rolniksamwdolinie2

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha

Polecane posty

Michal97rolnik    480

Chyba polecę Ci sipmę. Najlepiej z drabinką jeśli masz przynajmniej 2 przyczepy 2 osiowe wtedy to roboty ubywa. Jak na dobry egzemplarz trafisz to bez problemu przechodzi sezon. Ja mam sipme z 2000 roku i ani razu przy tej prasie nie powiedziałem kur** co się dzieje dlaczego nie wiąże. A po za tym to do polskiej prasy zawsze znajdziesz części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja mam na sprzedaż Forstschritt K 422/1 w bardzo dobrym stanie sprawuje się bardzo dobrze wiąże 100% snopków cena także do uzgodnienia jakby co pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

chyba tylko sipma moim zdaniem. poza starymi Forstschritt K 422/1, które wiążą dobrze, ale wolno, nie widziałem chyba na polu żadnej innej kostkarki. ale do niemieckiej może być problem z częściami z tego co słyszałem, u mnie znajomy na wiosce od innego typka kupił sobie drugą taką samą jako dawce, bo właśnie nieciekawie z częściami ponoć. lepiej nie eksperymentuj ;) takie jest moje zdanie. zachodnie mogą być szybsze, wydajniejsze etc, ale jak coś Ci na polu walnie to robota na kilka dni może stanąć. a do sipmy dostaniesz części wszędzie


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

ja też bym polecił Sipme, jak kolega wyżej wspomniał nie radze eksperymentować :) u nas jeden miał JD to porażka, raz że części drogie jak hu*, a dwa to jeszcze żeby wogóle były..... mam Sipme Z224/1 i jest zajeb***** ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Ja też polecam sipme posiadam taką od 1996 roku bez żadnej większej awarii i przestoju.Naprawde prasa bezawaryjna prosta w obsludze a jak coś sie popsuje to w każdej agromie kupisz.Tylko smarować i w pole jechać.Tak sie sklada że bedzie teraz na sprzedanie bo zmieniam profil produkcji .jakbyś był zainteresowany pisz na priva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja na 25 ha mam Sipme Z 224/1 i spokojnie wystarcza więc i tobie taką polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Autorze tematu a zastanawiałeś się czy wogóle w dzisiejszych czasach jest sens się bawić w prasy kostkujące??? U nas nie wiem kto nawet jeszcze taką posiada... Sam swoją sprzedałem już kilka lat temu puki jeszcze w cenie były .... UlizanyZetor7745 za dużo za tą swoją chcesz.... teraz kostka nie jest więcej warta jak 10 tysi.... Z resztą w tamtym roku ciotka sprzedawała jak nową dosłownie tą kostkę nie wiem czy wyprasowała w swoim życiu z 20ha i dostała 9300zł.... Wystawiłem ją na allegro i zero odzewu nawet jednego telefonu dopiero po znajomości poszła... Tak samo z kombajnami Anna wiem o dwóch gdzie stoją jeden jak nowy drugi trochę gorszy .... Nikt nie chce kupić... Ja na miejscu autora tematu zastanowiłbym się na poważnie czy jest sens kupowania kostki a nie lepiej zwijki... Ale jeżeli autor by miał uzasadnione powody dla których musiałby wydać te pieniądze bo nie ukrywam nie wyobrażam sobie wozić, zdejmować i układać tych kosteczek w porównaniu do okrągłych a 20ha to jest jak na taką prase dużo to polecam Sipme i tylko Sipme... Tylko zastanów się 10 razy czy wart wydawać kasę ... bo za kilka lat już jej nie odzyskasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jak masz kupować to tylko polską prasę bo nie ma problemu z częściami a w razie awarii to jak masz trochę pojęcia to sam wszystko zrobisz nawet ustawienie rozrządu, igieł czy supłaczy, wystarczy żebyś się chociaż trochę znał


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na taki jaki i na 2 razy większy areał, jeżeli chodzi o prasę kostkującą, polecam Sipmę Z-224. Te prasy dawniej prasowały ponad 100ha rocznie i nic im strasznego się nie działo. Jest to sprawdzona konstrukcja, produkują je praktycznie nie zmienione do teraz. Części oryginalne są łatwo dostępne i nie brakuje do tych pras mechaników.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

Na taki jaki i na 2 razy większy areał, jeżeli chodzi o prasę kostkującą, polecam Sipmę Z-224. Te prasy dawniej prasowały ponad 100ha rocznie i nic im strasznego się nie działo. Jest to sprawdzona konstrukcja, produkują je praktycznie nie zmienione do teraz. Części oryginalne są łatwo dostępne i nie brakuje do tych pras mechaników.

 

u mnie była kupiona z kółka rolniczego kilkanaście lat temu i była jedyna w rejonie to jeszcze ludzie tak nie prasowali ale jak już zobaczyli jaka to wygoda to tak jak mówisz, że w ciągu roku potrafiła kilkadziesiąt hektarów przeprasować i jej nic nie było, ale teraz nie robią takich części jak kiedyś, nowe części nie są tak wytrzymałe jak te stare jedynie oryginalne przyrównują do nich


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj