Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#701 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 09:54

Młody Rolnik 2014

to w mojej gminie na 99% ja sam będę składał :D nie ma reguły kolego :)

skąd taka pewność i radość :P Przecież większość ludzi nawet sie nie przyzna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 21:19
  •  

#702 Share Laki87

Laki87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Kobiety

Napisany 23 kwiecień 2014 - 11:33

Młody Rolnik 2014 Żeby nie było, że nie czytam wstecz, ale już xx stron przeleciałam i nie widzę odpowiedzi.

Moje pytanie.
Mój starszy korzystał z PROW 2007- 2013 pozostał mu jeszcze rok do zakończenia tego planu. Czy związku z tym chcąc wsiąść młodego rolnika, który w połowie maja rusza, z tego tytułu mogę składać wniosek ? Czy w regulaminie jest coś na ten temat ?
Wstępnie dowiadywałem się, ale odpowiedź była "ani tak ani nie " że mogą być z tym problemy.
Ile w tym prawdy może ktoś z Was wie ; ]

Z góry dzięki za info.

#703 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 14:04

Młody Rolnik 2014

skąd taka pewność i radość :P Przecież większość ludzi nawet sie nie przyzna

z lokalnej rzeczywistości o której nie masz najmniejszego pojęcia, kto ma się przyznawać jak nikt nie kończył technikum w ostatnich 2 czy nawet 3 latach, a poważnych gospodarzy można policzyć na palcach jednej ręki..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 14:21

Młody Rolnik 2014

Doskonale o tym wiem, dużo się o tym mówi, pewnie następny nabór to pewnie 2016 r. i 15 miesięcy to trochę za mało.

Ale o czym ty mówisz? Gospodarstwo przepisuje się dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Kto normalny beidze ryzykowal przekazanie gospodarstwa nie mając pewności otrzymania dofinansowania. Ludzie wiekszosc informacji znajduje sie w internecie, a umiejetnosc korzystania z google to naprawde nic szczególnego.

#705 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:37

Młody Rolnik 2014 Mam pytanie mam 19 lat i jestem w 3 klasie technikum rolnicze, wiem doskonale ze na zdobycie wykrzaczenia jest 3 lata. Moj ojciec który by na mnie przepisał polne ma 50l dodam że posiadam 25h użytków rolnych. Czy jest możliwość starania sie o młodego rolnika i przepisania pola w takim wieku czy trzeba czekać do wieku emerytalnego ?

#706 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:39

Młody Rolnik 2014 "Laki87" Najlepiej skontaktuj się z jakimś dobrym doradcą jeżeli on nie będzie wiedział znaczy, że nie jest dobry i szukasz dalej innego. Według mnie to czy możesz wziąć zależy od tego ile macie ziemi i czy może Ci twój ojciec przepisać wymaganą ilość a jeżeli tak to startuj na młodego może się uda.

#707 Share Zbirsky

Zbirsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:03

Młody Rolnik 2014 Odnosnie postu Laki87. Ostatnio pytałem sie znajomego czy bd ubiegał sie w tym roku o dotacje na mlodego rolnika. Odpowiedzial mi, że nie może ponieważ rodzice nie mogą przepisać mu ziemi ponieważ gdy brali kombajn i ciagnikina zwrot to we wnioskach uwzględnili pewne pola. W mojej miejscowosci była rowniez taka sytuacja, ze tata kolegi brał doplaty srodowiskowe na wszystkie swoje pola. Jego syn dostał dotacje mlody rolnik, ojciec przepisal mu pewna czesc ziemi i musiał zwracac 30 tys poniewaz to on zobowiazal sie do tego, ze bd sial poplony przez 5 lat.

#708 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 24 kwiecień 2014 - 06:39

Młody Rolnik 2014 A co z podatkiem Vat.w przypadku rolnika który jest na VAT?, będzie musiał zwracać podatek naliczony ? wystarczy przekazanie w zobowiązaniami?

#709 Share Dawid1987

Dawid1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:06

Młody Rolnik 2014 a jak to jest z zakupem ziemi? Chciałbym przeznaczyć całą premię na zakup ziemi, ponieważ brakuje mi trochę do średniej krajowej i wojewódzkiej.

