Zaloguj się, aby obserwować  
Jurekmtz

Która lepsza class czy New Holland

Polecane posty

Jurekmtz    0

Witam . Mam problem a mianowicie chce kupić prasę tylko nie wiem która będzie lepsza czy clsas markant , dominat czy new holland np:376,276370 i jak z częściami jest do tych pras , którą byście bardziej polecali. Tak do 8 tyś , będzie prasować na 20 ha no może więcej i coś jeszcze na zarobkach . Współpracować będzie z fordem 3000 lub new holland TD4020f ale to jeszcze się zobaczy . Dzięki za odpowiedz. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

ja miałem international 430 sprawowała sie bardzo dobrze a do czasu gdy musiałem coś do niej kupić to zaczynały się schody.teraz mam polską ona jest gorzej wykonana ale części dostane wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Właśnie do polskich pras są części tanie i łatwo dostępne ale słyszałem ze ciężko chodzą i ford może nie dawać sobie rady z nią i do 6 tys nie kupie dobrej polskiej prasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

z a 6000 to dobrej nie kupisz.ja z224 prasuję c330 ale mam tanie części a kupisz zagraniczną na pewno starszą to ciekawe gdzie kupisz części i za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie marki mają swoje plusy i minusy, części kupisz do wszystkich pras, kwestia znalezienia w necie i czasu dostarczenia przez kuriera.

Polskie owszem są dobre, ale aparaty wiążące dają wiele do życzenia.

Jako użytkownik NH 370 mógłbym ją polecić z racji wytrzymałości i bezawaryjnej pracy u mnie od 11 lat.

Gdyby nie bezawaryjna praca tej mojej sztuki, to zmienił bym ją na model z szerszym podbieraczem, bo mój jest dosłownie na styk.

 

Jak będziesz szukać odpowiedniej dla siebie, to wybierz tą, która poza ogólnym stanem dobrym będzie mieć nie zużyte aparaty wiążące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

A ciekawe jak szybko jeździsz z ta prasą . U mnie w dobrej słomie to zetory 65 km stękają

oczywiście z polskimi prasami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

myślałem że będzie gorzej ale jest ok to dużo zależy od operatora. Mój znajomy ma c360 i simpe z224/1 i pracuje o wiele wolniej jak ja . u mnie daje 2000 on tylko 1300 i w tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A ciekawe jak szybko jeździsz z ta prasą . U mnie w dobrej słomie to zetory 65 km stękają

oczywiście z polskimi prasami .

Jakie znaczenie ma prędkość???

Dla mnie ważna jest przepustowość i tych 300 kostek słomy na godzinę w wadze około 10 kg śmiało robi i to bez przepustów,chyba że sznurka zabraknie.

Jak miałbym porównywać to przyznaje,że Sipmie mogę dorównać ale pokonać jej raczej nie da rady.

Polskiej nie wkręcajmy do tematu, autor jej nie bierze pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja osobiście mogę ci polecić prasę deutz fahr HD 320. Osobiście sam taką posiadam. Jest ona z 1998 roku w 2002 roku kupiliśmy ją z niemiec od bauera od tej pory jest w naszym gospodarstwie. Prasa ta w ciągu tego samego czasu zrobi więcej od polskich. A i moja posiada drabinkę z tyłu i zaczep dzięki czemu można za jednym przejazdem zebrać plon. Ja ją tylko smaruję zmieniam sznurki i to wszystko jeszcze się na niej nie zawiodłem. Cały czas jest garażowana. Ale jak niektórzy mówią jak dbasz tak masz co uważam za słuszną uwagę. Plusem dla niej jest też to że części do niej pasują od polskiej sipmy lub famarolki ponieważ polskie prasy są produkowane na licencji deutz fahr. Tylko że do 10tyś dobrej nie dostaniesz. Aktualnie jest na sprzedaż ponieważ kupiłem prasę rolującą. Pozdrawiam.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

Ja mam famarlolu i zapitalam w pszenżytniej słomie to 3 szosowa i wyrabia mf 255 ale to już jak rzadko leży a tak to 2 szosowa tanie częsci i lekko chodzi pożycza sąsiad odemnie to Rusinkiem ja ciąga co prawda wolniej ale robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Ja osobiście posiadam prase Claas Markant 40.

Podbieracz ciut mógł być szerszy ale do reszty nie mam zastrzeżeń.

Na wiosnę tylko przesmarowuję ją , zakładam sznurek i heja.

Aktualnie pracuje z ursusem c360 ale jakby coś nawet c330 nie ma z nią problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj