Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 5150 Maxxtrac

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:43

Case 5150 Maxxtrac Mysle ze wymienisz po ustawiasz wszystko i bedzie git chodz ciekawe jest czemu ktos ja wymienił co było faktyczna przyczyna wymiany tej stacyjki mysle ze sa dwa powody albo faktycznie była uszkodzona lub przebieg ktos chciał ukryc bo w inny sposób go nie sprawdzisz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 5150 Maxxtrac Dzisiaj, 05:37
  •  

#42 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:18

Case 5150 Maxxtrac a po wymianie stacyjki jak bedzie wygladac takie ustawianie mozna to samemu zrobic?
wymieniona byla bo podobno cos przestala laczyc tak jak powinna

#43 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 11:30

Case 5150 Maxxtrac wszystko ustawisz po przekreceniu stacyjki w lewo i przy pomocy dwóch klawiszy pomiedzy zegarami

#44 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:51

Case 5150 Maxxtrac Witam
Niedawno kupiłem 5150 i dziś zauważyłem coś bardzo niepokojącego - mianowicie gdy wcisnę pedał hamulca to ciągnik wydaje głośny dziwny dźwięk - tak rzęzi. Co może być przyczyną. ???

#45 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ;)

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:21

Case 5150 Maxxtrac

Witam
Niedawno kupiłem 5150 i dziś zauważyłem coś bardzo niepokojącego - mianowicie gdy wcisnę pedał hamulca to ciągnik wydaje głośny dziwny dźwięk - tak rzęzi. Co może być przyczyną. ???

Prawdo podobnie zimny olej.

#46 Share Hiszpi

Hiszpi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 05 luty 2013 - 12:43

Case 5150 Maxxtrac Witajcie. Mam pytanko czy zna ktoś serwisy ogłoszeniowe, gdzie znajdę oferty kupna takiego case? Tylko w rozsądnej cenie. Nie jestem handlarzem. Może być Pro albo nawet 5150 zwykły Z góry dzięki pozdrawiam

#47 Share marcincase5150

marcincase5150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 luty 2013 - 09:17

Case 5150 Maxxtrac witam posiadam case 5150 pisze ku przestrodze dla innych mianowicie kupiłem go dwa lata temu i od poczatku było cos nie tak z hydraulika wolno podnosił rozłaczał naped itp okazało sie że jest zajechana pompa hydrauliczna(oczywiscie Bosch Rexrotch) wiec zaczałem szukac nowej i tu zdziwienie bo koszt nowej to ok 20tys netto. znalazłem zaklad który sie ogłaszał ze nie ma pompy której nie da sie naprawic pojechałem do pana a pan ze za 10tys mi ja zrobi. wydało mi sie za drogo wiec szukałem dalej az wyniuchałem serwis boscha rexrotha w Warszawie w ktorym to wymioeniono mi cały układ pompujacy (z pompy została sama obudowa) za 470EURO tak wiec rozbieżnosci w cenach sa ogromne ale juz wiem ze z hydrauliką tylko orginalny serwis nie zadne stodolarze.

#48 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:43

Case 5150 Maxxtrac Mam taki mały problem z moim Case 5150 (94r.) - nie wiem gdzie jest numer ramy. to znaczy znalazłem dwie tabliczki jedną w kabinie druga pod maską z numerami. ale diagnosta się upiera, że musi być gdzieś wybity na ramie a ja nie mogę go znaleźć. I problem z pierwszym przeglądem gotowy.

#49 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 luty 2013 - 09:32

Case 5150 Maxxtrac Jest wybity na ramie diagnosta ma racje na pewno z prawej strony na wysokosci koła przeniego nad dyfrem tylko juz nie pamietamn czy z góry na ramie czy z boku

#50 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:36

Case 5150 Maxxtrac Dziękuję kolego. to pewnie dlatego go nie znalazłem bo mam tam przykręconego tuza. (no chyba że jest u góry)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:39

Case 5150 Maxxtrac Ja tez mam tam tuza własnie ale jest to widoczne tez długo szukałem ale znalazłem jesli tuz jest orginalny jak u mnie to nr napewno bedzie widoczny

#52 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 08:14

Case 5150 Maxxtrac No niestety mam tuza nieorginalnego dokręcanego z boku. Będe musiał odkręcić.,

#53 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 12:14

Case 5150 Maxxtrac No to niestety chyba tak pewnie ktos zasłonił numer rama od tuza

#54 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:35

Case 5150 Maxxtrac I dziś w mojej świeżo zarejestrowanej maszynie (maxxum 5150) pojawił się problem - przy zmianie z 3 na 4 bieg (powershift) traktor się zatrzymał i nie reagował na zmianę biegu (na powershifcie) dopiero po wciśnięciu i puszczeni sprzęgła ruszył. zdarzyło się tak już 3 krotnie strasznie mnie to niepokoi, może ktoś mi podpowie jaka może być przyczyna. ?

Edytowany przez mw_marcin, 06 marzec 2013 - 20:31.

#55 Share Tedi26ak

Tedi26ak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 00:54

Case 5150 Maxxtrac Może być padnięty czujnik na rozdzielaczu powershift lub padnięte uszczelnienie na koszu lub tarczki z przekładkami do wymiany. Najpierw trzeba sprawdzić ciśnienia na rozdzielaczu czy masz równe na każdym półbiegu jeśli jest równe to albo czujnik lub tarczki jeśli na którymś jest niższe to wina w uszczelnieniu kosza. Jak jest spadek ciśnienia to rozłącza napęd i zapala się kontrolka skrzyni.

#56 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:00

Case 5150 Maxxtrac

Może być padnięty czujnik na rozdzielaczu powershift lub padnięte uszczelnienie na koszu lub tarczki z przekładkami do wymiany. Najpierw trzeba sprawdzić ciśnienia na rozdzielaczu czy masz równe na każdym półbiegu jeśli jest równe to albo czujnik lub tarczki jeśli na którymś jest niższe to wina w uszczelnieniu kosza. Jak jest spadek ciśnienia to rozłącza napęd i zapala się kontrolka skrzyni.

Jeżeli poszły by tarczki lub uszczelnienia działo by sie to stopniowe problem tkwi w elektryce która w wilgotne dni zawodzi,zobacz przekaźniki pozamieniaj te po prawej stronie (przy kierownicy)

#57 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 23:16

Case 5150 Maxxtrac Wyczytałem gdzieś, że po wciśnięciu sprzęgła kontrolka mrugnie kila razy i to jest nr błędu. Czy to prawda i czy zna ktoś kody tych błędów. (dzięki za poprzednie odpowiedzi)

#58 Share casexpmx

casexpmx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:12

Case 5150 Maxxtrac

Wyczytałem gdzieś, że po wciśnięciu sprzęgła kontrolka mrugnie kila razy i to jest nr błędu. Czy to prawda i czy zna ktoś kody tych błędów. (dzięki za poprzednie odpowiedzi)

No nie żadne kody błędów, gdy kontrolka od sprzęgieł sie zapali oznacza to że w trakcie pracy (jazdy) lub zmiany półbiegu ,lub jazdy przód tył.Ciśnienie na koszach było za niskie i czujnik odcina olej i ciągnik staje.A żeby ciągnik dalej pojechał trzeba wcisnąć sprzęgło .Mi przez 8 lat ta kontrolka sie zapala i zapalać będzie :)

#59 Share mw_marcin

mw_marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 21:11

Case 5150 Maxxtrac Dziś mój "nowy" sprzęt poszedł pierwszy raz w pole. (orka około 0,7ha.) po nagrzaniu się oleju zauważyłem, że przy zmianie kierunku rzeczywiście czasem się zdarzy , że zapali się ta zółta lampka z trybikiem i traktor staje. Ale niepokoi mnie dość głośna praca pompy zwłaszcza przy maksymalny skręcie na przykład. Czy to oznacza jej koniec ?? Czy ten typ tak ma ?

Edytowany przez mw_marcin, 09 kwiecień 2013 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marek5140

Marek5140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 20:34

Case 5150 Maxxtrac

No nie żadne kody błędów, gdy kontrolka od sprzęgieł sie zapali oznacza to że w trakcie pracy (jazdy) lub zmiany półbiegu ,lub jazdy przód tył.Ciśnienie na koszach było za niskie i czujnik odcina olej i ciągnik staje.A żeby ciągnik dalej pojechał trzeba wcisnąć sprzęgło .Mi przez 8 lat ta kontrolka sie zapala i zapalać będzie :)

To się zgadza, ale jeśli chodzi o błędy to do ich odczytu jest inna kontrolka, żółty trybik po lewej stronie który w razie wystąpienia błędu się zaświeca, a wciskając sprzęgło przy włączonym zapłonie można policzyć ile razy kontrolka błyśnie (mrugnie czy jak tam inaczej) i na tej podstawie odczytać błąd jaki występuje w układzie POWERSHIFT.

Dodaj odpowiedź