Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z 7100

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:25

Problem z 7100 Ciągnik posiada 185 mtg czyli nie jest jeszcze dobrze dotarty. A od nowości z okolic sprzęgła wydobywają sie dziwne odgłosy , najbardziej słyszalne przy małej prędkości obr silnika nie ma różnicy na jakim biegu jade i czy do tyłu czy do przodu . Wystrczy włączyć bieg i jechac pod małą górke . Ciągnik był już w serwisie w mrągowie 2 razy i panowie mówią żę wszystko jest OK i żeby jezdzić i sie tym nie przejmować ,a jak sie rozwali to zabierzemy i naprawimy . Niewiem sam co mam już robić, naprawiać na własną ręke i stracić gwarancje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z 7100 Dzisiaj, 10:05
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:38

Problem z 7100 Jeżeli każą Ci tak jeździć to ok, tylko niech Ci to dadzą na piśmie. I dopiszą, że naprawią w ramach gwarancji, nieważne kiedy ulegnie awarii. Zobaczymy co wtedy powiedzą ;)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:36

Problem z 7100 A co ty chcesz naprawiać na gwarancji?? zwariowałes jeszcze się po gwarancji go na napraiwasz, bierz to na piśmie i jeździj
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:26

Problem z 7100 Boję się tak jezdzić . Może teraz to jakaś drobnostka rozwalone łożysko czy coś , ale przy dalszej eksploatacji może sie zrobić coś grubszego pęknie obudowa czy jakiś korpus . A co będzie jak strzeli po gwarancji. co ja wtedy zrobie z kąd wezme części?. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz po drugiej wizycie w fabryce kierownik serwisu powiedział ze regulowali ciśnienie na sprzęgle od półbiegu , i to pomogło ale nieznacznie i ze było za niskie ciśnienie i słabo dociskało tarczki i one tak chałasowały. możliwe że teraz po zwiększeniu ciśnienia tarczki sie ułożą i będzie cisza.

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 22:06

Problem z 7100 Mam takie pytanie czy na skrzyni biegów lub tylnym moście jest tabliczka znamionowa z miejscem produkcji?

#6 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 10:17

Problem z 7100 Jest napewno. Z tego co wiem to te skrzynie przychadza z niemiec albo z austrii.

#7 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 15:52

Problem z 7100 Niewiem niesprawdzałem .Ale jak byłem w fabryce wpłacać zaliczke to przy nas przyjechał tir ze skrzyniami , rejestracje miał podobną do niemieckich , to chyba oryginał z austri.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:47

Problem z 7100

Ciągnik posiada 185 mtg czyli nie jest jeszcze dobrze dotarty. A od nowości z okolic sprzęgła wydobywają sie dziwne odgłosy , najbardziej słyszalne przy małej prędkości obr silnika nie ma różnicy na jakim biegu jade i czy do tyłu czy do przodu . Wystrczy włączyć bieg i jechac pod małą górke . Ciągnik był już w serwisie w mrągowie 2 razy i panowie mówią żę wszystko jest OK i żeby jezdzić i sie tym nie przejmować ,a jak sie rozwali to zabierzemy i naprawimy . Niewiem sam co mam już robić, naprawiać na własną ręke i stracić gwarancje?

Hehe chyba wszyscy po zakupie nowego ciągnika takie coś przerabialiśmy taka "głupawka" byle jaki chałas dziwne odgłosy coś zaszumi zaturkota i od razu człowiek łapie schiza, nie przejmuj się i jeździj, a jak chcesz mieć spokój psyhiczny to poszukaj posiadacza takiego samego sprzętu i porównaj, a żeby 100% mieć pewnosc najlepiej podjechać i zobaczyć na własne oczy i usłyszeć na własne uszy bo to co dla ciebie jest hałasem dla kogoś innego jest niezauważalne, najwazniejsze nie dać się zwariować, bo to coś przy sprzęgle może hałasować 20 lat i nic się nie stanie a może za tydzień czy za 2 lata zepsuje się zupełnie coś innego, myśl pozytywnie to ważniejsze jak szukanie dziury w całym bo takim myśleniem jeszcze ściągniesz na siebie jakieś nieszczęście ;)

#9 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 16:58

Problem z 7100 Chciałbym żeby tak było jak mówisz , ale niestety tak nie jest, w sąsiedniej wiosce jezdzi 7100 byłem u niego i jezdziłem i niestety u niego takiego hałasu niema .I teraz jestem pewny że tak nie może być.

#10 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:11

Problem z 7100 kolega chcial prawie nowego NH rozbierac bo mu cos pukalo niby w skrzyni jak mial wlaczony walek a to sie okazało ze to walek przekaznika mocy od agregatu mial uszkodzony krzyżak i tak sie niosło az pod kabine :)

#11 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:43

Problem z 7100 skrzynia jest ZFa z częsciami nie ma problemów ciśnienie regulowali ato dziwne że z fabryki wypuściki z zaniskim one pracują na około 18-20 bar i jest to raczej mało prawdopodobne zeby to to było pzyczyną hałasu
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#12 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:37

Problem z 7100 Ale po tym regulowaniu ciśnienia była poprawa mniej hałasowało, to może przyczyna jest związana z tym sprzęgłem. Spróbuje jeszcze raz to zgłosić , zobaczymy co tym razem powiedzą panowie z serwisu.

#13 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:58

Problem z 7100 A próbowałeś zgłosić tą sprawę do Mrągowa?
Te skrzynie ZF T537 na licencji produkuje także turecka firma Erkunt oficjalnie tylko do swoich ciągników znanych na europejskim rynku jako Armatrac a dziś nie można być wszystkiego pewnym :P
http://www.weiku.com...nsmissions.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 16:23

Problem z 7100 Ciągnik byl kupiony prosto z fabryki i oni go serwisują, dla mnie skrzynia może byc i z turcji ale jest na gwarancji i muszą ja naprawic.
Dzisiaj rano zadzwonilem do serwisu i za 2godz przyjechal pan , ktory stwierdzil ze coś halasuje w okolicach sprzegla i ze musza go zabrac i rozpolowic . Tylko ciekawe kiedy go zabiora bo zblizaja sie swieta, pewnie az po nowym roku.