#710 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:24

Młody Rolnik 2014 Dzisiaj byłem w powiatowym biurze ARIMR i wiem że będą szkolenia z MR począwszy od następnego tygodnia do 10 maja . W poniedziałek w WODR Barzkowice - woj. zachodniopomorskie będzie minister rolnictwa , spotkanie o godz. 11stej - mają być poruszane sprawy MR oraz PROW. W moim powiecie 8 osób będzie się starało o dotacje - słowa dyrektora oddziału. Jest przekonany że zdecydowana większość osób otrzyma wsparcie o ile będzie wszystko ok z papierami. Tyle wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 kwiecień 2014 - 12:21

Młody Rolnik 2014 starać się może tyle osób ale żebyś jeszcze wieddział ile punktów będą mieli :) poza tym skąd dyrektor oddziału może wiedzieć ile osób? osoby które się pytały tylko a ci którzy się zdecydują w ostatniej chwili swoją drogą.
no i skąd dyrektor może wiedzieć że sie załapią? to tylko takie ględzenie, nikt nie zna ilości punktów króte gwarantują premię, także to tylko takie głupie gadanie dyrektorka który chce wyrabiać dobrą opinię swojemu oddziałowi :)

Edytowany przez daremw, 26 kwiecień 2014 - 12:25.

#712 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 15:43

Młody Rolnik 2014

Odnosnie postu Laki87. Ostatnio pytałem sie znajomego czy bd ubiegał sie w tym roku o dotacje na mlodego rolnika. Odpowiedzial mi, że nie może ponieważ rodzice nie mogą przepisać mu ziemi ponieważ gdy brali kombajn i ciagnikina zwrot to we wnioskach uwzględnili pewne pola. W mojej miejscowosci była rowniez taka sytuacja, ze tata kolegi brał doplaty srodowiskowe na wszystkie swoje pola. Jego syn dostał dotacje mlody rolnik, ojciec przepisal mu pewna czesc ziemi i musiał zwracac 30 tys poniewaz to on zobowiazal sie do tego, ze bd sial poplony przez 5 lat.

Co do RŚ to piszesz głupoty. MR moze przejąćprogram RŚ po dawnym posiadaczu planu tylko nalezało sie z tym udać do Regionalnego Oddziału ARiMR i tam podpisac zabowiazanie również z zmienionym Planem RŚ na obecnego beneficjenta tj np. MR .

A z MGR raczej w rzeczywistości jest tak jak piszesz.

#713 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:29

Młody Rolnik 2014 A jak jest z tym biznesplanem? Jeżeli chciałbym napisać plan rozwoju np: na wykopanie stawu (mam taką możliwość z racji usytuowania działki nad rzeką) o powierzchni ok. 1ha i hodować w nim ryby to czy taki biznesplan może być wzięty pod uwagę przy dotacji MR? Jakiś dochód powinien rokorocznie przynosić. Jak to ma się do esu?

#714 Share zo58

zo58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 19:36

Młody Rolnik 2014 Jak bedzie program na Mlodego Wedkarza to wystartujesz :-)

#715 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:55

Młody Rolnik 2014 Sawicki powtórzył dzisiaj o wsparciu dla młodych rolników - młody rolnik oraz wyższe dopłaty przez 5 lat - 25% !!

#716 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:58

Młody Rolnik 2014 tylko czy dotyczy to młodych którzy przejmą gospodarstwo przy tym naborze czy dopiero z rozpoczęsciem wydatkowania nowych środków?

#717 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 18:27

Młody Rolnik 2014 mowa o nowym PROW.

#718 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 18:50

Młody Rolnik 2014 no ale we wcześniejszych naborach na MR też były większe dopłaty o 25% więc tera to nas nie ominie (tych którzy dostaną premie). Ale z tego co słyszałem kiedyś to powierzchnia zwiększonych dopłat jest ograniczona. Do ilu tego to nie wiem .

Wie ktoś może ile może orientacyjnie kosztować zrobienie biznesplanu na MR?

#719 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 18:59

Młody Rolnik 2014 Mam taką nadzieję, dzisiaj w Barzkowicach mówił o tym dosyć długo, jego propozycja to rozgraniczenie , gospodarstwo do 50 ha 25% większe dopłaty, od 50 - 90ha połowa z tego. jak będzie to nie wiadomo, ma to być konsultowane już w Brukseli - tak mówił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share Zbirsky

Zbirsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 20:12

Młody Rolnik 2014

no ale we wcześniejszych naborach na MR też były większe dopłaty o 25% więc tera to nas nie ominie (tych którzy dostaną premie). Ale z tego co słyszałem kiedyś to powierzchnia zwiększonych dopłat jest ograniczona. Do ilu tego to nie wiem .

Wie ktoś może ile może orientacyjnie kosztować zrobienie biznesplanu na MR?

ODR 500 zł, prywatne firmy 1500 zł. Woj lubelskie.

Edytowany przez Zbirsky, 28 kwiecień 2014 - 20:13.