Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#441 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1653 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 23 grudzień 2013 - 16:26

Młody Rolnik 2014 Dopłaty możesz brać, rolnikiem możesz też być jeśli tylko masz nr producenta. Tu nie ma problemu. Ale jak wygląda sprawa KRUS/ZUS w przypadku programów w nowej perspektywie najlepiej dowiadywać się w ODR albo ARiMR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 07:53
  •  

#442 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:04

Młody Rolnik 2014 No to chociaż trochę mnie to uspokoiło...

#443 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 23:26

Młody Rolnik 2014 wszyscy ubezpieczeni w ZUS chodzi mi oto żeby nie mieszali się co do wyciągania kasy z PROW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 23:48

Młody Rolnik 2014

a jak wygląda sprawa dopłat bezpośrednich i innych programów?

@wojtal24- nie uśmiecha mi się rezygnowanie z nieosiągalnej w tym kraju dla połowy rodaków umowy na czas nieokreślony... poza tym to też nie jest firma u p.Tadzia że mówię mu co i jak i będziemy zmieniać papiery...
I tu się kurcze zaczyna problem jak to wszystko pogodzić... założyć własną działalność? nie znam się na tych przepisach... nie wiem jak zrobić żeby było dobrze...
wiecznie przecież też na matkę nie może być wszystko załatwiane:/:/ sprzedajemy zboże, biorę nawozy i śór i wszystko na matkę jest pisane. Co będzie jak mama będzie musiała przejść na emeryturę? czy tylko z tego powodu jestem zmuszony rezygnować z gospodarstwa? chyba musi być jakieś wyjście....

Ja miałem tak samo mój prezes też się nie zgodził i też mam umowę o pracę na czas nie określony, działalność też odpada w tym wypadku bo żeby mieć działalnosc na KUSIE to musisz wczesniej opłacać 3lata lub 5lat KRUS i też jest problem
ZETOR TEAM

#445 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 01:38

Młody Rolnik 2014 Uderz w stol, a nozyce sie odezwa ;) to oczywistya oczywistosc, ze noga podwinac sie moze i takiemu, ktory ma 80ha i 100krow.
Nie chcialem nikogo urazic, chodzilo mi o to, ze w razie jakiegos naglego spietrzenia robot, albo kryzysu czy chocby choroby zawsze tracisz podwojnie- praca na 2fronty jest mniej wydajna, niz na jeden. Moim zdaniem specjalizacja jest najlepsza opcja zwiekszenia zysku czy to z pracy na etacie czy z gospodarstwa. Nie przekonuje mnie zupelnie argument, ze idac do pracy zyskujesz kase na inwestycje w gospodarstwo. Chyba chodzi o to, zeby ono samo na siebie zarabialo i jeszcze dawalo zysk.
@wojtal24- nie bierz tego osobiscie, ale 13ha to tylko wydzierzawic komus, zebrac jakies pieniadze z dzierzawy i zarabiac w pracy na etacie. Inna sprawa, gdyby byla mozliwosc powiekszenia takiego gospodarstwa do 50ha i wtedy z tego zyc- tak, wtedy moznaby sie tyym zajmowac. Natomiast laczyc etat i weekendowe bycie rolnikiem traci sens chocby z braku czasu dla rodziny i dla siebie samego, a w kieszeni roznicy nie odczujesz, bo jak sam napisales pieniadze zainwestujesz dalej w gospodarstwo, z ktorego dalej nie bedziesz w stanie wyzyc. Niestety taki po czesci jest efekt doplat do ziemi, a nie do produkcji i rozdawnictwa piniedzy z PROWu- za malo wspiera sie rozwoj i konkurencyjnosc. Myslcie sobie co chcecie i w ogole sorry za oftop, ale takie jest moje zdanie, nie zmienei go. Pomoc unijna ma byc tzw. wedka,a nie ryba.

#446 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 14:29

Młody Rolnik 2014 Koledzy dzięki za rady i sugestie ale teraz reasumując co w mojej sytuacji mogę a co nie...
Mogę:
Brać dopłaty do ziemi

Korzystać z programów PROW

Coś jeszcze?

Nie mogę:
Korzystać z premii MR

Coś jeszcze?

Jeszcze jedna sprawa
Jak będzie w moim przypadku wyglądać sprawa sprzedaży zboża i zakupu śor i nawozów? Na jakich zasadach?

