Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#541 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 marzec 2014 - 19:24

Młody Rolnik 2014 Ja zapytam w tym temacie choć pytanie wiąże się tylko częściowo.

Mianowicie jestem w Młodym Rolniku (nabór 2010). Ostatnio się słyszy na nowy PROW o dość ciekawej pomocy dla małych gospodarstw (nie Ułatwianie startu Młodym Rolnikom) jednak nie moga się o nią starać osoby korzystające już z Mlodego rolnika.
Czy to oznacza że mali zostają praktycznie na lodzie?
Bo modernizacji na razie nie widać a jeśli już to szanse na pieniądze mają też więksi albo jakieś śmieszne fikcyjne spółki rolników i kupowanie sprzętu na wspólne użytkowanie.
Czy Agencja myśli że marne 75tys z MR załatwi wszystkie braki w małym gospodarstwie? Dość śmieszna sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 19:43
  •  

#542 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 09:41

Młody Rolnik 2014

Wpierw załóżmy, że chcesz wziąć. Raczej nie ma problemu jeśli przeprowadzisz transakcję zgodnie z prawem i będziesz miał na to papiery.
@Marcin80 Pierwsze słyszę o takim przepisie. Jeśli powiedzmy wujek jest dilerem to też nie można od niego kupić?

A czy ja wymieniłem tam wujka? czytaj ze zrozumieniem, to po pierwsze a po drugie zapoznaj się z oświadczeniem O-7/144 w dokumentach MR na stronie ARiMR

#543 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 19:13

Młody Rolnik 2014 @up Czy zapytałem nie jasno? Zadałem konkretne pytanie, chyba możesz na nie odpowiedzieć jeśli oczywiście umiesz czytać ze zrozumieniem i udzielać odpowiedzi - co widzę sprawia Ci trudność.
Dla Twojej wiadomości napisałeś "rodziny" a wujek to też rodzina.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:19

Młody Rolnik 2014 Ja mam takie pytanie gdyż skończyłem w ubiegłym roku technikum rolnicze a że nie było naboru a nie chciałem opłacać krusu poszedłem do pracy. I moje pytanie dotyczy tego jeśli byłby nabór w tym roku na młodego rolnika i tata przepisze mi gospodarstwo to czy będe musiał rzucić robote bo z tego co wiem przez rok nie można mieć ani innej działałalności anie pracować i jeśli tak jest to kiedy musze pozostawić prace?

#545 Share bizmut

bizmut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wiara, Polska, Rodzina, Rolnictwo, Historia

Napisany 18 marzec 2014 - 21:22

Młody Rolnik 2014 jak dostaniesz decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku B)

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

#546 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 19 marzec 2014 - 17:59

Młody Rolnik 2014 Wiadomość z ostatniej chwili. Był dzisiaj u mnie doradca rolniczy i powiedział że nabór wniosków na młodego rolnika ma ruszyć 2 czerwca tego roku i premia ma wynosić 100tyś zł.

#547 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:07

Młody Rolnik 2014 a czy wiesz coś czy zasady są stare? czy można uzupełnić wykształcennie w ciągu 3 lat?

#548 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:43

Młody Rolnik 2014 ma być na starych zasadach

#549 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 19 marzec 2014 - 19:53

Młody Rolnik 2014 tak ma być na starych zasadach. a o wykształceniu nie wiem bo mam juz i nie pytałem. Ale zapomniałem go spytać czy za te pieniądze moge kupić jaki sprzet mi się podoba czy sa jakieś normy. Powiecie mi??

#550 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 00:16

Młody Rolnik 2014 ludzie po co pytacie czy można kupić sprzęt albo co z wykształceniem, jak jeszcze nie ma nic pewnego, pytać to będzie można jak będą oficjalne infromacje z agnecji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share zo58

zo58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 21:46

Młody Rolnik 2014 raczej nie ty będziesz zdecydował o tym co można tu pisać a czego niea co do pytania to ja się pod nim podpisuje bo sam jestem ciekawy

#552 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 21 marzec 2014 - 06:04

Młody Rolnik 2014 Czyli jak będzie 100 tys to osób którym przydzielą premię bedzie znacznie miej .

