Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stymulatory Wzrostu

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elrond

Elrond

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 luty 2015 - 11:39

Stymulatory Wzrostu

Tak naprawdę tylan jest tylko jeden, oryginalny Tylan Soluble kosztuje ok 600 zł netto za 1 kg. (zależnie ile marży nabija sobie wet ).

Produktów zawierających tylozynę jest dużo na rynku weterynaryjnym w dużo tańszych cenach.

50 gram 100 % tylozyny na tonę paszy myślę że jest wystarczające w tuczu ( oczywiście zgodnie z prawem podawać można tylko do wody)

Co ciekawe podobne przyrosty co na tylozynie, można uzyskać zwiększając tylko dobrostan o ok 0,30 m2 na sztukę, szczególnie na tuczniku od 70 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stymulatory Wzrostu Dzisiaj, 23:41
  •  

#42 Share atyp1

atyp1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2015 - 12:39

Stymulatory Wzrostu

Cenę Ganabolu albo Boldenonu (podstawa kuracji w każdej poważnej stadninie sportowej) łatwo znajdziesz w internecie, a metandienonu w każdej aptece. W ilościach hurtowych te ceny potrafią być 1,5 razy niższe. Ja nie kupuję. Nie mam sumienia zabierać prosiakom i warchlakom dzieciństwa:-)

#43 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 20:23

Stymulatory Wzrostu

a w jakim wieku podaje się to świniom te sterydy oraz w jakiej formie: zastrzyk, do wody przez dosatron czy do paszy? Gdzie to się kupuje, u weta da radę?

#44 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 12:11

Stymulatory Wzrostu Czy to na bank w pełni bezpieczne? Nie chcę się bawić w ekohodowlę, ale zależy mi na jakości.

#45 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:08

Stymulatory Wzrostu

Nie wiem ja nie stosowałem jeszcze ale się przymierzam, tylko mam problem gdzie to zdobyć oraz w jakiej wadze/wieku tuczników/prosiąt się to podaje. Ale widzę że jakoś temat ucichł .....

#46 Share Elrond

Elrond

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 07:42

Stymulatory Wzrostu

Większość "dopalaczy" wymaga systematycznych iniekcji, jest kilka w postaci proszków ale po pierwsze legalnie nie tak łatwo kupisz, chyba że masz stadninę koni to uwierzę. Inaczej żaden wet nie sprzeda takich specyfików, a jeśli nawet to potrzebne będą większe ilości.

Po drugie radzę nie kombinować, gdyż łatwo zakład mięsny może zrobić badanie jak zobaczy że tusza jest zbyt umięśniona czy w inny sposób nienaturalnie wyglądająca - efekt prokuratura - zamknięcie obiektu.

Jest wiele innych rzeczy którymi można poprawić przyrosty lub mięsność. Np. L-karnityna biorąca udział w transporcie i gospodarce tłuszczami. Zwiększa mięsność kosztem tkani tłuszczowej, szczególnie widać to wizualnie nawet gdy dodatek jedzą już prosięta przed odsadem oraz lochy. Jest to oczywiście dodatek (legalny) do premiksów, ale uważam że dawka musi być min. 130 mg / kg.paszy

To tylko jeden przykład jak kilkoma prostymi działaniami można poprawić wynik produkcyjny a jest o wiele więcej zaczynając od dodatków do pasz jak karnityna, kwas benzoesowy, miedz (limity), mikro organiczne itp. a kończąc na wentylacji czy rozgęszczeniu tuczników w kojcach.

#47 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:34

Stymulatory Wzrostu

Odnośnie L-karnityny, ogłądałem dokument dotyczący badań o szkodliwości czerwonego mięsa na współczesnego człowieka ( jak wiadomo

jest nagonka żeby go nie jeść bo szkodzi). Wnioski były takie że o dziwo to chude mięso jest bardziej szkodliwe bo zawiera znacznie więcej 

L-karnityny. A ona w organizmie człowieka przekształca sie w substancję ( nazwy nie dam rady powtórzyć bo miała z 5 członów), która jest bardzo

rakotwórcza. Dlatego nasi przodkowie jełki tłusto i mimo to żyli zdrowo i długo. Czyli czasem sami sobie zakładamy pętle na szyję

#48 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 13:35

Stymulatory Wzrostu  

Większość "dopalaczy" wymaga systematycznych iniekcji, jest kilka w postaci proszków ale po pierwsze legalnie nie tak łatwo kupisz, chyba że masz stadninę koni to uwierzę. Inaczej żaden wet nie sprzeda takich specyfików, a jeśli nawet to potrzebne będą większe ilości.

Po drugie radzę nie kombinować, gdyż łatwo zakład mięsny może zrobić badanie jak zobaczy że tusza jest zbyt umięśniona czy w inny sposób nienaturalnie wyglądająca - efekt prokuratura - zamknięcie obiektu.

