Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 77-14 zablokowany reduktor

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianzb9613

damianzb9613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:06

Renault 77-14 zablokowany reduktor Witam zamiaruje kupić Renault 77-14 1987r. chciał bym się dowiedzieć jak się ten ciągnik sprawuje w gospodarstwie .
Jednym mankamentem tego ciągnika jest zablokowana skrzynia ''reduktor '' . Czy odblokowanie tej skrzyni wystarczy podnieść dekiel i stuknąć w wodzik i po robocie . Skrzynia jest z półbiegami .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 77-14 zablokowany reduktor Dzisiaj, 14:26
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:25

Renault 77-14 zablokowany reduktor Kumpel kupił Renie ale nie wiem jaki model coś około 100-120 koni 2 razy robił skrzynię i za każdym razem było coś nie tak. Może tacy mechanicy tego nie wiem ale zabawa w dłubaniu przy skrzyniach w zachodnich ciągnikach nigdy nie jest tania chyba ze tylko łożyska ale przeważnie coś poważniejszego zawsze nawali.

#3 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:47

Renault 77-14 zablokowany reduktor sąsiadowi padła skrzynia w Reno i miał dużo problemów z dostaniem części. Mechanik mówił ze niby taka sama Renia, a inna skrzynia. I jakoś poskładał skrzynie, ale nie ma napędu. Ja bym sie zastanowił poważnie bo Reno mają podobno okropnie skopane skrzynie. Ale znajomy kiedyś kupił za grosze Case IH 745XL i też miał zablokowaną skrzynie, ale raz dwa to zrobił i traktor hulał aż miło. Musiałbyś poszukać kogoś kto grzebał w takiej skrzyni żeby mniej więcej mógł stwierdzić co tam jest nie tak.

#4 Share damianzb9613

damianzb9613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:53

Renault 77-14 zablokowany reduktor Ja miałem Renault 751-4 1980r sprawowała bardzo dobrze i nie miałem z żadnych problemów i dla tego chce kupić kolejną renówkę.

#5 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:21

Renault 77-14 zablokowany reduktor NIE SŁUCHAJ SKRZYNIE OD RENI SĄ DOBRE
ALE ZASADA jest taka że nie kupuje się ciągnika zachodniego nie sprawnego bo to może drogo kosztować
pytanie skąd jesteś
choć kuzyn zajmuje się naprawą ciągników i maszyn i mówi że Renia jest prościejsza od ursusów
mogę ewentualnie dać ci namiar do niego

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:39

Renault 77-14 zablokowany reduktor Tyle tylko z tego co się orientuje są dwa rodzaje skrzyni w Reniach (chodzi mi o producenta) i z jedną nie ma problemu o części a z drugą są duże problemy z częściami. U znajomego stoi Renia już kilka lat na klockach bo naprawa skrzyni była po prostu nieopłacalna. A po za tym na pewno bym nie kupił zachodniego ciągnika nie na chodzie bo może być kilka usterek ukrytych a to na pewno walnie po kieszeni bo to nie Ursus czy Zetor.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:08

Renault 77-14 zablokowany reduktor Możesz rozwinąć temat tych skrzyń? Którą omijać z daleka?

#8 Share damianzb9613

damianzb9613

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 08:30

Renault 77-14 zablokowany reduktor Jestem z okolic Łukowa woj.Lubelskie .Renówka pracowała w Polsce I ta usterka się stała w Polsce .

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 10:08

Renault 77-14 zablokowany reduktor skrzynia 16x16 ???
wydaje mi sie, ze moze to byc wina uzytkowania ciagnika, po prostu ktos mial za duzo sily i wbil reduktor za daleko
bez zdjecia pokrywy sie nie obedzie, ale wydaje mi sie, ze naprawa nie bedzie kosztowna, jak pisales wyzej wystarczy ustawic wszystko na swoim miejscu
w tych ciagnikach, jak wiekszosci zachodnich, nie nalezy wbijac biegow na sile, to nie jakis MTZ czy ursus gdzie biegi wchodza ciezko i ze zgrzytem
co do skrzyn stosowanych w renault, bardziej awaryjne sa 24x8, czyli te z elektro-hydraulicznym sterowaniem, 12 i 16 w pelnej mechanice sa malo awaryjne, jesli juz to sa to problemy z rewersem

Polska B

#10 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 10:13

Renault 77-14 zablokowany reduktor Kolega pisze że reduktor zepsuty, moje zdanie jest takie ze ktoś zmieniał zakresy przy jadącym ciągniku a reduktor w tych ciągnikach można używać jak ciągnik stoi,prawdą jest ze da się zmienić podczas jazdy ale wtedy skrzynia dostaje,reduktor jest nie zsynchronizowany i jestem pewny że ktoś redukował z zająca na żółwia.Rewers i półbieg jest w skrzyni pośredniej między silnikiem a główną skrzynią biegów więc tam jest ok.

#11 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 10:30

Renault 77-14 zablokowany reduktor zmiana z żółwia na zająca i odwrotnie nie wymaga zatrzymania się ciągnika w przeciwieństwie do reduktora polowe szosowe i rewersa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share erwin2

erwin2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 11:19

Renault 77-14 zablokowany reduktor Może źle to opisałem chodziło mi o to że ten półbieg przy kierownicy można zapodawać bez zatrzymania się.rewers można dawać jak ciągnik toczy się lekko do przodu bo jest zsynchronizowany.natomiast reduktor ten trzy zakresowy tylko i wyłącznie na postoju.tak jest w instrukcji.Biegi od 1 do 4 sązsynchronizowane