Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 10:54

Młody Rolnik 2014 @^
Chyba nie chcesz mi powiedzieć że gospodarstwo mające 10ha ma takie same warunki do rozwoju jak 150 hektarowe? Czemu wszyscy mają się zgadzać z Twoimi dofinansowaniami, jeśli tak naprawde jesteś sam w stanie odłożyć pieniadze na nowy sprzet? Nie mówie że gospodarstwa 300ha powinny zostać całkiem pozbawione dofinansowań, ale wg. mnie kasa dla takich powinna być ograniczona.

Jak cie nie stać to nie płacz, śmiesznie to brzmi z ust człowieka, który gdyby nie korzystał z UE również musiałby płakać :)

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 09:00
  •  

#222 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 10:55

Młody Rolnik 2014 nie rozumiem tego co przed chwilą napisałeś kolego Tomek. Dopłaty miały być tylko po to aby wyrównać szanse na rynku rolnikom tym którzy mają mniej aby mogli zacząć stosować to czego nigdy nie robili, a moim zdaniem dopłaty powyżej 300tys a powiedzmy że nawet powyżej 1mln złotych są nabijaniem ludziom darmowych pieniędzy. Jak ktoś dobrze gospodarzy to i bez dopłat kupi nowe maszyny tym bardziej ktoś kto ma dużo hektarów by się bez nich obył, a mówiąc że to nie jest prawda taki rolnik tak naprawdę można powiedzieć że jest marnym gospodarzem. Dodam że to jest moje zdanie i nikt z nim nie musi się zgadzać

Edytowany przez ChiquitaB, 29 sierpień 2013 - 10:55.

#223 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 11:49

Młody Rolnik 2014 Napisałem maila do nich :D Napisałem, że 16,6 ESU to za duży wymóg i skok w porównaniu do poprzedniego oraz, że w ten sposób nie pozbędą się cwaniactwa ludzi, którzy rolnictwo mają w d*pie, a tylko kasa im w głowie. Uwzględniłem również, że powinna być brana pod uwagę średnia krajowa hektarów a nie wojewódzka. Dodałem także kilka mniejszych d*pereli. Powstał niezły elaborat na stronę A4, ale szanse, że oni to przeczytają są nikłe a że odpowiedzą zerowe.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 12:24

Młody Rolnik 2014

@^
Chyba nie chcesz mi powiedzieć że gospodarstwo mające 10ha ma takie same warunki do rozwoju jak 150 hektarowe? Czemu wszyscy mają się zgadzać z Twoimi dofinansowaniami, jeśli tak naprawde jesteś sam w stanie odłożyć pieniadze na nowy sprzet? Nie mówie że gospodarstwa 300ha powinny zostać całkiem pozbawione dofinansowań, ale wg. mnie kasa dla takich powinna być ograniczona.

Jak cie nie stać to nie płacz, śmiesznie to brzmi z ust człowieka, który gdyby nie korzystał z UE również musiałby płakać :)

a kto tak mówi?
skąd Ty możesz to wiedzieć?
powód

nie rozumiem tego co przed chwilą napisałeś kolego Tomek. Dopłaty miały być tylko po to aby wyrównać szanse na rynku rolnikom tym którzy mają mniej aby mogli zacząć stosować to czego nigdy nie robili, a moim zdaniem dopłaty powyżej 300tys a powiedzmy że nawet powyżej 1mln złotych są nabijaniem ludziom darmowych pieniędzy. Jak ktoś dobrze gospodarzy to i bez dopłat kupi nowe maszyny tym bardziej ktoś kto ma dużo hektarów by się bez nich obył, a mówiąc że to nie jest prawda taki rolnik tak naprawdę można powiedzieć że jest marnym gospodarzem. Dodam że to jest moje zdanie i nikt z nim nie musi się zgadzać

bardzo ciekawa teza, jakiś cytat z agencji może?
darmowych? bo? bo nie masz tylu? jakieś jasne uzasadnienie proszę, są właścicielami dużej ilości gruntów- mają duże dopłaty, d*pa cię boli przez to?
a skąd ty to możesz niby wiedzieć?
znasz każdy gospodarstwo w Polsce? jego sytuację? nie, to nie generalizuj

#225 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 12:45

Młody Rolnik 2014 Nie wiem czy sie śmiać czy płakać, dlatego wracamy do tematu bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi

KS Falubaz

#226 Share Danioq202

Danioq202

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:Nowe maszyny rolnicze , praca w polu :)
    Ulubiona praca orka i talerzowanie :)

Napisany 29 sierpień 2013 - 13:27

Młody Rolnik 2014 Wie ktoś kiedy mają być nabory wniosków na ułatiwenie startu młodym rolnikom ??
Moi rodzice posiadają gospodarstwo od marca i chcielibyśmy wziąć młodego rolnika na zakup maszyn i ewentualne powiększenie hodowli ..

#227 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 13:31

Młody Rolnik 2014 TOMEK_11 skoro uważasz się za takiego "o dużych możliwościach" to miej też tyle kultury i nie pyskuj do kogoś jeśli ten prezentuje swój pogląd, ma do tego pełne prawo.

Edytowany przez Matey, 29 sierpień 2013 - 14:12.
ostrzeżenie za OT

#228 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 13:33

Młody Rolnik 2014 Piszę po raz kolejny żę w nowym PROW nie bedzie już wartośći ESU będzie tylko wielkość ekonomiczna gospodarstwa wyrażona w euro oraz zmienią się wartość pieniężne do każdej z produkcji... Dla mnie osobiście kwestia osiągnięcia 20 tys. euro jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i nie powinno to ulegnąć zmianie... Co to wymogu powierzchni no tu można się zastanwiać i gdybać ale problem jest dość szeroki... Nie można znieść tego wymogu całkowicie gdyż dojdzie do wymuszeń premii osiągnięcie wartość 20 tys jest możliwe z wielkośći 0,5 ha... Można byłoby założyć, że tam gdzie średnia wojewódzka jest wyższa od krajowej brać pod uwagę co najmniej średnią krajową a w województwach gdzie średnia wojewódzka jest niższa od krajowej brać średnią wojewódzką...

#229 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 13:38

Młody Rolnik 2014 No czyli ESU jest zamienione czym innym, chociaż w gruncie rzeczy działa na podobnej zasadzie. Wszystko zależy od tych wartości pieniężnych, właściwie to ciężko powiedzieć przy jakiej produkcji roślinnej spełnia się wielkość ekonomiczną (chyba że już gdzieś są tabele, bo chyba będzie sie to podobnie naliczać jak ESU?)

Pomysł odnośnie wielkości gospodarstwa jest bdb, z tym że wtedy pojawi się bardzo dużo wniosków, a kasy ponoć dużo nie ma i pojawia się problem...

KS Falubaz

#230 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 14:02

Młody Rolnik 2014

TOMEK_11 skoro uważasz się za takiego "o dużych możliwościach" to miej też tyle kultury i nie pyskuj do kogoś jeśli ten prezentuje swój pogląd, ma do tego pełne prawo.

bo shejtowałem jakieś komunistyczne podejścia? temu zabrać, tym dać, ten sobie da radę? proszę nawet tak nie żartuj..
waż słowa synku bo z piaskownicy się nie znamy
a ja mam prawo go shejtować jak prawi debilizmy i jakieś robotniczy temu dajmy, temu zabierzmy

A ja mam prawo Ci wlepić ostrzeżenie, które właśnie otrzymujesz, gratuluję. Każdy następny post nie na temat nagradzam tym samym.

ciekawe ku**a za co?

Za wulgaryzmy +1 punkt ostrzeżeń i ban na 30 dni za 6 punktów ostrzeżeń.

Edytowany przez MAT912, 29 sierpień 2013 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share danda222

danda222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 14:27

Młody Rolnik 2014 przewinoł mi sie post że jak ktoś umie gospodarzyc to nie potrzebne dofinansowanie heh czyli 95 % rolników nie umie gospodarzyc bo każdy korzysta z dofinansowań:) I co najważniejsze to dopłaty bezposrednie powinny byc własnie dla rolników którzy mają produkcje bo gro osób jest takich co ma pole ale nie wydzierżawi czy nie sprzeda bo skosi raz w roku i ma 700 zł do ha bez żadnego wkładu pracy

#232 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 sierpień 2013 - 14:37

Młody Rolnik 2014 nie wiem czy doczytaliście panowie że'' młody rolnik '' w ciągu 18 miesięcy po przejęciu gospodarstwa ma stać się ''aktywnym rolnikiem'' -i tu może być ciekawie bo do 5000 euro dopłaty czyli do 20 ha jest się wyłączonym z tej definicji ...czy to może oznaczać że jak się skorzysta z tego programu to będzie obowiązek przeskoczenia tych 20 ha?

cytat;

Beneficjent ma stać się „aktywnym rolnikiem” w rozumieniu przepisów UE
o płatnościach bezpośrednich w terminie 18 miesięcy od daty przejęcia
gospodarstwa.

Edytowany przez kozulek2, 29 sierpień 2013 - 14:44.

#233 Share Leonardo1

Leonardo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 15:06

Młody Rolnik 2014 Panowie u nas w górach jest tak rolnik ma swojego 6 ha a zbiera i pracuje na 30ha niby ,,dzierżawy'' bo pieniądze z dotacji bierze właściciel tego pola a plon za uprawe może sobie wziąść rolnik, więc Ci którzy mają po 4 ha pola tak naprawdę nie bawią się w MR. To jest tylko hobbi starszych ludzi którzy robią ,,oscypki'' i sprzedają handlarzą do Zakopanego.

#234 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 15:35

Młody Rolnik 2014 TOMEK_11

Twoja wolność słowa kończy się tam gdzie rozpoczyna się wolność drugiego. Jeśli tego nie rozumiesz i normalnie też zachowujesz się jak kretyn to czas wrócić do wspomnianej piaskownicy, see ya ;)

Za obrazę użytkownika +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez MAT912, 29 sierpień 2013 - 20:35.

#235 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 19:19

Młody Rolnik 2014 Ktoś wie może kiedy zaczną się nabory na MR, no i czy osoba która dzierżawi ziemię od maja 2013 będzie mogła startować ???????????????????????

#236 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:06

Młody Rolnik 2014

TOMEK_11

Twoja wolność słowa kończy się tam gdzie rozpoczyna się wolność drugiego. Jeśli tego nie rozumiesz i normalnie też zachowujesz się jak kretyn to czas wrócić do wspomnianej piaskownicy, see ya ;)

na pewno nie ty będziesz decydował gdzie kończy się moja wolność, od kretynów wyzywaj sobie domowników chłopcze

1:26-1:56 przedstawia idealny obraz

#237 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 22:09

Młody Rolnik 2014 przeczytaj sobie na stronie minsterstwa rolnictwa zarys projektu

ogólnie niwadomo czy to przejedzie,wsumie zasady powinyy byc jak w poprzednim naborze,no na plus tu moze byc wynik ekonomiczny bo niebedzie a raczej niepowinno być żadnego kombinatorstwa,trzeba te pieniadze podzielić sprawiedliwie między mlodych rolników nie pseudrolników z miasta pracującyh na etacie,albo zaraiającyh na spłaty kredytów w miescie czy zakadach a tu biorąc doplaty i niemaja ani jedego zwierzaka

#238 Share wini001

wini001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 22:17

Młody Rolnik 2014

Panowie u nas w górach jest tak rolnik ma swojego 6 ha a zbiera i pracuje na 30ha niby ,,dzierżawy'' bo pieniądze z dotacji bierze właściciel tego pola a plon za uprawe może sobie wziąść rolnik, więc Ci którzy mają po 4 ha pola tak naprawdę nie bawią się w MR. To jest tylko hobbi starszych ludzi którzy robią ,,oscypki'' i sprzedają handlarzą do Zakopanego.

Dokładnie w takiej sytuacji jestem, swojego mam 11ha a obrabiam około 50 i bez szans na umowę dzierżawy (wszystko na słowo). Trochę przerażają mnie te wymagania bo bardzo liczyłem na modernizację, bez tego nie uda mi się rozwinąć;/ Spokojnie mógłbym przejąć jeszcze z 20-40ha, ale bez nowego ciągnika i wydajniejszych maszyn nie mam możliwości tego obrobić;/ Trzeba będzie pewnie coś kombinować..

#239 Share flayer

flayer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 11:48

Młody Rolnik 2014 wymaganie średniej województwa to totalna kpina, czy ktoś może podać 1 racjonalny argument dlaczego osoba z powiedzmy 15ESU w zachodniopomorskim z 20h ziemi z lubuskiego, warminsko mazurskiego czy zachodniopomorskiego nie może brać udziału w działaniu Młody rolnik, a rolnik mieszkający tylko trochę dalej z 4h już może?
dajcie mi jeden argument
cena ziemi to marginalne różnice (http://www.arimr.gov...tow-wg-gus.html)
bezrobocie jest dużo wyższe w województwach o wyższej średniej pow gospodarstwa
logika przemawiałaby za kierowanie środków właśnie tam, a nie w regiony o dużym rozdrobnieniu i mniejszym bezrobociu

ktoś wie dlaczego ktoś umieścił w projekcie taki zasady?
to jakiś przekręt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 12:07

Młody Rolnik 2014 Mądre głowy jak zwykle chcą zrobić super projekt, ale zanim on wejdzie w życie już trzeba bedzie go poprawiać... Wprowadzają jakieś pojęcia które tylko oni sami znają, np. aktywny rolnik. Co to jest to nie mam pojęcia, z drugiej strony kim jest nieaktywny rolnik?

Teoretycznie można im pisać maile, ale wątpie żeby to czytali :)

KS Falubaz