Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#821 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 11:46

Młody Rolnik 2014 Tak ma być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 13:23
  •  

#822 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 22 maj 2014 - 11:47

Młody Rolnik 2014 Ale jak suma rolnych i nieużytków ma się równać tylko rolnych?

#823 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 14:36

Młody Rolnik 2014

Ale jak suma rolnych i nieużytków ma się równać tylko rolnych?

A gdzie Ty tam masz nieużytki kolego? Wysłałem Ci pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 maj 2014 - 20:38

Młody Rolnik 2014

nie prawda, ważne czy był właścicielem/współwłaścicielem albo posiadaczem, dopłaty, zwierzęta, czy krus to inne kwestie które też dyskwalifikują

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się:
  • dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha; w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo rolne w drodze spadku i nie później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia nabycia wydzierżawiły to gospodarstwo, za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się dzień rozwiązania albo wygaśnięcia umowy dzierżawy, pod warunkiem, że umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną;
  • w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia - dzień ukończenia 18 roku życia;
  • w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed ukończeniem 18 roku życia i kontynuowały naukę, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;
  • w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni - podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;
  • w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo przed rozpoczęciem służby wojskowej lub w trakcie jej odbywania - dzień zakończenia tej służby, pod warunkiem, że rozpoczęcie służby nastąpiło nie później niż 12 miesięcy od dnia nabycia gospodarstwa lub ukończenia 18 roku życia albo od dnia zaprzestania lub zakończenia nauki;
  • w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo rolne w drodze spadku i wydzierżawiły je nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia jego nabycia - dzień rozwiązania albo wygaśnięcia umowy dzierżawy, pod warunkiem, że umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

#825 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:14

Młody Rolnik 2014 Panowie razem z rodzenstwem nabylem gospodarstwo w drodze spadku jak mialem 16 lat, do tej pory ucze się, aktualnie w szkole rolniczej, nie mialem przerw w nauce,czy kwalfikuje się na młodego rolnika ? JEstem współwłascicielem gospodarstwa i nie ma problemu zeby rodzenstwo podpisalo zemna umowe dzierzawy na 10 lat. bedzie cos z tego ?

#826 Share Mariusz32167

Mariusz32167

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2014 - 10:26

Młody Rolnik 2014

Kolego a ile masz ha fizycznych?

Około 4ha. Da sie coś uzyskac?

#827 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 maj 2014 - 14:36

Młody Rolnik 2014

Około 4ha. Da sie coś uzyskac?

W jakim województwie mieszkasz i czy masz możliwość dobrać ziemi (kupić, wydzierżawić) do średniej wojewódzkiej?
Jakie masz wykształcenie?
Jakie bezrobocie w powiecie, w którym mieszkasz, w stosunku do innych powiatów z województwa?
A no i kiedy dostałeś to gospodarstwo?

Edytowany przez KACZOR1984, 23 maj 2014 - 14:37.

#828 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:01

Młody Rolnik 2014

Czy w biznesplanie jest błąd czy mi się tylko wydaje? W tabeli Tabela 2.1 Użytki rolne w gospodarstwie w roku bazowym (w ha UR wynikających z danych w tabeli w pkt XIV wniosku o pomoc)
w kolumnie 8 wiersz 3 należy wpisać Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo)
i następnie (wg instrukcji) suma użytkowanych rolnych i nieużytkowanych ma się równać sumie z tabeli z kolumny 10 (powierzchnia użytków rolnych) Tabela 2 Oświadczenie o posiadanych i lub zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie

to samo u mnie, nie pasuje mi to, może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?
bardzo proszę

#829 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 10:36

Młody Rolnik 2014

to samo u mnie, nie pasuje mi to, może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?
bardzo proszę

Jakiego pakietu biurowego używacie?

#830 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 12:32

Młody Rolnik 2014 kolego
freetaxi,

Nie chodzi o program tylko o merytoryczny sens wniosku. Skoro w tabeli XIV podając nr działki ewidencyjnej, odejmując od niej obszar pod zabudowaniami (podwórko), czy inne fragmenty działki jak droga itp które nie są użytkami rolnym to wyjdzie mniejsza wartość w polu RAZEm przy kolumnie 10 niż w tabeli 2.1 w planie rozwoju gospodarstwa, bo tam program (excel) zlicza automatycznie użytki rolne które podlegają użytkowaniu jak również te z wiersza 3 (bodajże) - czyli te które nie są użytkowane, a tu wedle instrukcji trzeba wpisać np obszar pod drogami, rowami, zabudowaniami oraz łąkę niekoszoną. także siłą rzeczy do wiersza 9 zliczy mi większą powierzchnię niż ta którą zamierzam podać w tabeli we wniosku w kolumnie 10 - a instrukcja mówi że one powinny się zgadzać.

Chyba że ja czegoś nie rozumiem

i jeszcze jedno: gdzie mam podać łąkę, która od kilku lat nie jest koszona (bo teren podmokły i nie da się wjechać a nikt z kosą w dzisiejszych czasach nie będzie biegał), do dopłat nie jest podawana, a w wypisie z ewidencji gruntów widnieje oczywiście jako łąka ??
to się tyczy własnie tego co pisałem wyżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Mariusz32167

Mariusz32167

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:07

Młody Rolnik 2014

W jakim województwie mieszkasz i czy masz możliwość dobrać ziemi (kupić, wydzierżawić) do średniej wojewódzkiej?
Jakie masz wykształcenie?
Jakie bezrobocie w powiecie, w którym mieszkasz, w stosunku do innych powiatów z województwa?
A no i kiedy dostałeś to gospodarstwo?

Mieszkam w woj. świętokrzyskim.
Stopa bezrobocia w moim powiecie wynosi 20.6 %. Zajmuje ono 5 miejsce pod wzgledem najwyzszej stopy bezrobocia na 13 powiatów.
Mam raczej mozliwosc cos wydzierzawic, ale czy to co mam nie wystarczy?
Mam wyksztalcenie wyzsze.
Gospodarstwo dostalem w tym roku.

#832 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:40

Młody Rolnik 2014 Żeby móc startować musisz mieć minimum średnią w województwie czyli 5,53ha (świętokrzyskie). W ciągu 3 lat od decyzji powiększyć do średniej krajowej czyli 10,42 ha. Jeśli masz wyższe rolnicze dostajesz 5 pkt, jeśli inne wyższe to 0 i w ciągu 3 lat uzupełniasz do rolniczego. Za bezrobocie około 3pkt. Za ziemię 5,53ha - 5pkt. Czyli 8 bez wykształcenia. Masz powyżej 7 pkt więc możesz startować.

Edytowany przez KACZOR1984, 25 maj 2014 - 18:43.

#833 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 maj 2014 - 20:40

Młody Rolnik 2014 witam mam do was pytanie czy przy kupnie za premie nowego sprzętu liczy sie cena netto czy brutto ?? jak bede miał fakture ze juz kupione maszyny to dla agencji jaka cena sie liczy ??

#834 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 maj 2014 - 18:43

Młody Rolnik 2014 i ile moge miec pkt za ziemie ?? bede miał przekazane 13 ha czyli wieksza niz srednia krajowa a pochodze z woj, łódzkiego gdzie srednia województwa jest 7,5 ha niecałe ?

#835 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:05

Młody Rolnik 2014 http://www.agrofoto....-macie-punktow/
Wrzucajcie info o punktach w celach poglądowych

#836 Share jasku24125

jasku24125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:32

Młody Rolnik 2014 Witam od dziecka byłem ubezpieczony przez mamę w krusie ale nie społecznie tylko zdrowotnie nie wiem tak mi powiedzieli jak dzwoniłem i się pytałem,i tu nasuwa się moje pytanie czy takie ubezpieczenie obejmuje straż w gospodarstwie, jeśli chodzi o kwalifikacje zawodowe ?

#837 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 11:24

Młody Rolnik 2014 nie

#838 Share janekenaj

janekenaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 14:54

Młody Rolnik 2014 jak rozumiec :::

Wymagania dotyczące gospodarstwa, którego ma dotyczyć pomoc

1) powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie, którego pomoc ma dotyczyć nie może być:

- większa niż 300 ha;

- mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju.

W województwach, w których średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej krajowej (lubelskie, łódzkie, małopo

wiec aby starac sie o wsparcie dla mlodego rolnika musze miec 10.42 uzytkow rolnych
czy
10.42 gruntow rolnych ???

jest spora roznica, lapie sie z gruntami rolnymi, ale po odliczeniu zagrody, kawalka zadrzewionego, kilku rowow, kawalka podmoklego gdzie strach wejsc a liczone jest jako laka, to wychodzi 8ha uzytkow rolnych gdzie sie da uprawiac,

prosze o pomoc w wyjasnieniu
dziekuje

#839 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 15:14

Młody Rolnik 2014 liczą się użytki rolne, nieużytki odpadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:10

Młody Rolnik 2014 @ janekmaj a co rozumiesz pod pojeciem użytek rolny a grunt rolny? @majkel207 ale nic kolega nie mówił o nieużytkach.

Zgodnie z rozporzadzeniem w sprawie ewidencji gruntów i budynków z 2001 rok jak i jego nowelizacji z 2013 roku do użytków rolnych zaliczamy: grunty orne R, sady S, łąki Ł, pastwiska PS, grunty pod stawami Wsr, rowy W jak i grunty rolne zabudowane B-R, jedynie w nowym rozporządzeniu doszły jeszcze Lzr czyli grunty zadrzewione na gruntach rolnych (takich na pewno nie masz u siebie w gospodarstwie)

Więc jeżeli w wypisie z rejestru gruntów ten kawałek podmokły nie jest zaznaczony jako N- czyli nieużytek to jest on normalnie użytkiem rolnym (czyli się wlicza) tak samo te zadrzewienia jak nie są zaznaczone jako Lz to się liczą. Budynki też się liczą. (mówie tu o tabeli - na podstawie której brana jest powierzchnia do punktacji)

Natomiast w tabeli 2.1 wpisujesz tak jak we wniosku o dopłaty i nic Ci nei zrobią jak będziesz mieć 8 ha.

Chyba ze Agencja ma własne definicje użytków rolnych ale raczej powinna kierować się rozporządzeniem.