Jest wiele innych rzeczy którymi można poprawić przyrosty lub mięsność. Np. L-karnityna biorąca udział w transporcie i gospodarce tłuszczami. Zwiększa mięsność kosztem tkani tłuszczowej, szczególnie widać to wizualnie nawet gdy dodatek jedzą już prosięta przed odsadem oraz lochy. Jest to oczywiście dodatek (legalny) do premiksów, ale uważam że dawka musi być min. 130 mg / kg.paszy

To tylko jeden przykład jak kilkoma prostymi działaniami można poprawić wynik produkcyjny a jest o wiele więcej zaczynając od dodatków do pasz jak karnityna, kwas benzoesowy, miedz (limity), mikro organiczne itp. a kończąc na wentylacji czy rozgęszczeniu tuczników w kojcach.

Czyli średnio, tak, jak się bałem. Zwykłe to używam, chociaż i tak chciałem zmienić. Ale to w innym temacie ;p

#49 Share Elrond

Elrond

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:47

Stymulatory Wzrostu

Z badaniami jest różnie. Co ciekawe sporo karnityny zawierają mleka czy serwatka a także ryba więc ciężko określić jej szkodliwość. Generalnie dodając karnitynę ponad to co mamy w surowcach ingerujemy sztucznie w wewnątrzkomórkowe przemiany tłuszczy czyli sterujemy w pewnym stopniu metabolizmem zwiększając a raczej przyśpieszając transport/syntezę tłuszczu.

Generalnie zobaczymy co mamy w premiksach, sama chemia, prawie wszystko syntetyczne produkowane masowo z fermentacji głównie drożdży. Tucznik który rośnie jak u mego sąsiada pewnie z 9-10 mies. smakuje najlepiej gdyż nie pochłania tych wszystkich syntetyków czy antybiotyków

#50 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 12:56

Stymulatory Wzrostu

No właśnie L-karnityna jest wszędzie ale o to chodzi żeby mleko było tłuste a nie 0,5%, ryba też bo ma zdrowe tłuszcze itp. a nie jak głoszą 

nawiedzeni wegetarianie że to wszystko ble, wsuwają badziewie GMO bo mięso to zło. Ludzie to ssaki, wszystkożerne jak mówi

biologia więc powinni jeść zróżnicowane pokarmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 15:20

Stymulatory Wzrostu Czyli konsensus taki, że l-karnityna spoko, ale w umiarkowanych ilościach?

#52 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:24

Stymulatory Wzrostu

tak jak wszystko, ponoć alkohol też  :D  :D

#53 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:10

Stymulatory Wzrostu

a coś takiego jak sangrovit, da się to gdzieś kupić, ma to uzasadnienie ekonomiczne czy tylko to można mieć w koncentratach np firmy biofeed?

#54 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 14:47

Stymulatory Wzrostu Z Adifeed jest praktycznie czysty ten alkaloid aktywny

#55 Share traktorowy

traktorowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 luty 2016 - 11:57

Stymulatory Wzrostu Próbował ktoś fitobiotyków z tej firmy?

#56 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:46

Stymulatory Wzrostu

Witam mam zapytanie do doświadczonych hodowców trzody a mianowicie od niedawna hoduję trzodę w cyklu zamkniętym prosiaki które przychodzą na świat są duże i wszystkie równej wielkości ale po odsadzeniu zaczynają się robić różnice jest to bardzo widoczne chodzi mi o przyrosty kilka sztuk zawsze się wybija i rośnie szybciej, wszystkie sztuki jedzą to samo, mają dostęp do wody i pokarmu taki sam czy można to jakoś wyregulować symulatorami wzrostu lub lekami bo największy problem jest przy sprzedaży jedna idzie na I klasę a druga na II bo przerośnięta, jak wy to regulujecie z góry dziękuję za odpowiedzi

#57 Share zacier123

zacier123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 luty 2016 - 20:58

Stymulatory Wzrostu

dołączam się do pytania wyżej, jak zrobić aby słabsze sztuki dogoniły pozostałe albo po prostu aby nie zostały w tyle?

#58 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 27 luty 2016 - 18:01

Stymulatory Wzrostu

Chyba panowie jedyna możliwość to jeśli warunki lokalowe pozwalają to rozdzielanie, jak wystrzałów jest mało to je osobno, jak małych to 

je. I wtedy te mniejsze dłużej na warchlaku albo co bardziej prawdopodobne dodatkowo żarcie z czymś na "przyspieszenie"

bo chyba te sztuki co odstają na tuczu to niestety po prostu mniej wybujałe genowo osobniki. Mi się wydaje że bez dopingu nie ma możliwości 

aby ich wyrównać wielkościowo 

#59 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 27 luty 2016 - 19:55

Stymulatory Wzrostu

też tak się mi wydaje że bez konkretnych środków one się nie wyrównają a stosujecie jakieś dostępne preparaty i u kogo się w nie zaopatrzyć czy weterynarz będzie miał?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:45