Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto?

137 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 14:28

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? a w jakich cenach są tuzy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Dzisiaj, 07:15
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:27

a w jakich cenach są tuzy??

5-15 tys. netto
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:39

5-15 tys. netto

chyba ze coś samemu wymyslisz( moze pisało nie czytałem wszystkich odp) a jak z wom to 15 netto napewno pozdro :rolleyes:
kujawy to jes to!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:43

chyba ze coś samemu wymyslisz( moze pisało nie czytałem wszystkich odp) a jak z wom to 15 netto napewno pozdro :rolleyes:

cena samego TUZ firmy mx o udzwigu ponad 5T, z wyjsciem na hydraulike, zewnetrznym sterowaniem np. do MF 8240 kosztuje ponad 14 tys. netto.
za 5 mysle ze mozna znalezc TUZ polskiego producenta do jakiegos malego ciagnika, dlatego napisalem takie widelki cenowe
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 17:45

cena samego TUZ firmy mx o udzwigu ponad 5T, z wyjsciem na hydraulike, zewnetrznym sterowaniem np. do MF 8240 kosztuje ponad 14 tys. netto.
za 5 mysle ze mozna znalezc TUZ polskiego producenta do jakiegos malego ciagnika, dlatego napisalem takie widelki cenowe

rozumie ja myslałem o ciągnikach ok 100km i podałem ze z wom nie czytalem całego wiec nie wiem jaki ciągnik. pozdro
kujawy to jes to!!!!!

#26 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 06 grudzień 2007 - 18:45

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Przedni TUZ nie ma takich funkcji jak regulacja siłowa. U mnie w DF jest tak ze mozesz miec docisk podnoszenie albo podnoszenie a opuszczanie pod ciezarem maszyny. w najnowszym maszynach moze byc tak ze masz tzw pozycje robocza czyli opuszczony tuz pozycje podniesiona i pływajaca ale do tego potrzbny jest system amortyzotorów hydraulicznych które bede zbierac olej z siłowników kiedy beda miały sie "schowac" i odda kiedy beda miały sie wysunac. ael wydaje mnie sie zwykłe połozenie maszyny na ziemi wystarczy. co do narzedzi to musza one miec koła podporowe. zawieszanie jest troszke inne niz na tylnim tuz poniewaz ramiona sa sztywne czyli nie ma mozliwosci odchyleniea w bok. TUZ moim zdaniem jest bardzo przydatny w ciagnikch o mocy powyzej 120 km takie maszyny potrzebuje duzego balastu z przodu który w czasie trasportu jest zbyteczny wiec mozan go szybko wyczepic oszczedzamy wtedy ogumienie. Jezeli pozwalaja na to mozliwosci finasowe gospodarstwa warto kupic maszyny na przedni tuz chocby wał Cambella abo jakas talerzówke zawsze to bedzie zwłasza na glebach cezkich lub mulchu jeden przejazd mniej. np brona talerzowa firmy bury o szerokosci 3 metrów kosztuje 12500zł netto a Front terra disc konskilde 19000zł wal Cabrige z włóka firmy Expom o srednicy 500mm 14000 zł waga tych maszyn oscyluje około 1000kg
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#27 Share zecio

zecio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 18:58

Przedni TUZ nie ma takich funkcji jak regulacja siłowa. U mnie w DF jest tak ze mozesz miec docisk podnoszenie albo podnoszenie a opuszczanie pod ciezarem maszyny. w najnowszym maszynach moze byc tak ze masz tzw pozycje robocza czyli opuszczony tuz pozycje podniesiona i pływajaca ale do tego potrzbny jest system amortyzotorów hydraulicznych które bede zbierac olej z siłowników kiedy beda miały sie "schowac" i odda kiedy beda miały sie wysunac. ael wydaje mnie sie zwykłe połozenie maszyny na ziemi wystarczy. co do narzedzi to musza one miec koła podporowe. zawieszanie jest troszke inne niz na tylnim tuz poniewaz ramiona sa sztywne czyli nie ma mozliwosci odchyleniea w bok. TUZ moim zdaniem jest bardzo przydatny w ciagnikch o mocy powyzej 120 km takie maszyny potrzebuje duzego balastu z przodu który w czasie trasportu jest zbyteczny wiec mozan go szybko wyczepic oszczedzamy wtedy ogumienie. Jezeli pozwalaja na to mozliwosci finasowe gospodarstwa warto kupic maszyny na przedni tuz chocby wał Cambella abo jakas talerzówke zawsze to bedzie zwłasza na glebach cezkich lub mulchu jeden przejazd mniej. np brona talerzowa firmy bury o szerokosci 3 metrów kosztuje 12500zł netto a Front terra disc konskilde 19000zł wal Cabrige z włóka firmy Expom o srednicy 500mm 14000 zł waga tych maszyn oscyluje około 1000kg

Napisałeś że tuz jest przydatny w ciągnikach o mocy powyżej 120 KM, a w mniejszych nie... jak np. ciągniki o mocy od 40 km??

