Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Zetorek6911

Zetorek6911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 09:26

Młody Rolnik 2014 Będzie ale ze starego budżetu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 11:13
  •  

#422 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 17 grudzień 2013 - 11:20

Młody Rolnik 2014 "- Zgodnie z przepisami unijnymi, dolny próg dostępu w działaniu „Młody rolnik” musi być wyższy od górnego progu w działaniu Małe Gospodarstwa Ponieważ w premii dla „Małych gospodarstw” tym górnym progiem jest u nas 15 tys. euro, w związku z tym dolny próg dla „Młodego rolnika” został ustalony na poziomie 20 tys.
Gospodarstwa poniżej 20 tys. euro standardowej produkcji nie będą kwalifikowane do programu."

Może ktos mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi kwotami??

Maaliskuu a gdzieś to wyczytał że nabór będzie w czerwcu??

Edytowany przez Macius, 17 grudzień 2013 - 11:26.

#423 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 12:12

Młody Rolnik 2014 @Macius podejrzewam że nikt Ci nie będzie tego tłumaczył, poczytaj sobie ten temat kilka stron wcześniej, jest wytłumaczone co to są te kwoty i skąd się biorą. Dokładnie jest to SO i wstawiłem link ze współczynnikami jak przeliczać uprawy/zwierzęta na ojro.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:40

Młody Rolnik 2014 http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/25-proc-wyzsze-doplaty-dla-mlodych-rolnikow,45036.html Słyszeliście o tym?? 'Według mnie to będzie duża pomoc dla młodych'

#425 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:48

Młody Rolnik 2014 pożyjemy zobaczymy - to jest projek

#426 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 21:50

Młody Rolnik 2014 tylko rodzi się pytanie, jak duże widełki hektarowe ustawią

KS Falubaz

#427 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 23:21

Młody Rolnik 2014 zrobią pewnie takie granice jak teraz sa z dopłatami ze od 1-50 ha będa dawać pełne 25% od 50-100ha jakieś 10%-15% więcej a powyżej 100ha już tylko standardową :/

#428 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:59

Młody Rolnik 2014 zwiększenie dopłat dla młodych będzie na pewno bo UE w tym PROW stawia na młodych i te zwiększenie dopłat jest odgórne

#429 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 23 grudzień 2013 - 08:45

Młody Rolnik 2014 widzę że większość z was wypowiadających się w tym temacie to młodzi ludzie którzy dopiero co przejęli. bądź będą przejmować gospodarstwo, z tego też co zauważyłem jesteście biegli w tych tematach więc proszę was o poradę:

a mianowicie, w ciągu najbliższego roku no max 2 lat moja mama będzie przepisywała gospodarstwo na mnie i na mojego brata.(przechodzi na emeryturę) Na tymże gospodarstwie pracujemy od "maleńkości" i dalej chcemy się tym zajmować, jednakże życie ułożyło nam się trochę inaczej, czyli oboje jesteśmy po studiach technicznych nie mających nic wspólnego z rolnictwem i oboje pracujemy w firmach.
W ostatnim czasie powiększyliśmy areał o dodatkowe dzierżawy. Pracujemy głownie po godzinach pracy oraz weekendy i urlopy. Zwiększamy park maszynowy i staramy się wprowadzać nowe technologie w uprawę. Ale to wszystko bez wsparcia unijnego... Tzn mama jako rolnik bierze tylko dopłaty do ziemi, a pozostałe programy na chwilę obecną są dla nas nieosiągalne. Jeśli chodzi o uzupełnienie wykształcenia rolniczego to z tym problemów być nie powinno ale co dalej?
kiedy najlepiej dokonać przepisania ziemi żeby załapać się na młodego rolnika i czy w ogóle na niego można się kwalifikować???
następna sprawa:
jak waszym zdaniem najlepiej podzielić gospodarstwo żeby było sprawiedliwie? ziemia wiadomo na pół ale co z obiektami rolniczymi (całe podwórko), co z domem? dodam tylko że brat raczej tam zostanie w tym domu bądź ewentualnie pobuduje tam coś nowego (obecnie jest to stary dom) , bo ja już wybudowałem się w innym miejscu niedaleko od gospodarstwa.
Jak to wszystko rozwiązać??? miał ktoś taki przypadek?

#430 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 09:24

Młody Rolnik 2014 kolego no tu na forum nikt wam gospodarstwa dzielić nie będzie bo to już między wami pozostaje. Co do programów to zależy ile macie ziemi swojej i dzierżaw. Wtedy wnioski składacie po przepisaniu na was gosp na odpowiedni program

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 09:54

Młody Rolnik 2014 mamy swoich 15ha i 13 dzierżaw ale nieformalnych (dopłata za ziemie) więc to się na razie nie kwalifikuje...
ok ale jak jest z tym KRUS-em? muszę przejść na KRUS żeby móc korzystać z programów? prawda taka że i ZUS i KRUS o du... roztrzasnąć ale czy jest może jakiś program "hybrydowy" dla takich jak ja?:)
Obecnie z bratem mamy umowę o pracę więc przejście na KRUS jest chyba niemożliwe....

#432 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 10:06

Młody Rolnik 2014 a moze niech wszyscy rolnicy weekendowi i ci ''z doskoku'' sie zastanowia nad braniem tego MR? Nie wyrobicie biznesplanu, noga sie gdzies podwinie i zonk, po 3 latach bedzie trzeba zwracac kaske z odsetkami. Wiadomo, ze 75tys. kusi, ale to tez jest ryzyko, nie tylko sama przyjemnosc.

Edytowany przez GRGOJ, 23 grudzień 2013 - 10:06.

#433 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 10:10

Młody Rolnik 2014 podaj mi proszę możliwość powinięcia się nogi z rozróżnieniem "rolnik z doskoku" i prawdziwy rolnik.
Na jakim etapie występuje różnica w ryzyku?

#434 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 10:49

Młody Rolnik 2014 Hehe, chodzi pewnie o to, że prawdziwy rolnik to taki z dziada pradziada, co zajmuje się tylko swoim gospodarstwem, bo taki "dwuzawodowiec" to już przecież nie rolnik, jak można ogarniać dwie roboty na raz, to się w głowie nie mieści :) Czuć coś w stylu "oby jak najmniej osób skorzystało, wtedy może ja dostanę więcej"

Prawda jest taka że gira może powinąc się każdemu, ale jak są warunki, to trzeba próbować

KS Falubaz

#435 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 10:55

Młody Rolnik 2014 też tak to odebrałem...

#436 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2013 - 12:53

Młody Rolnik 2014 Ale z tego co się orientowałem, bo mam podobną sytuację tylko ja prowadzę własną działalność, będąc na ZUSie nie można się ubiegać o MR, pozostaje tylko modernizacja. Chyba że jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi.

#437 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 13:11

Młody Rolnik 2014 zwiększenie dopłat dla młodych będzie na pewno bo UE w tym PROW stawia na młodych i te zwiększenie dopłat jest odgórne z tym,że panowie ostatnio była mowa w programach rolniczych o gospodarstwach o powierzchni co najmniej 25ha,a szczegółów póki co niema,a tu piszą z kolei inaczej http://www.lir.lubli...ail&news_id=636
więc trzeba poczekać na oficjalne informacje,najlepiej z ARiMR :rolleyes:

a wszyscy ubezpieczeni w ZUS niech sie nie mieszają do rolnictwa i tyle

#438 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 14:21

Młody Rolnik 2014 możesz kolego byc ubezpieczony w ZUS i też być rolnikiem więc co to za gadka że jak ktos ma inną pracę to już nie może dorabiać jako rolnik? Dla mnie taki myślenie jest lepsze a niżeli siedzieć na 5-10h samego zboża bo z tych hektarów można również ładne pieniążki wyciągnąć ale chodzi tu tylko o zboże i żyć tylko i wyłącznie z rolnictwa i narzekać jak to się źle żyje, a tu koledzy mogą sobie dorobić do stałej pensji z pracy codziennej. Nie te czasy aby ktoś żył od 1 do 1 w dostatku z samego rolnictwa przy kilku hektarach

#439 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 14:24

Młody Rolnik 2014

mamy swoich 15ha i 13 dzierżaw ale nieformalnych (dopłata za ziemie) więc to się na razie nie kwalifikuje...
ok ale jak jest z tym KRUS-em? muszę przejść na KRUS żeby móc korzystać z programów? prawda taka że i ZUS i KRUS o du... roztrzasnąć ale czy jest może jakiś program "hybrydowy" dla takich jak ja? :)
Obecnie z bratem mamy umowę o pracę więc przejście na KRUS jest chyba niemożliwe....

Kolego 2 lata temu też to przetabiałem i niestety albo musisz zrezygnować z pracy albo MR jest jeszcze możliwosc taka że przez ten rok jak dostaniesz młodego rolnika to pracować na umowe o dzieło jak sie zgodzi pracodawca, bo umowa zlecenie nie wchodzi w grę.

grgoj jak sobie wyobrażasz utrzymać rodzine na pozionie z 13ha bez hodowli i wcale nie uważam że weekendowi rolnicy sa gorsi wrecz przeciwnie bo maja dodatkowe pieniadze na inwestycje
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 14:43

Młody Rolnik 2014

Ale z tego co się orientowałem, bo mam podobną sytuację tylko ja prowadzę własną działalność, będąc na ZUSie nie można się ubiegać o MR, pozostaje tylko modernizacja. Chyba że jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi.

a jak wygląda sprawa dopłat bezpośrednich i innych programów?

@wojtal24- nie uśmiecha mi się rezygnowanie z nieosiągalnej w tym kraju dla połowy rodaków umowy na czas nieokreślony... poza tym to też nie jest firma u p.Tadzia że mówię mu co i jak i będziemy zmieniać papiery...
I tu się kurcze zaczyna problem jak to wszystko pogodzić... założyć własną działalność? nie znam się na tych przepisach... nie wiem jak zrobić żeby było dobrze...
wiecznie przecież też na matkę nie może być wszystko załatwiane:/:/ sprzedajemy zboże, biorę nawozy i śór i wszystko na matkę jest pisane. Co będzie jak mama będzie musiała przejść na emeryturę? czy tylko z tego powodu jestem zmuszony rezygnować z gospodarstwa? chyba musi być jakieś wyjście....