#447 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 23:55

Młody Rolnik 2014

Uderz w stol, a nozyce sie odezwa ;) to oczywistya oczywistosc, ze noga podwinac sie moze i takiemu, ktory ma 80ha i 100krow.
Nie chcialem nikogo urazic, chodzilo mi o to, ze w razie jakiegos naglego spietrzenia robot, albo kryzysu czy chocby choroby zawsze tracisz podwojnie- praca na 2fronty jest mniej wydajna, niz na jeden. Moim zdaniem specjalizacja jest najlepsza opcja zwiekszenia zysku czy to z pracy na etacie czy z gospodarstwa. Nie przekonuje mnie zupelnie argument, ze idac do pracy zyskujesz kase na inwestycje w gospodarstwo. Chyba chodzi o to, zeby ono samo na siebie zarabialo i jeszcze dawalo zysk.
@wojtal24- nie bierz tego osobiscie, ale 13ha to tylko wydzierzawic komus, zebrac jakies pieniadze z dzierzawy i zarabiac w pracy na etacie. Inna sprawa, gdyby byla mozliwosc powiekszenia takiego gospodarstwa do 50ha i wtedy z tego zyc- tak, wtedy moznaby sie tyym zajmowac. Natomiast laczyc etat i weekendowe bycie rolnikiem traci sens chocby z braku czasu dla rodziny i dla siebie samego, a w kieszeni roznicy nie odczujesz, bo jak sam napisales pieniadze zainwestujesz dalej w gospodarstwo, z ktorego dalej nie bedziesz w stanie wyzyc. Niestety taki po czesci jest efekt doplat do ziemi, a nie do produkcji i rozdawnictwa piniedzy z PROWu- za malo wspiera sie rozwoj i konkurencyjnosc. Myslcie sobie co chcecie i w ogole sorry za oftop, ale takie jest moje zdanie, nie zmienei go. Pomoc unijna ma byc tzw. wedka,a nie ryba.

@grgoj ja powiem Ci tak ja mam 22ha swoich i 12 dzierżaw i bardzo chetnie bym sie rozwinoł do tych 50 a nawet 70ha tylko na ten rozwój potrzebne sa pieniadze dokładnie na zakup ziemi i skad wziasć? staram sie sysematycznie dokupowac ziemi i powiekszać areał i chodziło mi tylko wziaść MR 3 lata temu, żeby za to kupić 3 ha ziemi inne programy tak na dobrą spawe mnie nie interesuja oprocz dopłat (które płacą i tym co sa na ZUS) nie musze kupować sobie nowego traktora za unijną kase,
ja rolnicwo narazie traktuje jako hobby na którym da sie coś tam jeszce zarobić, lubie to i robię to poprostu wiesz jak fajnie można sie odstresować na ciagniku po pracy a to że jestem weekendowym rolnikiem tzn ze co urodzi mi sie mniej pszenicy?
fakt że problemem moze jest ten czas dla rodziny i tu sie z Toba zgodze

@panczo 1922 nie wiem czy możesz korzystac z PROW nie płacać KRUSU???
plody rolne możesz sprzedawać normalnie na fakture tylko musisz posiadać nr gospodarstwa który mozesz sobie założyć w powiatowym oddziale AMRIR i nr konta bankowego kupować nawozy też możesz bez problemu
ZETOR TEAM

#448 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 11:38

Młody Rolnik 2014 Wojtal24 w pełni się z Tobą zgadzam! Pod każdym względem. Mój areał również jest zbyt mały żeby zapewnił utrzymanie rodziny a z kolei zbyt duży żeby nic z tym nie robic... Tak więc staram się dobrać trochę dzierżaw bo zakup np 15 20ha jest niemożliwy i nigdy mi się nie zwróci... Rolnictwo traktuje jako pasję i sposób zarobienia dodatkowej kasy... Fakt rodzina czasem na tym cierpi i żona mi to wypomina...

#449 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:38

Młody Rolnik 2014 Witam
Najprawdopodobniej nabór z działania MR będzie w 1 kwartale 2014

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#450 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 30 grudzień 2013 - 01:40

Młody Rolnik 2014 Witam dawno mnie nie było na forum, ale mam kilka pytań. A mianowicie już konie trchnikum mechanizacji w tym roku i rozglądam się za funduszami. Moje pytania:
-czy jeśli będę miał przepisany 1ha w chwili prawdopodobnego składania wniosku na MR to będę mógł się ubiegać o tą premię? Bo po co robić koszty w razie negatywnego rozpatrzenia (nawet jeśli chodzi o stare zasady)
- czy wiadomo już coś konkretnie? Na dniach będę w ARMiR postaram się coś dokładniej przybliżyć
-czy w poprzednich edycjach była możliwość starania się nie tylko o jeden fundusz ale w przypadku MR jakie były jeszcze możliwości
-czy była jakaś zastępcza możliwość oprócz zrównania gospodarstwa ze średnią krajową?
Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam

Edytowany przez Dawid777, 30 grudzień 2013 - 01:41.

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:11

Młody Rolnik 2014 1. Po co Ci ziemia do składania wniosku?
2. Są różne spekulacje, konkretnie nie wiadomo nic. W ARiMR nawet nie pytaj, bo nic nie wiedzą.
3. Np. można było się starać o pieniądze z programu Modernizacja Gospodarstw Rolnych.
4. Wielkość gospodarstwa równa średniej krajowej (lub wojewódzkiej jeśli ta jest większa) to podstawowy wymóg programu MR. W poprzednich naborach uwzględniali także dzierżawy.

Edytowany przez pierre, 30 grudzień 2013 - 09:12.

#452 Share mazury

mazury

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:20

Młody Rolnik 2014 powiem wam jak jest u mnie we wsi z dopłatami..i MR.
przed unia jakies 12-15 lat temu było 25 gospodarstw we wsi chowało sie wszystkiego po troch od kur,świń,po konie..żyło skromnie ..
.......................
dziś z tych 25 zostało 7 gospodarstw co z resztą ?
a no dzieci podorastały i poszły do miasta za lepszym chlebem :) lub pracuja w mieście a na wsi tylko mieszkaja ich rodzice żyja z renty a dzieci z pracy na etacie za-1500zł/mc- i z dopłat :)
teraz te 7 co zostało aktywnych we wsi ni jak nie może powiększyć areału bo nikt ci nie sprzeda złotej kury która co roku daje ponad 1tyś za darmo do hektara!!!
owsze wydzierżawia ale dzierżawa to nie to samo co własność :)

wniosek nasuwa sie sam DOPŁATY POWINNY BYĆ DO PRODUKCJI ROLNEJ A NIE HEKTARA!!
bardziej opłaca sie wydzierzawić ziemie niz cokolwiek na niej robić !!paranoja

no i jeszcze młody rolnik też nie jest wcale taki super i łatwa kasa kazdy myśli:)
-te 75 tyś jest od ceny netto a nie brutto :)
- jeśli nawet juz dostałeś tego MR to jeśli chowasz zwierzęta to nie dostaniesz dopłaty zwierzęcej przez 2 kilejne lata :)-+/-250zł do hek.
-zawsze istnieje ryzyko że trzeba będzie zwrócic kasę :)

#453 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:26

Młody Rolnik 2014 1. Raczej brutto, ale i tak jestem na ryczałcie więc nie zagłębiam się w temat.
2. Bzdury, jeśli poprzedni właściciel dostawał dopłaty zwierzęce, to Młody Rolnik także je dostanie (w przypadku przejęcia całego gospodarstwa)
3. Prawda, ale jeśli trzymasz się terminów składania papierów, spełniasz wymogi, to ryzyko jest minimalne.

Edytowany przez pierre, 30 grudzień 2013 - 09:32.

#454 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:44

Młody Rolnik 2014 @mazury a co to ma wspólnego z młodym rolnikiem 2014?

#455 Share mazury

mazury

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 09:54

Młody Rolnik 2014 pierre
-MR jest liczone od cenny netto maszyny NAPEWNO. więc jak kupisz cos za 100 tyś to nie policzą ci tego od 100 tyś tylko 100 tyś -23% =77 tyś tyle kwalifikuje sie do MR ( ale to i tak o 2 tyś za dużo ) bo jest tylko 75 tyś
-młody rolnik nie dostanie dopłat zwierzęcych przez 2 lata bo te dopłaty sa brane ze stany jaki był 2 lata wstecz czyli jesli w 2014 dostaniesz młodego rolnika to w 2012 nie miałes zwierząt na siebie więc i dopłat nie dostaniesz .znam taki przypadek i przejeli całe gospodarstwo

może ma to niewiele z młodym rolnikiem ale dopiero odkryłem to forum więc dajcie mi troche fory na starcie:)

Edytowany przez mazury, 30 grudzień 2013 - 10:00.

#456 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 10:27

Młody Rolnik 2014 @mazury, korzystam z programu MR i dostaję dopłaty zwierzęce. Więc? Każdemu potencjalnemu Młodemu Rolnikowi, który przejął całe gospodarstwo, przypomnę, że przy składaniu wniosku o dopłaty bezpośrednie, koniecznie złóżcie oświadczenie o przejęciu całego gospodarstwa (wzory są na stronie ARiMR).

#457 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 30 grudzień 2013 - 15:54

Młody Rolnik 2014 A ja mam takie pytanie czy program młodego rolnika można brac razem z prowem ? czy jest jakiś czas że nie można wziąść prowu jak się wzieło na młodego coś czy jak .

#458 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 30 grudzień 2013 - 16:03

Młody Rolnik 2014 Młody Rolnik jest jednym z działań PROW-u i nie koliduje z innymi działaniami takimi jak m.in MGR, Różnicowanie....itp. Poczytaj sobie w necie o PROW, to nie boli :P

#459 Share Mytcarek

Mytcarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 17:15

Młody Rolnik 2014 Powiem szczerze unia kasy nie ma :) i Młodego Rolnika 2014 chyba nie będzie .

Edytowany przez Matey, 31 grudzień 2013 - 13:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 17:38

Młody Rolnik 2014 Powiedzial Ci to pewnie Ciolos, albo jakis inny Buzek na piwie ostatnio, co?