Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolniksamwdolinie2

rolniksamwdolinie2

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:31

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha witam zastaniawiam się nad zakupem pasy kostkującej do słomy i siana
jaką polecacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Dzisiaj, 13:18
  •  

#2 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:41

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Polska,zagraniczna ? jaką kwotą dysponujesz ?

#3 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:53

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha chcesz to ci swoją sprzedam :P mam JD CB300 ;)

#4 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:10

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Chyba polecę Ci sipmę. Najlepiej z drabinką jeśli masz przynajmniej 2 przyczepy 2 osiowe wtedy to roboty ubywa. Jak na dobry egzemplarz trafisz to bez problemu przechodzi sezon. Ja mam sipme z 2000 roku i ani razu przy tej prasie nie powiedziałem kur** co się dzieje dlaczego nie wiąże. A po za tym to do polskiej prasy zawsze znajdziesz części.

#5 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:23

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Ja mam na sprzedaż Forstschritt K 422/1 w bardzo dobrym stanie sprawuje się bardzo dobrze wiąże 100% snopków cena także do uzgodnienia jakby co pisz na PW

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:11

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha chyba tylko sipma moim zdaniem. poza starymi Forstschritt K 422/1, które wiążą dobrze, ale wolno, nie widziałem chyba na polu żadnej innej kostkarki. ale do niemieckiej może być problem z częściami z tego co słyszałem, u mnie znajomy na wiosce od innego typka kupił sobie drugą taką samą jako dawce, bo właśnie nieciekawie z częściami ponoć. lepiej nie eksperymentuj ;) takie jest moje zdanie. zachodnie mogą być szybsze, wydajniejsze etc, ale jak coś Ci na polu walnie to robota na kilka dni może stanąć. a do sipmy dostaniesz części wszędzie
norweskie-lesne.pl

#7 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:27

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Moim zdaniem żadna mała prasa kostka nie bije sipmy wydajnością. Chyba że te nowsze forstschritta ( tak gdzieś kiedyś słyszałem)

#8 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:31

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha ja też bym polecił Sipme, jak kolega wyżej wspomniał nie radze eksperymentować :) u nas jeden miał JD to porażka, raz że części drogie jak hu*, a dwa to jeszcze żeby wogóle były..... mam Sipme Z224/1 i jest zajeb***** ;)

#9 Share UlizanyZetor7745

UlizanyZetor7745

Nowicjusz

• Moderator Galerii
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:36

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Proszę moja na sprzedanie ;)
http://otomoto.pl/sh...47629&preview=1
KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:38

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Ja też polecam sipme posiadam taką od 1996 roku bez żadnej większej awarii i przestoju.Naprawde prasa bezawaryjna prosta w obsludze a jak coś sie popsuje to w każdej agromie kupisz.Tylko smarować i w pole jechać.Tak sie sklada że bedzie teraz na sprzedanie bo zmieniam profil produkcji .jakbyś był zainteresowany pisz na priva

#11 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:43

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha A to ja też polece swoją. Ładna i dużo młodsza niż kolegi wyżej :) http://allegro.pl/pr...2861823579.html
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#12 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 07:17

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Ja na 25 ha mam Sipme Z 224/1 i spokojnie wystarcza więc i tobie taką polecam

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 09:08

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Autorze tematu a zastanawiałeś się czy wogóle w dzisiejszych czasach jest sens się bawić w prasy kostkujące??? U nas nie wiem kto nawet jeszcze taką posiada... Sam swoją sprzedałem już kilka lat temu puki jeszcze w cenie były .... UlizanyZetor7745 za dużo za tą swoją chcesz.... teraz kostka nie jest więcej warta jak 10 tysi.... Z resztą w tamtym roku ciotka sprzedawała jak nową dosłownie tą kostkę nie wiem czy wyprasowała w swoim życiu z 20ha i dostała 9300zł.... Wystawiłem ją na allegro i zero odzewu nawet jednego telefonu dopiero po znajomości poszła... Tak samo z kombajnami Anna wiem o dwóch gdzie stoją jeden jak nowy drugi trochę gorszy .... Nikt nie chce kupić... Ja na miejscu autora tematu zastanowiłbym się na poważnie czy jest sens kupowania kostki a nie lepiej zwijki... Ale jeżeli autor by miał uzasadnione powody dla których musiałby wydać te pieniądze bo nie ukrywam nie wyobrażam sobie wozić, zdejmować i układać tych kosteczek w porównaniu do okrągłych a 20ha to jest jak na taką prase dużo to polecam Sipme i tylko Sipme... Tylko zastanów się 10 razy czy wart wydawać kasę ... bo za kilka lat już jej nie odzyskasz...

#14 Share rolniksamwdolinie2

rolniksamwdolinie2

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 10:40

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha jakbyście byli zainteresowani to mam zamiar wydać około 10 tyś ,wienc prosze o oferty na adres kar.z.ksaw@wp.pl.

#15 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 15:13

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha No właśnie... rolniksamwdolinie2 pomyśl czy nie lepiej dozbierać na zwijkę

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#16 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:09

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha jak masz kupować to tylko polską prasę bo nie ma problemu z częściami a w razie awarii to jak masz trochę pojęcia to sam wszystko zrobisz nawet ustawienie rozrządu, igieł czy supłaczy, wystarczy żebyś się chociaż trochę znał
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#17 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:29

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha Na taki jaki i na 2 razy większy areał, jeżeli chodzi o prasę kostkującą, polecam Sipmę Z-224. Te prasy dawniej prasowały ponad 100ha rocznie i nic im strasznego się nie działo. Jest to sprawdzona konstrukcja, produkują je praktycznie nie zmienione do teraz. Części oryginalne są łatwo dostępne i nie brakuje do tych pras mechaników.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:59

jaka prasa w gospodarstwie do 20 ha

Na taki jaki i na 2 razy większy areał, jeżeli chodzi o prasę kostkującą, polecam Sipmę Z-224. Te prasy dawniej prasowały ponad 100ha rocznie i nic im strasznego się nie działo. Jest to sprawdzona konstrukcja, produkują je praktycznie nie zmienione do teraz. Części oryginalne są łatwo dostępne i nie brakuje do tych pras mechaników.

u mnie była kupiona z kółka rolniczego kilkanaście lat temu i była jedyna w rejonie to jeszcze ludzie tak nie prasowali ale jak już zobaczyli jaka to wygoda to tak jak mówisz, że w ciągu roku potrafiła kilkadziesiąt hektarów przeprasować i jej nic nie było, ale teraz nie robią takich części jak kiedyś, nowe części nie są tak wytrzymałe jak te stare jedynie oryginalne przyrównują do nich
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.