Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#901 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 12:51

Młody Rolnik 2014 To były piękne czasy :) Połowa moich klientów miała wyprawione konkretne wesela, pokupowane dobre samochody. Wtedy tak każdy robił i kombinował, żeby jak najwięcej w kieszeni zostało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 12:13
  •  

#902 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:09

Młody Rolnik 2014 co do tego najmowania ludzi itp to ok ale jak masz więcej hektarów do obrobienia bo mając 10h i najmując do wszystkiego ludzi to wyjdziesz na minus.

#903 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:19

Młody Rolnik 2014 Człowieku czemu ty na wszytko patrzysz przez pryzmat swojego podwórka. Mając 10 ha truskawki nie ma możliwości nie najęcia ludzi.
Było być tak mądrym, wygrać wybory, napisać rozporządzenia pod swoje potrzeby nie miałbyś teraz tylu problemów.

Wakacje się zaczęły i nalot gówniarzerii wystąpił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:48

Młody Rolnik 2014 Teraz za 30tyś też można wesele zrobić, jeszcze trochę swoich zaskórniaków dorzucić. Ale poco sobie tak życie komplikować, żadna Agencja nie zrobi takiej kontroli jak żona, ona wszystko wykaże, nic się nie da ukryć :D Żadne cwaniactwo nie pomoże :P

#905 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:58

Młody Rolnik 2014 I to jest prawda życiowa, lepiej te 30 tys wydać na alkohol i dziewczyny lekkich obyczajów niż na żonę / czy przyszłą żonę

#906 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:36

Młody Rolnik 2014 Złe doświadczenia z płcią przeciwną? :P

#907 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:22

Młody Rolnik 2014 Nie, nie. Chodziło mi żeby te 30 tys lepiej spożytkować niż weselem założyć sobie kaganiec.

#908 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 21:28

Młody Rolnik 2014 Czy jak pójde do liceum i zrobie zaocznie kursy na rolnika to mogę się starać o MR, bo dzisiaj dostałem telefon że nie otworzą w szkole żadnego kierunku rolniczego :(

#909 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2014 - 08:43

Młody Rolnik 2014
damianzbr spod jakiego kamienia tyś się wydostał ???? takie teorie i poglądy głosisz, że już się twoich postów nie daje czytać i to nie tylko w tym temacie wyluzuj troszku.

#910 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 08:56

Młody Rolnik 2014 czemu tu na forum jak ktoś wspomni o małej ilości ziemi to zaraz ktoś wyskakuje z uprawami specjalistycznymi że na tym jest zarobek i z 10h. Pisałem wcześniej o tym że pomijam takie uprawy w swojej wypowiedzi bo z nimi różnie bywa. Co do truskawek to w tym roku figa zostaje i kto wie czy koszty pokrywa taka u nas cena truskawek jest a ludzie za darmo zbierać nie będą. Co do wieku to mnie nie znasz więc komentarze zachowaj dla siebie, jakieś poszanowanie drugiej osoby tu również się liczy i każdy ma prawo mieć swoje zdanie na dany temat. Koniec tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 09:50

Młody Rolnik 2014 Frytek do czytania cię nie zmuszam.

ChiqaitaB tak tylko temat jest nie o opłacalności najmowania ludzi na 10 ha. A o MR które można dostać nawet gdy będziemy mieć kilka ha żyta na 6 kl i do wszystkiego zatrudnimy 3 ludzi, dyrektora, kierownika i pracownika fizycznego.
Nie znam cię prywatnie ale z tego forum kojarzę jako tego co wiecznie ma jakiś problem, na coś narzeka, coś mu nie pasuje i wciąż się żali.

#912 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 10:34

Młody Rolnik 2014 Wracając do MR ktoś gdzieś wspominał że w przyszłym roku ma być 150tys?
Tak na marginesie Co do narzekania to lubię powiedzieć co na umyśle mi leży aby bania nie spuchła :)

#913 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 10:43

Młody Rolnik 2014 W tych konsultacjach było wspomniane że 100 tys w nowym naborze. Dlatego teraz tyle osób się rzuciło bo kasa ta sama a później warunki trudniejsze do spełnienia.
Raczej więcej nie będzie, kasy mają znacznie mniej niż 2007-2013. Ale teraz to tylko czyste domysły. Co będzie czas pokaże.

#914 Share Wojtek29

Wojtek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 17:49

Młody Rolnik 2014 Jakiś czas przyglądam się tematowi i widzę że niektórzy źle interpretują przepisy a przede wszystkim samodzielne prowadzenie gospodarstwa.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013:
„…..§ 4. 1. Przez samodzielne prowadzenie gospodarstwa, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, rozumie się prowadzenie gospodarstwa osobiście, na własny rachunek i we własnym imieniu, ponoszenie kosztów i czerpanie korzyści w związku z jego prowadzeniem.
2. Uznaje się, że osoba fizyczna prowadzi gospodarstwo osobiście, jeżeli pracuje w tym gospodarstwie oraz podejmuje wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia tego gospodarstwa…….
Czyli jeśli ktoś pracuje na gospodarstwie ale ty ponosisz koszty tej pracy i czerpiesz z niej zyski to nadal prowadzisz samodzielnie gospodarstwo.
Sam miałem z tym problem przy pisaniu wniosku bo słabo to wyjaśnili dlatego dzwoniłem do ARiMR w Krakowie i tam osoba odpowiedzialna za informacje odnośnie MR powiedziała mi że przede wszystkim o to chodzi że osoba prowadząca gospodarstwo to osoba decyzyjna tj. wszystkie dokumenty są wyłącznie na nas (dzierżawy, faktury itp.) bez współwłasności i to będzie podlegało kontroli a nie to czy jesteśmy na terenie gospodarstwa i czy pracujemy czy też wynajmujemy pracowników.
Mi chodziło o to czy będę mógł wynająć kombajn gdyż takowego nie posiadam i nie zamierzam nabywać :) a wg rozporządzenia samodzielne prowadzenie gospodarstwa to zupełnie inna sprawa.
Szkoda więc gdybać bo temat dotyczy MR 2014.
Natomiast jeśli chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie w KRUS to co z działami specjalnymi produkcji rolnej? Czy prowadząc je jesteś mniej rolnikiem niż ten który ich nie prowadzi? A wtedy z tego co wiem po przekroczeniu jakiegoś tam progu dochodowego masz obowiązek przejść na ZUS mimo że gospodarstwo to 100% twoich dochodów więc wg mnie 1 rok obowiązku względem KRUS to aż za dość. 5 lat - nie skomentuje :P
Pozdrawiam.

#915 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 13 lipiec 2014 - 17:16

Młody Rolnik 2014 Pytanie do osób które korzystały lub zorientowanych w temacie. Czy premie z tego naboru mogę wykorzystać jako wkład własny do "Modernizacji Gospodarst Rolnych" i kupić to co w młodym rolniku, oraz pozostałe inne rzeczy?
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#916 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 18:37

Młody Rolnik 2014 Nie wiadomo czy będzie można czy nie.

#917 Share VarP

VarP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:06

Młody Rolnik 2014 Wiadomo coś może o kolejnym naborze, na stronie arimr nic nie znalazłem...?
Warto zrobic ten kurs r3 1,5 roku , bo jestem po liceum i od pażdziernika zaocznie zaczynam studia, ale inż trwa 3 i pol roku, a na uzupełnienie wykształcenia są 3 lata, więc gdyby nabór ruszał wczesniej niż polowa 2015r to sie ze studiami nie wyrobie w czasie ;/
Chyba dobrze myśle, jeśli coś źle rozumiem to przepraszam za zamieszanie.
Pozdrawiam

#918 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 793 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 22:58

Młody Rolnik 2014 a może spróbuj sobie staż załatwić, o ile u ciebie się da

#919 Share PawelS

PawelS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:46

Młody Rolnik 2014 Czy ktoś się orientuję kiedy będą wyniki naboru na młodego rolnika >?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 12:56

Młody Rolnik 2014 Lista będzie koło 15 sierpnia.