Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrowłóknina na pryzmy

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuchcik

kuchcik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:39

Agrowłóknina na pryzmy Czy okrywacie buraki agrowłókniną na pryzmy? Jakie macie opinie? Bo ja w tym roku okryłem po raz pierwszy i zastanawiam sie, czy wydatek byl potrzebny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrowłóknina na pryzmy Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:08

Agrowłóknina na pryzmy My okrywalismy w zeszłym tygodniu bo buraki zabiora dopier koło 24.12 ale jakos im nie wierze, dopłata do tony to 2,50 .To okrywanie tu g... daje gorzej bedzie jak napada deszcz i przymarznie to tylko robota bedzie buraki odrywac

#3 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:22

Agrowłóknina na pryzmy Kupując agrowłókninę nie kupujesz jej na jeden sezon, więc zakup na pewno się zwróci ja okrywam jedną agrowłókniną już pewnie z 5 sezon i tak jak kolega wyżej pisze, jak by nic nie dawało to nie kazaliby okrywa., Faktycznie gorzej z odkryciem pryzmy gdyż sam śnieg nie jest taki zły, lecz gdy ten śnieg przytaje i zrobi się czapa lodowa to jest masakra. Ja odstawę mam dopiero ok.20 stycznia to zobaczymy jak to będzie na razie jest Ok,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:52

Agrowłóknina na pryzmy Ja tylko raz kiedyś okryłem, a teraz nie okrywam i narazie nie żałowałem. Myśle, że coś tam daje jej założenie strefa przemarznięcia jest zawsze troche mniejsza wszystko zależy jakie tęgie mrozy. Jeśli pryzma nie okryta zamarznie i taką zabierają to wszystko jest ok gorzej jeśli zacznie puszczać wtedy nie wiadomo jaka będzie różnica w jakości bo póki co taka sytuacja mi sie nie zdarzyła. Faktycznie gdy śniegu napada to jest wielki problem żeby tą włóknine ściągnąć dwa lata temu była taka sytuacja to widziałem jak sąsiedzi męczyli sie całe dnie żeby sie jej pozbyć a śniegu było sporo, a i do tego mrozy po 20 stopni. Myśle, że największą zaletą okrycia może być to że jeśli zastosujesz się do zaleceń cukrowni i okryjesz pryzme to w przypadku gdy buraki zamarzną, a potem przyjdzie roztopa i buraki zaczną gnić lub coś to cukrownia mimo wszystko ci je odbierze a tak mogą ci zarzucić, że z twojej winy sie psują i może być większy problem żeby z nimi dojść do porozumienia ale takie jest tylko moje zdanie. Także ryzyko należy do ciebie wszystko dobrze jak pogoda dopisuje, a termin odstawy nie wypada bardzo późno. U mnie maszyna juz blisko jutro zabierają nareszcie, pryzma nie okryta, jakoś się znów udało przed odwilżą:)

#5 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 grudzień 2012 - 22:58

Agrowłóknina na pryzmy jak by kogos interesowalo to mial bym do sprzedania agrowłoknine orinalnie zamknieta. pomorskie

#6 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:26

Agrowłóknina na pryzmy szkoda że tak daleko :( ,ja jestem ze świętokrzyskiego i jestem na kupnie agrowłókniny do przykrycia buraków

#7 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 15 grudzień 2012 - 21:50

Agrowłóknina na pryzmy Ja dziś miałem odbiór i część miałem przykrytą włókniną a resztę folią to gorzej zmarznięte były te pod włókniną niż folią. Jak dopłacają to się przykrywa :)
Prezes z wykształcenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 13:55

Agrowłóknina na pryzmy w cukrowni ropczyce 900 zł

#9 Share Shark6666

Shark6666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 09:02

Agrowłóknina na pryzmy Jakby ktoś był zainteresowany to mam do odsprzedania nową nie używaną agrowłókninę 2.5tyś.mkw woj. mazowieckie

#10 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:26

Agrowłóknina na pryzmy Masz oryginalną na pryzmy?

#11 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:51

Agrowłóknina na pryzmy jakie są wymiary tej włókniny

#12 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 16:37

Agrowłóknina na pryzmy

kupilem u producenta rolke wlokniny do przykrycia burakow wymiar 6,25#50m cena 406 zl brutto za rolke a  sudzcuker liczy sobie za taka sama rolke 900 brutto to zlodzieje przeciez mogli by to plantatora sprzedac ciutke taniej tym bardziej ze maja w tym swoj interes zdrowe buraki a oni zdzieraja z chlopa wszedzie

#13 Share marekk405

marekk405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to moja pasja i nie tylko...szukam dziewczyny nie koniecznie do pracy w gospodarstwie ale lubiącą życie na wsi-pisać...

Napisany 27 listopad 2014 - 21:58

Agrowłóknina na pryzmy

jak kogoś interesuje to mam agrowłóknine kupioną kilka lat temu w stanie bdb bez dziur ale używana tylko raz na pryzmę około 100 ton buraków .lubelskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share deniss

deniss

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 14:56

Agrowłóknina na pryzmy

Moim zdaniem lepiej okryć.W tym roku już kupowałem też taką włókninę w rolmarkecie, cena o ile się nie mylę to ok 420 zł , jakościowo jest ok i dużo taniej mnie kosztowała niż jakbym kupił w cukrowni, bo faktycznie przebitkę mają 100%, a w rzeczywistości nie jest warta swojej wartości.