Skocz do zawartości

Zdjęcie

EHR-pytanie

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:29

EHR-pytanie Spróbujcie ustawić drugie pokrętło na około 7 to w cżasie orki na glinie,cży mokrym gruncie podcżas żwięksżonego pośliżgu żauważycie samocżynne delikatne uniesienie masżyny. Ja mam ustawione na 7 ale to żależy,cży reakcja ma być wcżeśniejsża, cży późniejsża. Jak póżniejsża to na sżeść a jak wcżeśniejsża to 8. Jak niema wogóle reagować i się śliżgać to 5.
U mnie mniej więcej tak to dżiała i mam to wypróbowane tylko w pługu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
EHR-pytanie Dzisiaj, 20:25
  •  

#42 Share Michal14514

Michal14514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:00

EHR-pytanie jutro przeglądne jeszcze przewody od panelu do tych elektrozaworów, już mi sie pomysły kończą co tam może być zepsute a wiosna tuż tuż.
gdzieś czytałem że za pomocą zwykłego przełącznika można sterować tymi elektrozaworami,jak to podłączyć niewiem. jak by ktoś napisał byłbym wdzięczny. pozdrawiam

#43 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:34

EHR-pytanie Z tego co gosciu jeden elektronik tłumaczył ze da sie ominąć ten cały komp EHR wpinają przekazniki zwykłe i działa (prawie) tak jak fabrycznie. Najgorsze to ze on wie a nie powie jak juz to za 7-8 stów tyle co ehr , ale po nim ma sie juz nie psuc. JA mam mechaniczne i troche was pocieszam, ale jak dojdziecie co i jak to dobra sprawa ehr:)

#44 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:14

EHR-pytanie z tym spieciem na krótko to juz pisałem ale powtórze, bo sam miałem tak krótki czas, elektromagnesy w elektorzaworach , maja po dwa przewody czyli jeden masa drugi plus, elektrozawory sa dwa, jeden powoduje podnoszene drugi opuszczanie, jak zapodasz mase na jeden kabel plus na drugi to zacznie podnosic , jak zepniesz tak drugi pozniej to opusci, proste, ja miałem awarie bo niechciał mi działac ehr, to na szybko w pol godz idzie zrobic szybka instalke, mase od obydwu spinasz razem , bierzesz zwykly przelacznik od kierunków, na srodkowy pin w przełącznku podpinasz plus wziety np z pod zapalniczki , a na dwa pozostałe piny zapinasz na jeden z jednego elektrozaworu na drugi z drugiego, tym sposobem opuszczasz i podnosisz, minus tego polaczenia jest taki że jak przelaczysz na opuszczanie to spada cała szybkoscia w dół, moznaby zastosowac jakis potencjometr na opuszczaniu" , rozbudowac uklad o przekazniki oraz przyciski, no i dodatkowe bezpieczniki, pozniej jak miałem wiecej czasu , miernikiem posprawdzałem cała wiazke od podnosnika, rozebralem panel wyczyscilem styki , przyciski w blotnikach, no idziala po dzis ehr poprzez panel, a awaryjny " uklad zrobiony przeze mnie wisi wrazie czego, aha, jak miałem spiete po mojemu to panel odłaczylem całkiem
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#45 Share artur1980

artur1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 17:17

EHR-pytanie Witam
Dzisiaj uruchomiłem ciągnik i kontrolka od EHR miga ale jak kręcę pokrętłami to podnosi i opuszcza do wysokości jaka się zada na pokrętle. Jak trzymam przycisk to podnosi a jak puszcze to opada. Przycisk pewnie jest do wyrzucenia i możliwe że przez to miga kontrolka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 12:08

EHR-pytanie Witam wiecie może którym pokrętłem ustawia się głębokość np orki 1 czy 2 od lewej ?

#47 Share maxx20

maxx20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 13:36

EHR-pytanie Oto skan z instrukcji i opis pokręteł EHR czy mógłby ktoś przetłumaczyć co do czego służy

Załączone miniaturki

• 1.jpeg

#48 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:26

EHR-pytanie Dziś pojawił sie taproblem z podnoszeniem i opuszczaniem. Kontrolka miga w dwóch czestotliwościach: szybko i wolno tzn 1 migniecie i przerwa 2 sekundy oraz 1 mignięcie i przerwa pół sekundy. Gdy miga powoili ehr działa gdy zaczeło migać szybko kompletnie nic nie działało. Zauważyłem że podczas postoju problem sie nie pojawiał, wystarczyło że tylko ruszyłem ciągnikiem i kontrolka zaczeła migać. Wyłączyłem i ponownie włączyłem stacyjkę, kontrolka świeci, ruszyłem 1 pokrętłem, kontrolka gaśnie po kilku sekundach znowu zaczeła szybko migać. Problem ten sie nasila, dzieje się to coraz częsciej. Od czego zacząc szukanie usterki? gdzie znajduje sie czujnik położenia siłowników ?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 20 wrzesień 2013 - 20:21

EHR-pytanie czujniki położenia to tzw długopisy , są dwa jak spojrzysz na elektrozawory to za nimi jest taki płaski dekiel w którym w odstępie 10 cm sa wkrecone owe czujniki na klucz bodajze 24 z których to wystają przewody, ot i czujniki :) nie chce Cie pouczać bo masz rzeczowe posty i kumasz czacze ale posprawdzaj kostki, i potencjometry w ehr , moj tez wariowal a po przepryskaniu potencjometrow sprayem do styków zadziałało
znalazłem to czego szukałem ..:)))