chce sobie odppczac..nie kazdy chce miec nie wiadomo ile jednemu wystraczy 15 ha drugiemu 50 a innego nie zadowoli nawet 300 ha...w kazdej branzy tak jest..jeden ma jedna pizzerie o dobrej renomie i mu to wystrczy a inny ma siec pizzeri...osobiscie uwazam ze taka pogon za kasa nie ma sensu...ja osobiscie chcialbym miec 100 ha...wiadomo teraz tak mowie ale nie wiem czy nie wpadne w ten wyscig szczurow hehe jednak nrtazie p 100 ha moge sobie pomarzyc bo w mojjej okolicy ciezko o ziemie a ceny sa tez kosmicznebo za 3 klase zycza sobie po 45 tys...a niektorzy to potrafia po 1800 zl placic za ha dzierzawy i psuja tym rynek...dziwi mnie tez to ze b duzo osob pisze ze nie da sie wyzyc z 30 ha...my mamy 32 ha tylko ze glownie klasa II i raptem 6 sztuk krow i 6 bydla...ale na nic nam nie brakuje...mimo wszytko w uni jest o niebo lpeiej niz za rzadow Buzka...obytylko to wszytko sie nie rozpadlo i doplaty nie poszly w dol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 20:33

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Ale jeśli 50% budżetu to dopłaty bezpośrednie a w niektórych przypadkach bez dopłat nie ma szans na zakup nawozów paliwa to jaka kol wiek uprawa lu hodowla traci sens lepiej pole utrzymywać w tak zwanem czarnym ugorze i brać dopłaty. I nie rozumie tych polityków którzy mówią o ciągłym zwiększeniu dopłat bezpośrednich jeśli uprawianie czego kol wiek traci sens :mellow:

#29 Share MrKOTpl

MrKOTpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:18

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Słyszałem wiele wersji ze się opyla i że się nie opyla to jak to jest w końcu ? Kolega mnie się zapytał a ja nie umiałem mu opdowiedzieć.

Połączony +1 punkt za dublowanie tematów.

Edytowany przez MAT912, 15 grudzień 2012 - 20:57.

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:51

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Zadaj konkretne pytanie o co Ci właściwie chodzi, bo ja nic nie rozumiem z tego co tu napisałeś.

#31 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:54

Słyszałem wiele wersji ze się opyla i że się nie opyla to jak to jest w końcu ? Kolega mnie się zapytał a ja nie umiałem mu opdowiedzieć.

nie opłaca się, jeszcze w okolicach Krasnika od początku zaczynac to trzeba wygrac dobrą sume w totka ;)

#32 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:05

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? To zależy od kierunku produkcji jaka chcesz postawić.Jednak czy w tą czy w tą musisz mieć pieniądze.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#33 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:18

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Może autorowi chodzi o przebranżowienie? Ja słyszałem od kumpla co często jeździ do Niemiec że masa ludzi z tego żyje, tzn biorą duże dotacje na budowę chlewni, nic nie hodują i po 5 latach sprzedają nieużywane wyposażenie. Następnie biorą dotacje, przerabiają to na oborę, nic nie hodują i znowu sprzedają. Po tym przerabiają na hotel, agroturystykę i tak w koło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Michalc355

Michalc355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:30

Czy warto zaczynać rolniczy biznes? Wątpie, że znajdziesz ziemię.