Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto?

137 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2008 - 23:08

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? JA powiem tak mam w dwoch dosyc duzych ciagnikach tuz przedni i przydaje sie on bez zastrzezen chodzby do tego ze np.ja ostatnio w Fendzie mialem na tyle siewnik a musialem przewiesc kultywator i juz sie przydal wiec jest on bardzo dobrym sprzetem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Dzisiaj, 09:16
  •  

#62 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 08:08

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? szukam jakiegos w miare "taniego" wału na przedniego tuz-a nie wiecie przypadkiem kto miałby do opchnięcia 3metrówke? najlepiej cambridge. Z góry dzięki!!! ;)
DEZERTER

#63 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:28

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Witam właśnie kupuje ciągnik (JD 6430 comfort) i zastanawiam się nad zamówieniem przedniego TUZ i WOM, traktor będzie miał ładowacz czołowy czy to nie będzie utrudniać prac z ładowaczem. Moje pytanie to czy warto? Do czego wy wykorzystujecie przedni TUZ? Czy nie utrudnia on prac, gdy nie jest wykorzystywany? czy sprawia on problem w serwisie wymiana paska na wentylatorze?

pozdrawiam JOZIN

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:36

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Na pewno nie będzie utrudniać pracy z ładowaczem bo ramiona są skłądane. Ja na przednich tuzach wożę obciążniki, spychy do śniegu i ziemi, wały, masz od widlaka.
A dlaczego ma sprawiać problem przy wymianie paska??? :D

Ja mam tylko tuz bez wom. Wom jest drogi i do niczego by mi się nie przydał, ale jak masz hodowlę to można kupić kosiarkę na przód tylko czy warto dać tyle pieniędzy?

#65 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 16:41

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? tuz i wom z przodu to świetna sprawa zapinasz kosiarkę z przodu, z tyłu i pola ubywa, a reszta to tak jak @bialy1989 pisał i moim zdaniem naprawdę warto

#66 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:14

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? TUZ warto wziąć przydaje się do wielu rzeczy zimą do spychu w polu do jakiegoś wału no i do obciążnika. A jak nie potrzebujesz obciążenia to chwila i masz odczepione a jak masz na stałem to zdejmowanie obciążników troche trwa. A co do WOMu to tylko jak byś go naprawdę dobrze wykorzystał

#67 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:32

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? No ale ciągnik z turem i tuzem jakoś mi to nie pasuje. A może warto kupić jakiś mały ciągniczek do ładowacza i dopiero myśleć nad tuzem do JD i jako obciążenie założyć jakąś porządną bombę na ten TUZ. Bo przy pracy z np. kosiarką czołową czy pługiem do śniegu możesz nie mieć komfortu pracy mając założonego tura, a odczepiać i zakładać tura to dość uciążliwe.

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

#68 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:37

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Jak najbardziej przedni TUZ jest przydatny. Jesli bym teraz miał kupic ciagnik to tylko z takim wyposazeniem. Osobiscie mam Explorera z przednim tuzem i wom - em. Przedni podnosnik to u mnie prezdewszystkim wybierak do kiszonek i wał doprawiajacy no i oczywiscie przedni balast ale w sezonie przydaje sie niesamowicie do transportu innych maszyn, jedna droga a pozniej sie tylko mozesz przepinac. Mam równiez Wom którego jeszcze w tej chwili nie urzywam ale juz niedługo bedzie pracował z kosiarka czolowa.

Jak najbardziej polecam Ci kupno ciagnika z przednim Tuz - em, a jesli o Wom chodzi to juz jak chcesz, u mnie tez bedzie duzo wykoszytywany i to juz wiosna.

Jesli chodzi o transport masznyn na czole to przejzyj sobie moja galerie.

