Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 24 czerwiec 2014 - 19:48

Młody Rolnik 2014 Prawie 20 tyś wnosków na MR masakra. JAk myślicie z 20 hektarami z wykształceniem technik rolnik i bezrobociem 4 na 5 punktów dostane się??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 21:46
  •  

#862 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:48

Młody Rolnik 2014 Wątpie :P

#863 Share masey

masey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:28

Młody Rolnik 2014 Witam
A co powiecie o 17 ha, wykształcenie wyższe rolnicze i większość gospodarstwa w powiecie o stopniu bezrobocia na poziomie 24-25%.
Może ktoś orientuje się kiedy będzie ogłoszona lista?
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:56

Młody Rolnik 2014 Ale jeszcze w jakim województwie te 17ha? i jaki powiat?

#865 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:06

Młody Rolnik 2014 Nie wiem co wy zawczasu przezywacie czy dostaniecie czy nie, niby jest te ponad 20tyś wniosków ale co z tego, jeżeli większość moich znajomych którzy składali na MR mają podane te ok 11ha bez wykształcenia i to jeszcze gospodarka wzięta od ojca w dzierżawę, a w całym kraju myślę że jest połowa takich wniosków wiec jakoś się nie martwię tym choć sam mam 19ha i nie mam wykształcenia rolniczego :D

#866 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3053 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:45

Młody Rolnik 2014 I co z tego że w dzierżawę? Punkty to punkty, czy dzierżawa czy własność.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#867 Share wojtyla28

wojtyla28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:46

Młody Rolnik 2014 Dla mnie głupotą jest stawiać na równo dzierżawę z własnością, rozumiem brać pole w dzierżawę mając chociaż zabudowania, a wiadomo że większość dzierżaw w których młody rolnik nie ma nic to fikcja gdzie po tych 5 latach umowy z ojcami zostaną rozwiązane a kasa zostanie w kieszeni :/

Edytowany przez wojtyla28, 26 czerwiec 2014 - 21:47.

#868 Share masey

masey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 23:06

Młody Rolnik 2014 Woj. Lubelskie średnia wojewódzka to ok. 7,5ha powiat włodawski najwyższe bezrobocie w województwie.

#869 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 09:12

Młody Rolnik 2014 Taka polityka ojciec ma 30h wydzierżawi 2 synom po 15h wezmą po 100tys a na gosp i tak będzie ojciec robił a oni po kilku latach zrezygnują z dzierżawy i gosp. I takie to sztuczne naciąganie kasy. Umow powinna być prosta ziemia wyłącznie na własność bądź min 10 lat dzierżawy do tego nakaz pracy na gosp i bycia w KRUS przez 10 lat. I wniosków o 1/4 mniej albo i lepiej. Do tego niezapowiedziane kontrole o każdej porze dnia każdego wnioskującego. Może większość mnie skrytykuje ale sami wiecie jak jest z tym młodym rolnikiem. Przepisują rodzice gosp. aby tylko kasę wyciągnąć. Sami mamy kontrole rok w rok z agencji i dla mnie śmieszne jest to że 3 miesiące wcześniej do nas dzwonią i piszą pismo abyśmy przyjechali sobie termin kontroli wybrali jak podany przez nich nie pasuje.

#870 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 09:34

Młody Rolnik 2014 Niezapowiedziane kontrole ? Co mogą Ci zrobić ? Jak masz porządek w papierach to całe G, a to że ojciec,sąsiad czy opłacony pracownik robi za Ciebie w polu myślisz że ich to obchodzi ?

Samodzielne prowadzenie gospodarstwa to bardziej "formalne pojęcie" a nie że dany rolnik zapierdziela sam w gospodarstwie i nikt mu nie może pomagać czy robić za niego bo już będzie kara...

Z tego co słyszałem to na kontrolach nawet nie musi być "młodego rolnika", aby wszystkie papiery były w porządku + tyle że podpis trzeba ogarnąć na dokumentach... Także nie siejcie już strachu, bo te kontrole zazwyczaj wyglądają tak samo i oni raczej nikomu nie chcą zaszkodzić...

Edytowany przez lukasz493, 27 czerwiec 2014 - 09:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 13:58

Młody Rolnik 2014 lukasz493 Dokładnie!

To tak jak w "szwablandii". Polaki zapierd...ją w polą a niemiec zajmuje się papierologią. Dzisiaj nie tego uznają za rolnika, który sieje czy orze ale tego co mam pojęcie o papierologi. Stety albo niestety dla niektórych... .

#872 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4017 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 19:12

Młody Rolnik 2014

Taka polityka ojciec ma 30h wydzierżawi 2 synom po 15h wezmą po 100tys a na gosp i tak będzie ojciec robił a oni po kilku latach zrezygnują z dzierżawy i gosp. I takie to sztuczne naciąganie kasy. Umow powinna być prosta ziemia wyłącznie na własność bądź min 10 lat dzierżawy do tego nakaz pracy na gosp i bycia w KRUS przez 10 lat. I wniosków o 1/4 mniej albo i lepiej. Do tego niezapowiedziane kontrole o każdej porze dnia każdego wnioskującego. Może większość mnie skrytykuje ale sami wiecie jak jest z tym młodym rolnikiem. Przepisują rodzice gosp. aby tylko kasę wyciągnąć. Sami mamy kontrole rok w rok z agencji i dla mnie śmieszne jest to że 3 miesiące wcześniej do nas dzwonią i piszą pismo abyśmy przyjechali sobie termin kontroli wybrali jak podany przez nich nie pasuje.

Dobrze się chłopie czujesz? Rozśmieszył mnie ten tekst: "nakaz pracy w gospodarstwie" - jak to sprawdzisz, co? A co jeśli mam 50ha, produkcję roślinną i stać mnie na wynajęcie kierowcy do orek i siewów? A co jeśli mam problem z plecami bądź nogą i nie mogę operować maszynami bo się leczę ale stać mnie na wynajęcie ludzi do pracy? A co jeśli nie umiem obsługiwać ciężkich sprzętów, nie idzie mi to ale mam potężną wiedzę o agrotechnice, wynajmuję ludzi, idealnie wstrzelam się w warunki pogodowe, stosuję nowoczesne technologie i mam plony wyższe o 30% niż sąsiedzi? Nakaz pracy to był za PRL - teraz mamy wolność i jeśli mam możliwość wykorzystać nadarzającą się sytuację do wzbogacenia to to zrobię. Bo każdy na moim miejscu by to zrobił.

#873 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3053 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 19:51

Młody Rolnik 2014 1 godzina z kalkulatorem i telefonem w ręku zazwyczaj jest więcej warta niż 10 godzin na ciągniku (szukania tańszych środków do produkcji, lepszych warunków sprzedaży, liczenie kosztów). Prowadzenie gospodarstwa to nie tylko sianie i oranie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#874 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:33

Młody Rolnik 2014

Taka polityka ojciec ma 30h wydzierżawi 2 synom po 15h wezmą po 100tys a na gosp i tak będzie ojciec robił a oni po kilku latach zrezygnują z dzierżawy i gosp. I takie to sztuczne naciąganie kasy. Umow powinna być prosta ziemia wyłącznie na własność bądź min 10 lat dzierżawy do tego nakaz pracy na gosp i bycia w KRUS przez 10 lat. I wniosków o 1/4 mniej albo i lepiej. Do tego niezapowiedziane kontrole o każdej porze dnia każdego wnioskującego. Może większość mnie skrytykuje ale sami wiecie jak jest z tym młodym rolnikiem. Przepisują rodzice gosp. aby tylko kasę wyciągnąć. Sami mamy kontrole rok w rok z agencji i dla mnie śmieszne jest to że 3 miesiące wcześniej do nas dzwonią i piszą pismo abyśmy przyjechali sobie termin kontroli wybrali jak podany przez nich nie pasuje.

Kolego co ty mówisz? Czytałeś może to co napisałeś? Może powinno być tak, że młody rolnik powinien zawsze w gumowcach chodzić przez minimum 10 lat z obory nie wychodzić, jedynie w niedziele do kościoła? A KRUS płacić dożywotnio plus 5 lat po śmierci. Hmm to by były warunki napewno żaden cwaniaczek nie złożyłby wniosku :P

Płacz że ojciec synom przepisze ziemie, gościu a komu ma przepisać Tuskowi? Zobacz jak dzieci mają teraz po 20 pare lat to rodzice są w wieku 40-50 albo i starsi, to za 10 lat będą mieć 50-60 albo i więcej i co myślisz że sami bedą robić a dzieci nic?
Mój ojciec w tym roku skończy 50 lat i cały czas powtarza, że gdyby tylko była okazja przejść na strukturalną to by się nawet nie zastanawiał i w nosie miał hektarym, rób sobie co chcesz.

#875 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 16:37

Młody Rolnik 2014 może źle skonstruowałem zdanie z tymi 10 latami. Nie chodzi mi o to że normalny rolnik ma non stop zapierdzielać dzień i noc no bo nie o to chodzi. W całej mojej wypowiedzi chodziło tylko i wyłącznie o wyeliminowanie z dotacji ludzi którzy kombinują tylko i wyłącznie jak wyciągnąć kasę a prawdziwy rolnik który chce jakiś $$ aby zainwestować w rozwój gosp owej dotacji nie dostanie bo tacy ludzie je dostaną. W mojej okolicy jest wiele przypadków że ojciec przepisuje ziemię na kilku synów tudzież córek każdy dostanie te 100tys ojciec wyda a potem dzieci z 2-3 latach rezygnują z ziemi i wraca ona do ojca. I wszystko pięknie bo rok czy 2 "prowadzili" gosp. i agencji się zgadza. A dzieci nigdy na gosp w ciągniku nawet nie siedziały.

#876 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 06:40

Młody Rolnik 2014 Licz się z tym że eliminując kombinatorów to i "prawdziwych" rolników też bedziesz eliminować, nigdy nie bedzie sprawiedliwie trzeba sie cieszyć z tego co jest bo mogłoby nie być w tym roku.
Nie dziw się ludziom bo gdyby twoi rodzice mieli więcej pola to i na twoje rodzeństwo też by przepisali (chyba że jesteś jedynakiem) i nic nie mówiłbyś o kombinowaniu.

Gdyby moje gospodarstwo dało się podzielić w całości to też siostra byłaby MR, kase dostałaby a my z ojcem obrabialibyśmy wszystko we 2 albo jak mnie nie ma to on sam. No ale cóż nie moge tego zrobić więc jest tylko część przepisana na mnie.

#877 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 860 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 08:33

Młody Rolnik 2014 przy rozdzielaniu ciężko, żeby pieniądze trafiły do prawdziwych rolników, ale wystarczyło by kilka niezapowiedzianych kontroli i bardzo łatwo agencja mogła by ustalić, czy rolnik samodzielnie prowadzi gospodarstwo

#878 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 10:50

Młody Rolnik 2014 ludzie co z wami się dzieje? Co to znaczy prawdziwy rolnik? Co taka kontrola da? Sprawdzą że rolnik nie siedzi w oborze 24/24 to znaczy że już nie jest prawdziwy? :lol:
Śmieszni są co niektórzy, jak ktoś sobie najmie pracowanika (może być nim pan Władzio spod sklepu albo tata, mama,dziadek, brat) do wszystkich prac to już nie jest prawdziwym rolnikiem? :huh:

Poza tym @majkel207 jat Ty sobie wyobrażasz przejąć gospodarstwo bez podziału innego? Podpowiem, rzadko się zdarza, że w domu jest się jedynakiem (mówie o rocznikach 80-2000)

Edytowany przez melon10641, 29 czerwiec 2014 - 10:53.

#879 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 860 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 11:06

Młody Rolnik 2014

ludzie co z wami się dzieje? Co to znaczy prawdziwy rolnik? Co taka kontrola da? Sprawdzą że rolnik nie siedzi w oborze 24/24 to znaczy że już nie jest prawdziwy? :lol:
Śmieszni są co niektórzy, jak ktoś sobie najmie pracowanika (może być nim pan Władzio spod sklepu albo tata, mama,dziadek, brat) do wszystkich prac to już nie jest prawdziwym rolnikiem? :huh:

Poza tym @majkel207 jat Ty sobie wyobrażasz przejąć gospodarstwo bez podziału innego? Podpowiem, rzadko się zdarza, że w domu jest się jedynakiem (mówie o rocznikach 80-2000)

mmi nie chodzi o podziały, mi najbardziej chodzi o tych co wezmę premię a będą pracować w mieście, jest wymóg na MR żeby przez 5 lat samodzielnie prowadzić gospodarstwo, jak by było z 5-10 niezapowiedzianych kontroli, i na każdej by rolnika nie było w gospodarstwie to powinien być zwrot z odsetkami, agencja ma dbać o to, żeby pieniądze pomagały rozwjiać nasze rolnictwo, a nie do miasta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 11:09

Młody Rolnik 2014 ale argument taki, że rolnik ma być obecny na niezapowiedzianej kontroli to nie argument. Chyba można opuszczać teren swojego gospodarstwa np. pojechać do kościoła albo na pole orać :P