Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kurs inseminacji bydła

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 25 styczeń 2014 - 22:52

Kurs inseminacji bydła

Koledzy a czy można kupować i przechowywać nasienie bez tego kursu a płacić tylko za usługę

jakies dwa tygodnie jak kupiłam 10słomek + 2 seksowane (dawali po 1zł w promocji) ze SHiUZu. Trzymam w kontenerze u mojego inseminatora i płacę mu tylko za usługę. Oczywiście facet uczciwy, nie puszcza ich czyimś krowom. Więc przyznaję, że można.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kurs inseminacji bydła Dzisiaj, 02:12
  •  

#42 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:26

Kurs inseminacji bydła witam jakie warunki trzeba spełnic zeby przystapic do takiego kursu

Edytowany przez pio3trek, 26 styczeń 2014 - 18:26.

#43 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny rolnicze

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:22

Kurs inseminacji bydła jakies dwa tygodnie jak kupiłam 10słomek + 2 seksowane (dawali po 1zł w promocji) ze SHiUZu. Trzymam w kontenerze u mojego inseminatora i płacę mu tylko za usługę. Oczywiście facet uczciwy, nie puszcza ich czyimś krowom. Więc przyznaję, że można.

1zł za słomkę? a jakie ogólnie są teraz ceny dobrych byków bo muszę stado poprawić.
A można kontener u siebie trzymać nie u insyminatora.

#44 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 14:31

Kurs inseminacji bydła

jakies dwa tygodnie jak kupiłam 10słomek + 2 seksowane (dawali po 1zł w promocji) ze SHiUZu. Trzymam w kontenerze u mojego inseminatora i płacę mu tylko za usługę. Oczywiście facet uczciwy, nie puszcza ich czyimś krowom. Więc przyznaję, że można.

1zł za słomkę? a jakie ogólnie są teraz ceny dobrych byków bo muszę stado poprawić.
A można kontener u siebie trzymać nie u insyminatora.

Jak masz swoj kontener to nie ma problemu. Tylko problem w tym ze kontener i ciekły azot to koszt około 3000zł

#45 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:53

Kurs inseminacji bydła

Jak masz swoj kontener to nie ma problemu. Tylko problem w tym ze kontener i ciekły azot to koszt około 3000zł

Wiem że to spory koszt ale wtedy można sobie wybierać byki z cechami poprawiającymi daną krowę, bynajmniej tak ja myślę.:)

#46 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 03 luty 2014 - 21:37

Kurs inseminacji bydła dokładnie, za 1 zł te seksowane, ale ja myslę że to taki chwyt, rozumiecie. Wziełam nasienie Bakarata i Bostona z ostatniego katalogu SHiUZu, wystawili tam ileś byków w promocji i jak sie wzieło większą ilośc to seksowane były za przysłowiową złotówkę. 30% było upustu na słomce, za 10 słomek i 2 seksowane czyli 12 zapłaciłam 1038zł. Można było sobie wybrać więcej byków, nawet po osobnym dla każdej mućki.

generalnie szału nie ma bo przeliczając to wychodzi ponad 80 zł za słomkę, ale nie o koszta chodziło tylko o poprawienie cech, a to niestety kosztuje

#47 Share RadikRenault

RadikRenault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 luty 2014 - 23:50

Kurs inseminacji bydła I właśnie o poprawienie cech mi chodzi bo to jest najważniejsze a ja muszę poprawić stado w wydajność bo strasznie mi się posypało.

#48 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 08:27

Kurs inseminacji bydła

witam, jestem świeżo po kursie ale mi nie bardzo to wychodzi, głównie mam problem ze zlokalizowaniem pistoletu w szyjce macicy, bardzo długo mi sie z tym schodzi, czy macie jakieś swoje własne spostrzeżenia, na co zwracać uwagę?, badzo proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share adamparowka

adamparowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 10:42

Kurs inseminacji bydła

Ja również mam swojego inseminatora. Przyznam szczerze, że mnie do tej fuchy nie ciągnie.

#50 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 23:19

Kurs inseminacji bydła

witam, jestem świeżo po kursie ale mi nie bardzo to wychodzi, głównie mam problem ze zlokalizowaniem pistoletu w szyjce macicy, bardzo długo mi sie z tym schodzi, czy macie jakieś swoje własne spostrzeżenia, na co zwracać uwagę?, badzo proszę o pomoc

Rada jest prosta. Inseminuj tak często jak tylko możesz. Praktyka czyni mistrza, Sukces to dupogodziny jak to ktoś kiedyś stwierdził :P Zaś że długo się schodzi to się nie przejmuj. Inseminacja to nie wyścigi.

Edytowany przez rolnik90_01, 25 listopad 2015 - 23:21.

#51 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 listopad 2015 - 10:06

Kurs inseminacji bydła

Rada jest prosta. Inseminuj tak często jak tylko możesz. Praktyka czyni mistrza, Sukces to dupogodziny jak to ktoś kiedyś stwierdził :P Zaś że długo się schodzi to się nie przejmuj. Inseminacja to nie wyścigi.

wszystko jasne, tylko nie mam pewności czy dobrze to robię a jak jednak robię coś nie tak to zmarnuję kilkadzieścia słomek nasienia i nie zaciele żadnej krowy, dlatego chcę wiedzieć jak najwcześniej, dziasiaj rano też działałem na krówce i tak jak w poprzednim przypadku mam wątpliwości czy zdetonowałem nasienie w trzonie macicy (tak jak powinno być) czy też wcześniej, czułem jak pistolet przechodził przez tak zwane pierścienie burdiego ale nie mogłem go póżniej wyczuć palcem w trzonie macicy jak mnie uczono, z kolei jak chciałem go dalej włożyć to krowa robiła się niespokojna, pistolet wszedł prawie cały, co wy na to?

#52 Share Raji

Raji

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 08:58

Kurs inseminacji bydła

Jeżeli trafiłeś w szyjkę macicy i pistolet wszedł cały to raczej zdeponowałeś w trzonie macicy nasienie , radze ci przyciągnąć delikatnie szyjkę macicy i wtedy wyczujesz jej koniec palcem i pistolet jak wejdzie w trzon macicy . Robiłem kurs 3 miesiące teamu i na 4 krowy 3 zacieliłem za pierwszym razem . Może trochę szczęścia miałem.

#53 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 09:47

Kurs inseminacji bydła

Robiliście wstępne ćwiczenia na wypreparowanych macicach? To jest dobry sposób na zobrazowanie anatomii. Do tego facet kazał nam je przebijać specjalnie aby można było wyczuć siłę pod jaką puści.   

#54 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2015 - 16:24

Kurs inseminacji bydła

Trzon macicy nie jest wcale ciężko przebić. Hmmm ja nie miałem problemu z wyczuciem pistoletu, zawsze było gorzej przebić się przez szyjkę ;p Wstępne ćwiczenia też mieliśmy. Firma Ph Konrad, ja akurat miałem kurs za darmo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 13:26

Kurs inseminacji bydła Orientuje się ktoś kiedy będzie organizowany jakiś kurs inseminacji bydła najlepiej na mazowszu.

Edytowany przez Pawel156, 12 styczeń 2016 - 13:27.