Skocz do zawartości

Reklama

Jak pozbyć się wróbli z gospodarstwa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
46 odpowiedzi na ten temat

#21 marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:10

Mnie kiedyś zagniezdziły się we wiacie przejazdowej postawiłeś auto rano nie ciekawie drabina usówałem gniazda wiatrówka raz po raz tylko dziury w eternicie zostawały ale zazwyczaj z wieczora lampka i oświetlałem je i pal ,koledze w wysokiej stodole ma tam tylko maszyny i ciągniki pożyczył wiatrówkę ale to syzyfowa praca miał wysoko i celowanie gorsze dał spokuj rozwiesił plandeki i poza bokami plandek ma czysto w środku

#22 Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • 37384975

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:57

Ja też mam z tym dziadostwem mękę. Zadomowiły się w oborze. W zeszłym roku miałem 3 w tym ok. 15. Siedzą na belkach krokwiach i szczebioczą, że słuchać tego się nie da. Siadają na korytarz paszowy i wiadomo najedzą się i sr**ą. W silosie jeszcze więcej tego siedzi, wróbli, sikorek i też fajdają w kukurydzę.Latem jest jeszcze gorzej, bo zamiast nich pojawiają się jaskółki 3-4 pokoleń w sezonie i z 10 gniazd, ogłuchnąć można. Nie mam na to sposobu, póki co. Muszę zrobić podbitkę pod krokwie(ocieplenie) to nie będą miały gdzie siedzieć. Chciałem je wystrzelać, ale te jak mnie zobaczą to chowają się za krokwiami. lub przelatują na drugą stronę.

#23 wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • 10670627

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:21

Taki sam problem u mnie, jest tej gadziny w wiacie tyle że wszystkie maszyny i cokolwiek tam stoi jest tak ''zabrudzone'' że aż sie nóż w kieszeni otwiera. A najgorsze że niczego sie one nie boją, a kot nawet najłowniejszy 6 metró po metalowym słupie nie wejdzie żeby je złapać ;[  I co tu począć, atrapy drapieznych ptaków podobno załatwiaja sprawe tylko na chwile, potem wróble już wiedzą o oc chodzi.

#24 gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:43

Wypowiedzi niektórych można tylko skomentować "chłop żywemu nie przepuści"
Wiatrówka oczywiści pomaga utrzymać stabilną populacje, koty też a mnie dodatkowo odwiedza krogulec który jest postrachem młodych latem ale teraz w zimie nie raz widziałem jak zdobył u mnie obiad. Koty dobrze wyłapują młode które niedawno opuściły gniazdo i słabi latają.  Koty na dźwięk łamania wiatrówki warują przy nodze i potrafią sobie zdjąć z drzewa jak się jakiś zawiesi. Nigdy nie miałem celu aby je wytępić. Co więcej w zimie karmie je odpadami z wialni. Teraz przylatuje do mnie około 50 wróbli, mazurków i trznadli. Żadne nie mogą wejść do środka budynków. Wiosną zostanie kilka sztuk żeby przeprowadzić lęgi

Jeszcze raz.Trzeba uszczelnić budynki żeby nie mogły wejść do środka

#25 Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 luty 2013 - 08:35

w jaja se strzelcie tą wiatrówką chłopki

Nie można było tego jakoś grzeczniej powiedzieć?

Edytowany przez razor275, 02 luty 2013 - 10:13.

#26 Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 03 luty 2013 - 09:07

Czy ktoś próbował z trutką na szczury? może to pomoże..?

#27 Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:54

A nie lepiej zastosować np takie urządzenie  http://allegro.pl/od...2875410818.html

Edytowany przez Voo, 03 luty 2013 - 13:54.

#28 marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 03 luty 2013 - 16:29

Dobra sprawa napewno postraszył by wróble tylko kilka lat temu sąsiad zainstalował coś podobnego blisko domu na czereśniach ustawił na max sygnał głosu cały sezon czereśniowy człowiek nie mógł się zdrzemnąć na dworze a i zamknięte okna nie pomagały

#29 krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 luty 2013 - 20:32

A może ktoś się tym zainteresuje, że wróble nie mają co jeść w zimie,a w lecie zjadają robaki i to ogromne ilości. Ile kosztują  śor  a ich ochronę mamy za darmo, tu trzeba się zastanowić.

#30 ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • 12025760
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 03 luty 2013 - 21:12

a to ciekawe bo u mnie jakoś sobie nie daja rady z muchami a wszystko jest posrane

#31 Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:53

NIE!nie można tego inaczej napisac!jak czytam takie żeczy to krew mnie zalewa!najlepiej zabic wszystko co dochodu nie przynosi!

