Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz197

mariusz197

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 09:55

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? Mam problem , niektóre ćwiartki u krowy są obrzęknięte,mleko sie wydoi a pozostają takie zgrubienia jak bylo by zapalenie lecz nie jest somatyka okolo 200tys, przy nastepnym udoju potrafi wszystko zniknąć i byc dobrze ale tylko do następnego doju i tak ciągle mam to u kilku krow u jednej wcale nie schodzi wymie twardawe wydaja sie do konca krowa stoi spokojnie czyli nie boli, co to moze byc ? Antybiotyki na to cos nie działa,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? Dzisiaj, 08:38
  •  

#2 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:45

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? My mamy taką jedną krowę, co 2 razy tak miała, że z dnia na dzień rano wymię twarde i trochę ,,śmietana" leciała. Dobrze dodoiłem ręką tą ,,śmietanę" i na wieczorny udój nie było śladu, ani po opuchliźnie ani ,,po śmietanie", ale krowa ogólnie bardzo równo się doi.

#3 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 10:55

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? A są tzw takie fluki w mleku jak przez sito leci?Bo zapalenie to nic innego jak źle wydojona krowa,jak jej nie podoiłeś ze strzyków nie spr to raz drugi mleko zostanie i zapalenie murowane,nic innego tylko to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz197

mariusz197

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 11:03

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? sito czyste ,nie jest to zapalenie bo na niczym nie wykazuje mleko normalne bez jakich kolwiek sladow ,na tacce tesz nic nie wykazuje,ktos mi mowil ze to moze byc grzybica ale ja niewiem jak to sprawdzic i jak leczyc

#5 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 14:27

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? Próbkę mleka żawieź do Inspekcji weterynaryjnej oni żrobią badanie na obecność grżybów lub glonów. Nicżym innym tego nie sprawdżisż jak na płytce nic nie wychodżi.
Ż grżybami nie ma żartów bo poża żarażeniem stada sam możesż go chwycić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:16

ZAPALENIE WYMIENIA NIE TO CO MOZE BYC? Kolega wyżej ma rację lepiej dój zupełnie oddzielnie tę sztukę i mleko do badania, bo ja się zaraża kolejne sztuki to może być nie fajnie. I samemu też higienę zachować bo może od razu nic się nie dziać a gdy człowiek się osłabi przeziębi to może się coś wywalić. Mój brat pracował jako zootechnik w państwowym gospodarswie (spółka skarbu państwa) i coś się chyba przyplątało choroba skóry głowy. Włosy wypadły mnóstwo dermatologów biobsie badania terapie sterydowe i nic nie pomogło, wiele diagnoz i nazw chorób i nadal nie wiadomo co to. Nie ma 100% pewności, że tam to za dobył ale lepiej uważać.