#553 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 21 marzec 2014 - 08:59

Młody Rolnik 2014

tak ma być na starych zasadach. a o wykształceniu nie wiem bo mam juz i nie pytałem. Ale zapomniałem go spytać czy za te pieniądze moge kupić jaki sprzet mi się podoba czy sa jakieś normy. Powiecie mi??

Z tego co słyszałem to w momencie składania wniosku trzeba będzie mieć wykształcenie rolnicze, a nie tak jak było kiedyś 3 lata na uzupełnienie wykształcenia to po 1. Po 2 premia ma wynosić 100 tys. zł, a po 3 dopłaty dla młodych rolników mają być 25% większe przez 5 lat. Mówię jak słyszałem, ale to jeszcze nic pewnego.
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#554 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 10:21

Młody Rolnik 2014 Tak tylko że obecnie jest tu pisane o naborze w ramach PROW 2007-2013 który ma być na starych zasadach, być może ze zmianami kosmetycznymi. Co podałeś są to propozycje do naboru w ramach środków z 2014-2020, gdzie zmiany są radykalne.

#555 Share Krzysztofb

Krzysztofb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 14:33

Młody Rolnik 2014 podajcie firmy które wypełniają wnioski na młodego rolnika , i jak ktoś się oriętuje to może podać jak się płaci za wnioski

#556 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 15:12

Młody Rolnik 2014 Nabór 2014 na starych zasadach będzie,wiadomo że coś napewno zmienią oby ograniczyć kobinatorstwo i zrobić sito,bo każdy chciałby skorzystać,fakt żeby mieć wykształcenie na etapie składania wniosku to bardzo dobry pomysł :rolleyes:
,bo sa tacy co zaczynaja naukę po otrzymaniu premii i płacza że mało czasu.Szkoda osób które posiadają gospodarstwa po 2011,a nie otrzymali premii,ale cóż taka jest Polska i rządzący(trzoda),to jest podobnie jak ze rentami struktulanymi,z tym że te działanie już wygasło,kto bierze ten ma jeszcze dobre pieniądze ;)

#557 Share przemek230591

przemek230591

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 16:38

Młody Rolnik 2014 Jeśli jestem studentem 4 roku ( dzienne ) moge ubiegać się o młodego rolnika ? Chodzi mi o to czy nie bedzie to przeszkadzać że studjuje na kierunku pozarolniczym a chcę podjąć prace w gospodarstwie

#558 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 21 marzec 2014 - 19:45

Młody Rolnik 2014

Nabór 2014 na starych zasadach będzie,wiadomo że coś napewno zmienią oby ograniczyć kobinatorstwo i zrobić sito,bo każdy chciałby skorzystać,fakt żeby mieć wykształcenie na etapie składania wniosku to bardzo dobry pomysł :rolleyes:
,bo sa tacy co zaczynaja naukę po otrzymaniu premii i płacza że mało czasu.Szkoda osób które posiadają gospodarstwa po 2011,a nie otrzymali premii,ale cóż taka jest Polska i rządzący(trzoda),to jest podobnie jak ze rentami struktulanymi,z tym że te działanie już wygasło,kto bierze ten ma jeszcze dobre pieniądze ;)

Niedobry pomysł , a co z tymi którym został rok do zakończenia studiów?

#559 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:06

Młody Rolnik 2014 Panowie,a jak ja kończe w kwietniu technikum rolnicze, to czy moge ubiegać się na młodego rolnika czy musze mieć egzamin zawodowy ?.Bo czytam już wiele stron do tyłu ale nie umiem znaleść konkretnej odpowiedzi bo jedni mówią że trzeba mieć a drudzy , że nie trzeba mieć egzaminu wystarczy tylko szkoła rolnicza ? z góry dzięki za odp i nie denerwujcie się że już gdzieś to było bo nie wiem na ten temat za dużo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share Zbyszek78

Zbyszek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 21:12

Młody Rolnik 2014 a co z tymi co musieli kupić ziemię średnią wojewódzką żeby dostać dofinansowanie o zakupu tej ziemi bo ostatni rok dawali to się nie z mieszczą w 12 miesiącach ? tu pomogli ale młody rolnik przepał

Edytowany przez Zbyszek78, 21 marzec 2014 - 21:14.