Pozdrawiam Baza :D
Baza

#69 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:45

No ale ciągnik z turem i tuzem jakoś mi to nie pasuje. A może warto kupić jakiś mały ciągniczek do ładowacza i dopiero myśleć nad tuzem do JD i jako obciążenie założyć jakąś porządną bombę na ten TUZ. Bo przy pracy z np. kosiarką czołową czy pługiem do śniegu możesz nie mieć komfortu pracy mając założonego tura, a odczepiać i zakładać tura to dość uciążliwe.

no nie wiem zapiąć i odpiąć tura w tym JD to max 5 min i to strasznie się obijając

#70 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 17:50

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Tak wiem że w nowych ciągnikach demontaż Tura idzie dość sprawnie. Ale ja bym był jednak za założeniem przedniego TUZa do JD i zakupem mniejszego ciągnika do ładowacza (jeżeli oczywiście są środki). I bez dwóch zdań nie można odmówić ani Turowi ani przedniemu Tuzowi funkcjonalności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:09

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? no to jakiego ma kupić mniejszego belarusa? Moim skromnym zdaniem ten JD doskonale sie sprawdzi z przednim tuzie, a tur raczej nie będzie przeszkadzał z tuzie, a i tego odpinanie tura idzie bardzo szybko, przy czym kupowanie drugiego ciągnika specjalnie dla tura będzie nieopłacalne.

#72 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:22

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? W opisie kolega ma napisane że posiada Ursusa 1014, U360 może do jakiegoś z tych ciągników kupiłbyś ładowacz. Ale wszystko oczywiście zależy od tego ile masz PLN.

#73 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:24

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? tur na będzie przeszkadzał tuz'owi , a TUZ zawsze się przyda czy podczepić obciąznik przy orce lub w czasie zimy jakiś pług , a tura bez problemu mozna odczepić chyab ze się mylę
www.agromarchobrzany.pl.tl

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:28

W opisie kolega ma napisane że posiada Ursusa 1014, U360 może do jakiegoś z tych ciągników kupiłbyś ładowacz. Ale wszystko oczywiście zależy od tego ile masz PLN.

ma też napisane ze posiada 100ha i pewnie ma też jakąś hodowle, wiec jazda turem z ciągnikiem takim jak 1014 czy c-360 to prawdziwa udręka, w porównaniu do JD, juz chyba bym wolał odpinać tura za każdym razem gdy nie będzie potrzebny, niż jeździć c-360

#75 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 19:36

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? W 1014 mam już ładowacz tur 6 ale jest to słaby sprzęt ursus ma za słabą przednią oś ciągle coś pęka łożyska siadają na społowieniu wieczne przecieki. Mam hodowlę i robię rocznie około 600 bel sianokiszonki 200 siana i 400 słomy ciągnik i ładowacz biorę na PROW wiadomo w razie awarii co się często zdarza w ursusie wolę mieć drugi traktor z ładowaczem

#76 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 21:42

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? To w takim razie bierz JD z ładowaczem i przednim TUZem a obciążnik to sobie sam zrobisz z betonu. Rozumiem, że nowy ciągnik będzie głównym w gospodarstwie?

#77 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 22:40

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Pomyśl nad kompletem z MX. Tzn ładowacz i TUZ (może być też WOM) dedykowany pod ten właśnie ciągnik. Jest to o tyle fajna sprawa że oba elementy mają wspólny amortyzator gazowy i są sterowane tym samym joy'em. Tylko w zależności od aktualnych potrzeb przestawiasz zawór.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#78 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:43

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Raczej stanie się głównym ciągnikiem do tej pory był nim ursus 1014 z 97 roku, ale już swoje przeżył. miał za dużo obowiązkó i trzeba pomału odciążyć już c 360 ma już swoje lata a musi kosić 60 ha trawy przedni wom i tuz był by wykorzystywany do kosiarki

#79 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:47

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? to ja nie wiem nad czym się zastanawiasz, ile kosztuje tuz i wom do tego jelenia??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 08:59

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? prawie 20 tys brutto ale w komplecie wyjdzie trochę taniej

Dodaj odpowiedź