Skocz do zawartości

Zdjęcie

Która lepsza class czy New Holland

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:06

Która lepsza class czy New Holland Witam . Mam problem a mianowicie chce kupić prasę tylko nie wiem która będzie lepsza czy clsas markant , dominat czy new holland np:376,276370 i jak z częściami jest do tych pras , którą byście bardziej polecali. Tak do 8 tyś , będzie prasować na 20 ha no może więcej i coś jeszcze na zarobkach . Współpracować będzie z fordem 3000 lub new holland TD4020f ale to jeszcze się zobaczy . Dzięki za odpowiedz. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Która lepsza class czy New Holland Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 18:56

Która lepsza class czy New Holland ja miałem international 430 sprawowała sie bardzo dobrze a do czasu gdy musiałem coś do niej kupić to zaczynały się schody.teraz mam polską ona jest gorzej wykonana ale części dostane wszedzie

#3 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 10:31

Która lepsza class czy New Holland Właśnie do polskich pras są części tanie i łatwo dostępne ale słyszałem ze ciężko chodzą i ford może nie dawać sobie rady z nią i do 6 tys nie kupie dobrej polskiej prasy .

#4 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 10:34

Która lepsza class czy New Holland Patrz na stan techniczny a nie na markę

#5 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 12:14

Która lepsza class czy New Holland z a 6000 to dobrej nie kupisz.ja z224 prasuję c330 ale mam tanie części a kupisz zagraniczną na pewno starszą to ciekawe gdzie kupisz części i za ile

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2012 - 18:10

Która lepsza class czy New Holland Wszystkie marki mają swoje plusy i minusy, części kupisz do wszystkich pras, kwestia znalezienia w necie i czasu dostarczenia przez kuriera.
Polskie owszem są dobre, ale aparaty wiążące dają wiele do życzenia.
Jako użytkownik NH 370 mógłbym ją polecić z racji wytrzymałości i bezawaryjnej pracy u mnie od 11 lat.
Gdyby nie bezawaryjna praca tej mojej sztuki, to zmienił bym ją na model z szerszym podbieraczem, bo mój jest dosłownie na styk.

Jak będziesz szukać odpowiedniej dla siebie, to wybierz tą, która poza ogólnym stanem dobrym będzie mieć nie zużyte aparaty wiążące.

#7 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:29

Która lepsza class czy New Holland A ciekawe jak szybko jeździsz z ta prasą . U mnie w dobrej słomie to zetory 65 km stękają
oczywiście z polskimi prasami .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:09

Która lepsza class czy New Holland myślałem że będzie gorzej ale jest ok to dużo zależy od operatora. Mój znajomy ma c360 i simpe z224/1 i pracuje o wiele wolniej jak ja . u mnie daje 2000 on tylko 1300 i w tym problem

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:18

Która lepsza class czy New Holland

A ciekawe jak szybko jeździsz z ta prasą . U mnie w dobrej słomie to zetory 65 km stękają
oczywiście z polskimi prasami .

Jakie znaczenie ma prędkość???
Dla mnie ważna jest przepustowość i tych 300 kostek słomy na godzinę w wadze około 10 kg śmiało robi i to bez przepustów,chyba że sznurka zabraknie.
Jak miałbym porównywać to przyznaje,że Sipmie mogę dorównać ale pokonać jej raczej nie da rady.
Polskiej nie wkręcajmy do tematu, autor jej nie bierze pod uwagę.

#10 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:21

Która lepsza class czy New Holland ok

#11 Share michal1014

michal1014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 00:44

Która lepsza class czy New Holland Ja osobiście mogę ci polecić prasę deutz fahr HD 320. Osobiście sam taką posiadam. Jest ona z 1998 roku w 2002 roku kupiliśmy ją z niemiec od bauera od tej pory jest w naszym gospodarstwie. Prasa ta w ciągu tego samego czasu zrobi więcej od polskich. A i moja posiada drabinkę z tyłu i zaczep dzięki czemu można za jednym przejazdem zebrać plon. Ja ją tylko smaruję zmieniam sznurki i to wszystko jeszcze się na niej nie zawiodłem. Cały czas jest garażowana. Ale jak niektórzy mówią jak dbasz tak masz co uważam za słuszną uwagę. Plusem dla niej jest też to że części do niej pasują od polskiej sipmy lub famarolki ponieważ polskie prasy są produkowane na licencji deutz fahr. Tylko że do 10tyś dobrej nie dostaniesz. Aktualnie jest na sprzedaż ponieważ kupiłem prasę rolującą. Pozdrawiam.

Edytowany przez michal1014, 30 grudzień 2012 - 19:09.

#12 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 10:07

Która lepsza class czy New Holland a czy tu mamy allegro

#13 Share galinek3140

galinek3140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnctwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:38

Która lepsza class czy New Holland Ja mam famarlolu i zapitalam w pszenżytniej słomie to 3 szosowa i wyrabia mf 255 ale to już jak rzadko leży a tak to 2 szosowa tanie częsci i lekko chodzi pożycza sąsiad odemnie to Rusinkiem ja ciąga co prawda wolniej ale robi :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:04

Która lepsza class czy New Holland Ja osobiście posiadam prase Claas Markant 40.
Podbieracz ciut mógł być szerszy ale do reszty nie mam zastrzeżeń.
Na wiosnę tylko przesmarowuję ją , zakładam sznurek i heja.
Aktualnie pracuje z ursusem c360 ale jakby coś nawet c330 nie ma z nią problemu ;)