#32 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1548 postów
  • 10992412

Napisany 03 luty 2013 - 23:05

To może napisała byś nam o skutecznych metodach pozbycia się wróbli?? Wróble dadzą sobie radę, u mnie są ich takie ilości że przeżyją nawet koniec świata, na szczęście nie muszę się ich pozbywać, bo mi wyraźnej szkody nie czynią.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4  -  U C-330

#33 frankoo

frankoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 luty 2013 - 00:08

u mnie dały radę dwa koty.
Tak, kiedyś je wiatrówką młóciłem i kotom dawałem i polubiły to mięsiwo B)
Dla tych co chcą żebyśmy sobie w łeb strzelili czy jaja, macie i płaczcie :

A jak wam nie pasuje odstrzał tego co przeszkadza mi w uprawie i w gospodarstwie to zapraszam was żebyście odstraszali je, przecież tak bardzo wam zależy na tej zwierzynie :lol:

Edytowany przez frankoo, 04 luty 2013 - 00:18.

#34 tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:39

Z trutka na szczury kiepski pomysł. Wiatrówka tak samo -można lakier uszkodzić a nie daj boże człowieka.
Ja miałam ten problem dwa lata temu z wróblami i z myszami. Kupiłem dwa koty z Agencji i załatwiły sprawę.
Sami się dziwili że takie łowne te koty. :) bo były z miasta :)

Edytowany przez tespis17, 04 luty 2013 - 09:40.

#35 marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 04 luty 2013 - 10:39

Dagmara tak piszesz bo nie masz z nimi problemu nawet też nie chodzi o zboże co kurom zjedzą choć niekiedy wróble wnerwiają mamy tam w kórniku te 10 sztuk idziesz podsypać zimą a tam kilkadziesiąt wróbli wylatuję gorsza sprawa to wygląd ciągnika maszyn po ich pobycie

#36 gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 luty 2013 - 14:17

Wróble i mazurki zjadają ziarna takie jak pszenica ale dla piskląt takie nasiona są za duże i za twarde. W dużym stopniu pisklęta są żywione są owadami ale przede wszystkim nasionami roślin dzikich, chwastów. Much takich w oborach co "gryzą" zwierzęta i ludzi to nawet jaskółki nie łapią.
Zauważyłem że nawet teraz, w zimie od pszenicy bardziej lubią np. owsik. Tylko łuski zostają.
To niezły masz kurnik że wróble bez problemu tam wlatują. Żeby kiedyś kuna nie weszła bo narobi większych szkód niż wróble.
Magazyn na zboże mam uszczelniony tak że tylko koty niewielką dziurą mogą wejść. Do garaży nie wlatują bo są dosyć niskie, tak że ledwie kombajn wchodzi. A poza tym są ciemne i często bywają tam koty. I wystarczy żeby nie mieć problemów z ptakami
Dziś rano był krogulec na śniadaniu :D

#37 gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 00:12

A co z karbitem? Zawsze był skuteczny na ptactwo, przynajmniej przez jakiś czas póki się nie przyzwyczają

#38 Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 01:54

Zobacz postDagmarka, o 03 luty 2013 - 21:53, powiedział:

NIE!nie można tego inaczej napisac!jak czytam takie żeczy to krew mnie zalewa!najlepiej zabic wszystko co dochodu nie przynosi!
podaj adres to wyślę Ci parę "moich" wróbli....
Najlepiej jest mieć szczytne ideały...w szczególności gdy koszty ponosi ktoś inny...
Martwisz się losem tych ptasich szczurów....to je wszystkie przygarnij

#39 oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK przy piwku:)

Napisany 01 marzec 2013 - 07:28

u mnie kot załatwiał potrzeby ale własne na dodatek w zbożu pod plandeką... miałem przyczepkę ukitrana do siewu jak tam zajżałem :blink: to już ani kotki ani zboża nie ma...
mój znajomy przywoził zapach odstraszający ptaki .... pomagało :)
Pomogę tyle ile mogę , czasem sam potrzebuje pomocy ....
Jesli pomogłem , okarz to Dając reputację :) to motywuje ...
pozdrawiam !

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • 45582825
  • Zainteresowania:Co tu zrobić by zarobić a się nie narobić...

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:00

Jak myślicie zdaje to egzamin czy szkoda kasy. http://allegro.pl/od...3765498895.html
Nie mogę sobie poradzić z tą plagą

Zobacz także