#28 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 23:44

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Witam

Wg mnie zastosowanie przedniego TUZ nie jest uzależnione od mocy. Tzn forma zastosowania tak ale samo zastosowanie nie. Przykładowo mamy ruska i bardzo by mi się przydał. Chodzi o to, że jak rolnik małorolny jak ja :D, ma pole daleko i jedzie po sianko to na tył zapina przyczepkę na przód zgrabiarkę (inaczej trzeba 2 razy jechać – no chyba, że lubi się pracować grabiami). Czyli kolejne zastosowanie : po prostu tylko do noszenia narzędzi. Myślę nad spłodzeniem czegoś prostego. Przy okazji jakiś pług do śniegu można zapiać ale o tym już byłą mowa.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#29 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 06:18

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? na przykład takie coś na przednim tuz bylo by bardzo funkcjonalne i w pewnym stopniu zastąpiło by pracę tura
http://www.agrofoto....t...i&img=10991

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:24

na przykład takie coś na przednim tuz bylo by bardzo funkcjonalne i w pewnym stopniu zastąpiło by pracę tura

Ale widłeł do gnoju na to nie da się założyć z krokodylem też było by ciężko, do sianokiszonki by się chyba tylko sprawdzało, bo w belach dobre jest to przy kolcu na tuz że w każdy kont da sie wepchać belke a tu jest na sztywno i blisko za ciągnikiem i dokładnie trzeba podjeżdzać, np. zdejmować z przyczepy jak belka przesunie się na środek może być już ciężko,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share fokmen

fokmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:No raczej chyba jak wiekszosc tych ktorzy sa na tej stronie:):P<br /><br />

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:33

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? moim zdaniem tuz w ciagnikach zawsze sie moze przydac.... zalezy tez do jakich prac bedzie ten ciagnik. Ale jezeli bedzie mial on 80 KM to juz mozna cos nim zdzialac:):D
Fakt teraz mozna dokupic tuza po paru latach.
Ale jak juz robic to za jednym razem.
Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.co...os?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:38

moim zdaniem tuz w ciagnikach zawsze sie moze przydac.... zalezy tez do jakich prac bedzie ten ciagnik. Ale jezeli bedzie mial on 80 KM to juz mozna cos nim zdzialac:):D
Fakt teraz mozna dokupic tuza po paru latach.
Ale jak juz robic to za jednym razem.

Najbardziej to do odśnieżania chyba bys ię przydał, tura nie zastąpi a jak ktoś ma tura to już chyba wogóle ten tuz zprzodu nie potrzebny bo za tego toza będzie agregat upraw siew. a pozatym to można się bawić z tym przednim tuzem do obciążników zgrabiarki może coś jeszcze, ale 6 - 7 tyś to przy małym ciągniku jednak dużo

#33 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 10:23

na przykład takie coś na przednim tuz bylo by bardzo funkcjonalne i w pewnym stopniu zastąpiło by pracę tura

u mnie goscio w okolicy ma DF z przdnim tuzem i wlasnie cos podobnego ma na nim
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#34 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 09 grudzień 2007 - 13:52

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? z kilku ciągników z okolicy mających przedni TUZ tylko jeden jest wykorzystany (kosiarka) do czegoś innego niż wożenie balastu. Czyli tuz nie jest już nowością, ale maszyny do niego tak :D
Osobiście przydałby się do rozsiewacza nawozu albo dodatkowego biernego agregatu przed siewem, który lepiej by niszczył chwasty niż sam rototiller, wtedy bym na pole wjeżdżał tylko jeden raz :)
can do

#35 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 13:57

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? Według mnie warto . Jeśli sie planuje podczepianie dodatkowego przedniego osprzętu . Często można skrócić liczne przejazdów, poprzez zagregowanie dodatkowych maszyn uprawowych. Skraca to czas upraw , jak i wydatki na paliwo :D
Nie ma lepszego od John deere-a :)

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 14:25

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? no ja bym powiedzial, ze nie jest tak kolorowo i jest to zalezne od filozofii, czy tez zamyslu na prowadzenie gospodarstwa, a takze na jego profilu. wlasnie wielu rolnikow oprocz wozenia balastu do niczego wiecej nie wykorzystuje TUZa no i nie jest to najlepsze myslenie uwazam :D . poza tym rownie dobrze mozna zmniejszac liczbe przejazdow agregujac odpowiednie maszyny z tylu. jedno jest pewne ze mozna zwiekszyc funkcjonalnosc i uniwersalnosc calego parku maszynowego poprzez wlasnie przedni TUZ

#37 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 14:38

no ja bym powiedzial, ze nie jest tak kolorowo i jest to zalezne od filozofii, czy tez zamyslu na prowadzenie gospodarstwa, a takze na jego profilu. wlasnie wielu rolnikow oprocz wozenia balastu do niczego wiecej nie wykorzystuje TUZa no i nie jest to najlepsze myslenie uwazam :D . poza tym rownie dobrze mozna zmniejszac liczbe przejazdow agregujac odpowiednie maszyny z tylu. jedno jest pewne ze mozna zwiekszyc funkcjonalnosc i uniwersalnosc calego parku maszynowego poprzez wlasnie przedni TUZ

myśle przy odrobinie checi to nawet normalny kultywator lub inne proste maszyny mozna by zawiesić na przód i tanim kosztem jeszcze bardziej ciąć koszty uprawy oszczędzając przy tym glebe.
kujawy to jes to!!!!!

#38 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 15:01

Przedni TUZ/WOM w ciągnikach, czy warto? panowie mam pytanie dotyczące przedniego TUZ-a JD 6530.czy ktoś z was kupował ostatnio taki nowy ciągnik właśnie z tuzem? Bo bardzo chciałbym wiedzieć ile taki tuz kosztuje.

z góry dzieki

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 15:39

panowie mam pytanie dotyczące przedniego TUZ-a JD 6530.czy ktoś z was kupował ostatnio taki nowy ciągnik właśnie z tuzem? Bo bardzo chciałbym wiedzieć ile taki tuz kosztuje.

z góry dzieki

wyjdzie ok. 10 tys zl netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 16:16

u mnie goscio w okolicy ma DF z przdnim tuzem i wlasnie cos podobnego ma na nim

ja tez czerwonego pronara z widlakiem na tuzie widziałem jak drogą jechał -ale podczas pracy to nie :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź