Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

Młody rolnik 2014 średnia młody rolnik prow start arimr kalemba ministerstwo wniosek środki nabór

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
930 odpowiedzi na ten temat

#281 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 09:46

O tym kalkulatorze wiem choć delikatnie różni się od kalkulatora ARiMR i wyniki wychodzą inne. Chodziło mi o kalkulator zamiany wartości ESU na euro. :)
  • 0

#282 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 17:35

Ja mam jedno pytanie kto wam wp***dolił mózg...? Wystarczy pomnożyć wartość ESU przez 1200 euro...
  • 0

#283 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:03

Na prawdę mądra diagnoza ale wpierw licz czy coś co wpajasz innym się zgadza a nie piszesz byle co aby tylko napisać.
  • 0

#284 Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 4540 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 23:14

Ja mam jedno pytanie kto wam wp***dolił mózg...? Wystarczy pomnożyć wartość ESU przez 1200 euro...

a ja mam jedno pytanie, musisz być taki złośliwy? Dobrze, masz dużą wiedze w tym temacie, ale nie każdy jest tak kumaty jak Ty, dlatego pytają, więc naprawde mógłbyś sobie zbędne komentarze odpuścić

W ostatnim poście podawałeś linki do kalkulatora SO w języku angielskim, pisałeś o odpowiednim regionie, mam pytanie, jaki to region?
  • 0
KS Falubaz

#285 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 09:28

Na prawdę mądra diagnoza ale wpierw licz czy coś co wpajasz innym się zgadza a nie piszesz byle co aby tylko napisać.

Jakiś problem? rozwiń swoją myśl...

a ja mam jedno pytanie, musisz być taki złośliwy? Dobrze, masz dużą wiedze w tym temacie, ale nie każdy jest tak kumaty jak Ty, dlatego pytają, więc naprawde mógłbyś sobie zbędne komentarze odpuścić

Moja wiedza nie bierze się z kosmosu wszystko jest w internecie ogólnie dostępne wystarczy poświecić chwilkę czasu na poszukanie pewnych rzeczy... Po za tym osoba, która chce się starać o pewną sumę pieniędzy powinna włożyć chociaż trochę starań na to aby się dowiedzieć czegoś więcej...

W ostatnim poście podawałeś linki do kalkulatora SO w języku angielskim, pisałeś o odpowiednim regionie, mam pytanie, jaki to region?

Chodzi o makroregiony jakie są w Polsce aby wybrać odpowiedni w którym ty mieszkasz aby odpowiadały współczynniki do danej produkcji... Kwestia druga jest taka, że obliczenia będą polegały na współczynnikach SO "2007" natomiast ja podałem tylko link do współczynników SO "2004" bo tylko te były dostępne dla naszego kraju na tej stronie... Z tego co pamiętam jest różnica pomiędzy tymi współczynnikami i należy poczekać aż pojawi się pełna lista wartości SO "2007".
  • 0

#286 ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1338 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:06

a ja czytałem że będą musieli stworzyć wyliczenia SO dla 2010 i 2013 roku i na podstawie ich będzie wyliczane
  • 0

#287 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:34

Jakiś problem? rozwiń swoją myśl...

Dlatego iż SO 2007 jest nieaktualne to raz a dwa jeśli twierdzisz, że ESU trzeba przemnożyć przez 1200 euro to podstaw wymagane 16.6 ESU do 20 000 euro i zobacz czy się zgadza bo według mnie nie a byle głupi błąd może kogoś kosztować stratę dofinansowania...
  • 0

#288 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 07:16

Policz to jeszcze raz bo mieszasz pewne fakty... Jak pomnożę 16,6 x 1200 euro = 20 tys więc coś źle liczysz...

a ja czytałem że będą musieli stworzyć wyliczenia SO dla 2010 i 2013 roku i na podstawie ich będzie wyliczane

Kwestia druga to czy SO "2007" jest nieaktualne, możliwe bynajmniej na tym opierała się gazeta Top Agrar... Kwestia druga SO jest wyliczane aktualnie z 5 lat wiec jak już pod uwagę powinien być brany SO "2010" z okresu lat 2005-2009...

Edytowany przez danield28, 08 wrzesień 2013 - 07:17.

• 0

#289 pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2824 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:28

Wiecie jak teraz będzie? Kontrola na kontroli. Przejść trzeba kontrolę z agencji, kontrolę odnośnie ochrony środowiska, pewnie kontrolę księgowości i rozliczyć się z tych 80% kwoty. 20 % dadzą na co się chce zapewne.
  • 0
Naprawa FENDT, MF, RENAULT i inne marki. Kontakt 516-260-744 Kamil
Tanio i profesjonalnie. Osobiście polecam bo i sam korzystam. Wpisz: fendagro. (bez spacji)pl

#290 mlodyhef

mlodyhef

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 13:52

Kontroli nie boją się ludzie mający jakiekolwiek pojęcie o wymogach Wzajemnej zgodności itp i się odpowiednio do tego przygotują. Przyjadą, zobaczą, że gość mocny w gębie i się zna na rzeczy to może się nie dowalą.

Edytowany przez mlodyhef, 08 wrzesień 2013 - 13:52.

• 0
Dodany obrazek

#291 rotor32

rotor32

RotoR

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • 11486741
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 08 wrzesień 2013 - 16:05

Jak dostałem kasę na budowę płyty obornikowej też mówili we wsi że od kontroli się nie uwolnię, tymczasem minęło już 6 lat i aby raz byli pola mierzyli, ale mówili że to losowo komputer wybrał i z płytą nie ma nic wspólnego.
  • 0

#292 pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2824 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 17:45

mlodychef - pogadamy jak nas zaczną rozliczać z gospodarowania azotem.
  • 0
Naprawa FENDT, MF, RENAULT i inne marki. Kontakt 516-260-744 Kamil
Tanio i profesjonalnie. Osobiście polecam bo i sam korzystam. Wpisz: fendagro. (bez spacji)pl

#293 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 10:19

Policz to jeszcze raz bo mieszasz pewne fakty... Jak pomnożę 16,6 x 1200 euro = 20 tys więc coś źle liczysz...

Do tego właśnie zmierzam, żebyś Ty to policzył raz jeszcze bo 16,6 x 1200 euro =19 920 więc Twoja metoda jest błędna. Zaraz się przyczepisz, że 80 euro nie robi różnicy ale dla Agencji to akurat znacząca różnica.

Wiecie jak teraz będzie? Kontrola na kontroli. Przejść trzeba kontrolę z agencji, kontrolę odnośnie ochrony środowiska, pewnie kontrolę księgowości i rozliczyć się z tych 80% kwoty. 20 % dadzą na co się chce zapewne.

Dokładnie tak będzie. Fakt, że do tej pory niektórzy nie widzieli kontroli a inni mają ją co rok lub nawet 2 razy w roku. Według mnie kontroli boi się każdy, owszem kto jest obeznany w temacie to inaczej do tego podchodzi i łatwiej gasi kontrolujących ale jak trafi się na złych ludzi to przyczepią się do byle czego aby się tylko przyczepić.
  • 0

#294 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 17:51

Widzisz kolego @Kamillo0 spodziewałem się, że o to ci będzie chodzić ale to tylko świadczy o tym jak łapiesz temat MR a dokładniej, że nie łapiesz go w ogóle... Wartość ESU 16,6 która się pojawia w tym temacie już od dość dawna jest wartością przybliżoną do jednego miejsca po przecinku jak sobie włączysz kalkulator i dokładnie sobie policzysz zobaczysz, że wszystko będzie się zgadzać, oczywiście jeśli umiesz posługiwać się kalkulatorem...
  • 0

#295 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 20:14

Gdybym wszystko wiedział raczej nie pytał bym w tym temacie. Przeczytał dokładnie swoje posty z których wynika, konkretniej w każdym następnym nie masz pojęcia co napisałeś w poprzednim. Sam piszesz, że 16,6 x 1200 euro = 20 tys euro. Policz dobrze a zobaczysz, że wyjdzie tak jak ja napisałem. Ma być 20 tys euro a skoro ma być tyle to twoje podstawienia są bez wahania błędne. Powinieneś napomnieć, że wartość ESU jest przybliżona dlatego też wynik nie wyjdzie równy 20 tys euro. Ale oczywiście ja się czepiam a Ty jesteś och ach ech tylko inni nie potrafią liczyć...
  • 0

#296 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:16

Teraz się zgrywasz albo nie możesz zrozumieć, trudno to jest twoją sprawa co z tym zrobisz kwestia jest jedna aby otrzymać wartość euro należy pomnożyć swoją wartość ESU gospodarstwa przez 1200 euro...
  • 0

#297 ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1338 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 08:19

kolego daniel to podaj jaka jest nie przybliżona wartość dla esu 16.6 bo ja znaleźć nie mogę, a nawet gdyby to nasza polska agencja jest bardzo dokładna i dla niech 16.6 to 16.6 a nawet jak by miało być do któregoś miejsca po przecinku to i tak tych 20tys nie wyciągniesz.
Ale szkoda pisać tu o esu bo to już przeszłość dla przyszłych naborów.
będą nowe wyliczenia do obliczenia SO i zapewne może być tak że lepiej się wyjdzie niżeli przy tych starych do esu. Bo ceny były wyższe przez ostatnie lata
  • 0

#298 kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1324 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2013 - 09:31

. Powinieneś napomnieć, że wartość ESU jest przybliżona dlatego też wynik nie wyjdzie równy 20 tys euro.

sam nie mogłeś na to wpaść ? ..logiczne jest chyba że żeby przekroczyć lekko te 20 tys euro to przy tych założeniach trzeba celować w te 17 esu ...no ale problem w tym że jakby nie liczył to nie wychodzi u Ciebie ...zamiast się pienić to do roboty ,bo to śmiech żeby z 20 ha nie wycisnąć te 17 esu .
  • 0

#299 Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 17:48

@kozulek2 Jesteś żałosny i nie umiesz czytać - takie życie. Nie pisałem, że mam 20 ha bo mam trochę więcej.
Jeżeli ktoś się mądrzy to niech mądrzy się na całego i wyjaśni czemu tak a nie inaczej a nie podaje dane wyssane z palca jak widać nie tylko ja uważam, że Agencja czepia się o wszystko a jak widać po wcześniejszych postach niektórzy wgl nie wiedzą co to wgl jest ESU i po co jest więc jeśli mamy sobie wzajemnie pomagać to tak aby każdy to rozumiał bo to, że jedni wiedzą prawie wszystko nie znaczy, że reszta społeczności też to wie a skądś muszą się przecież dowiedzieć.

Edytowany przez Kamillo0, 10 wrzesień 2013 - 17:49.

• 0

Google

• Reklama google
  •  

#300 danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 18:41

Wartość która została tutaj podana w poście czyli 16,6 wzięła się przez podzielenie 20 tys euro przez 1200 euro co daje dokładnie wartość 16,66666666666667 ESU w drugą stronę jak pomnożysz tą wartość przez 1200 euro otrzymasz 20 tys euro czy to takie trudne do zrozumienia...
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk