Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto?

137 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 16:35

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? "Przedni TUZ przed nosem" to tytuł jednego z artykułów w grudniowym RPT. Bardzo fajna sprawa. Założysz cambella a z tyłu agrgat upr.-siewny, kultywator a z tyłu włókę, spych, obciąznik, nawet pług, a jak masz WOM to i kosiarkę czołową. Wnosek- jeśli ciągnik do wielu zadań to tylko z przednim tuzem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Dzisiaj, 03:34
  •  

#42 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:08

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? według mi to dobra żecz taki tzu z przodu zawsze morzna jeszcze lepiej przed siewem uprawić czy co tam ale ceny ne są małe

#43 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:55

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? napisałem ze przendi Tuz ma sens w ciagnikach o mocy powyzej 120 km i dostałem reposta a do 40km to nie ma sensu? moje zdanie jest takie ze nie ma co sie wyciagac po 10 tys albo nawet lepiej na przedni TUZ po to zeby sobie "graty" na pole wywiezc albo zeby odsniezyc 400 m drogi do gospodarstwa według mnie ekonomicznie nie uzasadnione. przedni Tuz musi byc wykorzystany nalepiej powinni to wiedziec ci co krówki maja im to jeszcze przedni wom by sie przydał. co innego jesli wieszamy maszyne z przodu a druga z tyłu mamy zwrotnieszy zestaw niz jesli mieli bysmy wszystko miec z tyłu owszem da rade ael to juz pewnie wyjdzie pól zawieszane. dlaczego do tak duzej mocy traktorów ? a co zawiesisz do 70 km na przód ? nawet kosiarki na szerokosc ciagnika plus boczna chyba nie da rady o uprawie nie wspominajac na 120 km to juz jakis wał na prżód o szerokosci 3 metry z tyłu agregat upr-siew i pojdzie ale 100 km bedzie miało ciezko. przedni Tuz pozwala ograniczyc ilosc przejazdów czas i robocizne przeciez nie w kazdym gospodarstwie jest 4 ludzi do pracy. wszystko zalezy od gospodarsta kazde jest inne
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 19:07

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? my tez zastanawialismy się gdy kupowaliśmy samika czy nie wziać TUZ-a ale wkońcu nie wzieliśmy a teraz żałujemy przydałby się do wielu zadań

#45 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 21:24

... po to zeby sobie "graty" na pole wywiezc ...

@luk2782 czuję, że "bijesz do mnie. Ja nie napisałem nic o kupnie a o spłodzeniu :D czytaj zrobieniu. Taki wieszaczek to jakby nie patrzeć TUZ ale nie trzeba na niego wydawać 10000 bo napewno nikt mądry do ciągnika wartego ok też 10 000 nie włoży sprzętu za tyle samo. To żaden kłopot dla mnie coś takiego zrobić i myślę, że dla wielu majsterkowiczów tutaj na forum też a cenowo to wyjdzie w granicach rozsądku. Oczywiście jakbym miał duże gospodarstwo i solidny traktor to jasne że bym wydał te pieniążki pod warunkiem, że potrzeba byłaby uzasadniona.

Oczywiście można pytać po co się z tym pier***, lepiej na piwo iść - a no po to bo ja lubię i strasznie cieszy człowieka jak coś fajnego zrobi a piwo fajniej się pije przy robocie :)
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#46 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 22:31

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? mnie TUZ do U-1014 kosztował jakieś 800 zł (sam robiłem ) ale dla mnie jest BEZCENNY szczególnie do agregatu uprawowo-siewnego.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

#47 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 23:54

"Przedni TUZ przed nosem" to tytuł jednego z artykułów w grudniowym RPT. Bardzo fajna sprawa. Założysz cambella a z tyłu agrgat upr.-siewny, kultywator a z tyłu włókę, spych, obciąznik, nawet pług, a jak masz WOM to i kosiarkę czołową. Wnosek- jeśli ciągnik do wielu zadań to tylko z przednim tuzem.

Paweł dokładnie to sie ten artykuł nazywa " 2 tony przed nosem " :D

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#48 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 08:43

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? co do ceny przedniego TUZ'u to troszkę nie tak liczycie. Kupując Zetora wziąłem przedni TUZ dlatego, że do porządnego dociążenia przodu trzeba było wybrać albo TUZ, który kosztował 8600 brutto albo obciążniki przednie za 4000 brutto. Więc za dodatek pozwalający tak rozszerzyć zastosowanie ciągnika warto dopłacić 4600.
Dorobienie balastu na TUZ- kilka worków cementu, troszkę stali i odrobina wyobraźni:)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#49 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 09:04

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? W dużym warto a co z ciągnikami 70-80km? Pisałem wyżej że obrucił bym zęby w spręzynówce i wałek inaczej uczepił a z tyłu siewnik i był by uprawowo siewny i nie martwił bym sie że podnośnik nie da rady (zaoszczędził bym na chydropaku i kupnie agregatu :D o ile by się to sprawdzało), zgrabiarka na przód super sprawa by była no i do odśnieżania pług - czy warto?

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 grudzień 2007 - 10:26

W dużym warto a co z ciągnikami 70-80km? Pisałem wyżej że obrucił bym zęby w spręzynówce i wałek inaczej uczepił a z tyłu siewnik i był by uprawowo siewny i nie martwił bym sie że podnośnik nie da rady (zaoszczędził bym na chydropaku i kupnie agregatu :D o ile by się to sprawdzało), zgrabiarka na przód super sprawa by była no i do odśnieżania pług - czy warto?

warto :) , pewnie znajdziesz jeszcze jakies sposoby wykorzystania podczas uzytkowania
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 13:16

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Czy ktoś wie jaki jest rozstaw ramion w przednim tuzie 2 kategorii?

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 14:17

Czy ktoś wie jaki jest rozstaw ramion w przednim tuzie 2 kategorii?

no jak 2ga kategoria to chyba taki jak i z tyłu nie? ;)

#53 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 14:27

no jak 2ga kategoria to chyba taki jak i z tyłu nie? ;)

To powiedz jaki masz rozstaw z tyłu skoro jest regulowany napinaczami? Jak już coś to można by to ocenić na podstawie rozstawu mocowań maszyn według standardu tej kategorii. A przednie TUZ-y mają stałą szerokość
Odrobina wyobraźni!
W przypadku przedniego TUZ rozstaw wynosi 83cm pomiędzy wewnętrznymi stronami ramion a 92 mierząc od zewnętrznej strony jednego do zewnętrznej strony drugiego ramienia. (dane na podstawie ZF 11441)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 grudzień 2007 - 14:57

Czy ktoś wie jaki jest rozstaw ramion w przednim tuzie 2 kategorii?

Drugiej kategorii są to ciągniki o mocy od 62,4KM do 120KM i mają szerokość 82,5cm (odległość między wewnętrznymi krawędziami końcówek cięgien). Trzecia kategoria to ciągniki o mocy od 120,1KM do 240KM i odległość 96,5cm(odległość między wewnętrznymi krawędziami końcówek cięgien). Tyle mówi obecnie obowiązująca norma, która jak wiadomo dotyczy nowych ciągników. Starsze maszyny mogą nie zachowywać wymaganych obowiązującą obecnie normą wymiarów.
Istnieją również kategorie oznaczone symbolem N. Są to kategorie przejściowe pomiędzy głównymi. Przykładowo 3N jest kategorią pośrednią pomiędzy 2 i 3. W tym przypadku 3N oznacza to, że masa i wszystkie odległości pomiędzy podzespołami zaczepu odpowiadają klasie 2. Natomiast wymiary i kształt odpowiadają klasie 3. Należą do tej kategorii ciągniki o mocy od 97,5 do 123,5 KM (75 do 95 kW).

Dane na podstawie Normy DIN ISO 730-1

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 14:59

To powiedz jaki masz rozstaw z tyłu skoro jest regulowany napinaczami? Jak już coś to można by to ocenić na podstawie rozstawu mocowań maszyn według standardu tej kategorii. A przednie TUZ-y mają stałą szerokość
Odrobina wyobraźni!
W przypadku przedniego TUZ rozstaw wynosi 83cm pomiędzy wewnętrznymi stronami ramion a 92 mierząc od zewnętrznej strony jednego do zewnętrznej strony drugiego ramienia. (dane na podstawie ZF 11441)

Chłopie z mazur, a maszyny z tuz kat 2 mają właśnie te 83 cm a jak by nie miały regulacji to musiały by mieć cbm czyli haki, wyobraźni troche jak by były na sztuwno ramiona to jak byś uczepił co kolwiek, łańcuszki napinające i belka zaczepowa są tak przystoswane, a spróbuj coś szerszego uczepić (kopaczka ma rozgięte ramiona u mnie) to zaraz zaczepia o koła, tylko ruski ciągnik t25 ma jakąś węższą belke zaczepową bo znalazłem kiedyś belke i właściwie do niczego mi się nie nadaje bo musze rozkręcać ściągacze przy ramionach, najprościej obczaić maszyny na przedni tuz kosiarki itp jakiej kategorii mają zaczepy i wiadomo będzie :angry:

#56 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 16:27

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Kolego Ferdek a widziałeś kiedyś PRZEDNI tuz z czymś innym niż haki? Bo jak widzisz temat dotyczy PRZEDNIEGO tuzu.

Btw. znalazłem coś takiego http://www.rpt.pl/ar.../rpt_1206_1.htm, przedniego tuzu niby dotyczy inna norma ale jak napisał chłop z mazur rozstaw jest taki sam

#57 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 16:31

Kolego Ferdek a widziałeś kiedyś PRZEDNI tuz z czymś innym niż haki? Bo jak widzisz temat dotyczy PRZEDNIEGO tuzu.

Btw. znalazłem coś takiego http://www.rpt.pl/ar.../rpt_1206_1.htm, przedniego tuzu niby dotyczy inna norma ale jak napisał chłop z mazur rozstaw jest taki sam

a w ursusach w orginalnym przednim tuzie nie było haków,
kujawy to jes to!!!!!

#58 Share bartussiek

bartussiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 17:17

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Panowie jakiś czas temu dokonałem zakupu ciągnika SAME 100.6 i dręczy mnie jedna rzecz, a mianowicie jak się steruje przednim TUZem w tym ciągniku. Kupiłem instrukcję obsługi całą przeczytałem i nie było śladu. Może akurat ktoś z was miał do czynienia z tym lub podobnym ciągnikiem z grupy SAME Deutz-Fahr.
Z góry dziękuje!

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 21:24

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? z tylu kolo skrzynki narzedziowej masz rozdzielacz, trzeba go przesterowac i zobaczyc ktore zlacze jest "obslugiwane", wtedy ciskasz odpowiednia dzwignia, tylko do opuszczania badz cierpliwy, a najlepiej niech ktos stanie na TUZ bo mozesz nie zauwazyc ze sie opuszcza :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bartussiek

bartussiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 22:51

z tylu kolo skrzynki narzedziowej masz rozdzielacz, trzeba go przesterowac i zobaczyc ktore zlacze jest "obslugiwane", wtedy ciskasz odpowiednia dzwignia, tylko do opuszczania badz cierpliwy, a najlepiej niech ktos stanie na TUZ bo mozesz nie zauwazyc ze sie opuszcza :lol:

dzięki kolego:)

Dodaj odpowiedź