Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2014

957 odpowiedzi na ten temat

#841 Share janekenaj

janekenaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:36

Młody Rolnik 2014 witam dziekuje za opowiedz, tak nie ma nieuzytkow , jest 0.3ha Lz
wiec jak dla mnie to jest chyba to samo ale sam glupieje, wszedzie inne info, jesli zobaczysz moje orginalne pytanie, tam jest cytat z anr wsprawie wymogow jakie trzeba spelnic aby otrzymac pomoc, oni tam urzywaja w pierwszym zdaniu uzytki rolne a w drugim myslniku gruntow rolnych, czemu nie nazwac tak samo??
bylem w osrodku doradctwa (zachodniopomorskie) i tam mi powiedziano (wykrzyczano) ze ma byc uzytkow rolnych 10.42ha czyli bez podworka, bez rowow, bez placu gdzie sa maszyny , bez tych kawalkow gdzie nie jest zgloszone do doplat bezposrednich, ja osobiscie rozumiem ze powinno byc wszystko, bo wszsytko jest potrzebne mi do uprawy, rowy robia swoja prace, maszyny gdzies musza stac, pas drzew oslania zagrode od wiatru tez kawalek zajmuje itp.

i jesli mozna drugie pytanie w tym samym
jezeli zdecyduje sie na dzierzawe od agencji rolnej (co jakis czas pojawia sie kawalek w okolicy do dzierzawy za maly dla duzych dobry dla malych) to co wpisac w wykazie dzialek do przejecia/posiadanych?? nie zdecyduje sie na dzierzawe przed otrzymaniem odpowiedzi czy otrzymam pomoc i moge sie rozwijac czy trzeba wyjechac,
wiec co wpisac w te nr dzialek?
dziekuje

to 0.3ha Lz sprawdze co tam jest doklanie

Grunty rolne - pojęcie występujące w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 3 lutego 1995 roku. Obejmuje oprócz użytków rolnych także grunty:
tu dluga lista i miedzy innymi punkt
parków wiejskich oraz pod zadrzewieniami i zakrzewieniami śródpolnymi, w tym również pod pasami przeciwwietrznymi i urządzeniami przeciwerozyjnymi

Edytowany przez janekenaj, 03 czerwiec 2014 - 19:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2014 Dzisiaj, 10:15
  •  

#842 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 999 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:35

Młody Rolnik 2014 dla potwierdzenia ze strony http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

INNE WAŻNE INFORMACJE

Ustalanie powierzchni użytków rolnych
Powierzchnię użytków rolnych w gospodarstwie należy obliczyć posługując się wypisem z ewidencji gruntów i budynków. W wypisie podana jest powierzchnia tych gruntów, które sklasyfikowano jako użytki rolne, a więc: gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami, gruntów pod rowami.

Jeżeli masz wpisane w rejestrze że np: działka XX o pow. 1.0000ha ma : 0,7000ha Ł IV i 0,3000ha Lz to wpisujesz że przejmujesz tą działkę ale w tabeli 2 w kolumnie 9 wpisujesz 1ha w kol 10 - 0,7ha a w kolumnie 11- 0,3ha i niestety do punktacji będzie liczyć Ci się tylko 0.7ha (to tylko przykład)
Co do dzierżawy od ANR to nie chce doradzać bo po prostu się nie znam, jeżeli masz umowe na dłużej niż 5 lat to może być ok, ale jak masz umowe do 2018 a każą Ci rok docelowy wstawić 2020 to troche lipa. Najlepiej zapytaj kolegi freetaxi, on tutaj jest najbardziej ogrnięty.

Edytowany przez melon10641, 03 czerwiec 2014 - 20:36.

#843 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 18:49

Młody Rolnik 2014 Drodzy forumowicze,

moje pytanie brzmi następująco.

Mam 11,5 hektara ziemi. 5,5 hektara ziemi ornej, oraz 6 hektarów łąk.

Dotacje chciałbym przeznaczyć na plantacje jabłoni. Dysponuje środkami w wysokości 25tys zł własnej gotówki.

Czy za 125 tys zł jest możliwość założenia plantacji jabłoni zaczynając od początku ?

Dodam że 5,5 hektara jest w jednym kawałku, do tego przylega działka 5000m2 z domem murowanym i drewnianą stodołą.

(Sprzęt typu traktor, opryskiwacz, mam od sąsiada, prowadzilibyśmy to wspólnie (pocichutku) z uwagi na mój brak profesjonalnego doświadczenia w tym temacie)

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:19

Młody Rolnik 2014 za tyle to w tej chwili posadzisz z 1,5h-2h jabłoni, opakowania, miejsce do przechowania i reszta potrzebnego sprzętu też masz, bo opryskiwacz i ciągnik to mało trochę, do tego nakład co roku na 1h 15-25tys zł, nawet w pierwszych latach jak nie masz zysków wcale

#845 Share Maatiii

Maatiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz samochody marki BMW ;) .

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:49

Młody Rolnik 2014 Witam , koledzy mam pytanie czy za pieniądze z młodego rolnika można kupić ciągnik starszy niż 5 lat ?. Wiem , ze na PROW nie może mieć więcej niż 5 lat ale czy za pieniądze z młodego rolnika też tak musi być ?.

#846 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 06:53

Młody Rolnik 2014 w MR jest tak samo , maszyny nie starsze niż 5 lat

#847 Share wladek19992

wladek19992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:53

Młody Rolnik 2014 witam a czy we wnioskach trzeba rozpisac co bedzie uprawione na ziemi ktora bede miał przekazywana przez okres 5 lat ???

#848 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:32

Młody Rolnik 2014 Witam, mam pytanie, czy przejdzie sama dzierżawa czy trzeba mieć też troche ziemi na własność?

#849 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:12

Młody Rolnik 2014 przejdzie ale musisz uzupełnić do średniej krajowej w ciągu tych pięciu lat lecz moge sie mylic oglądał ktoś dziś agrobiznes bo ja widziałem urywek z tylułem falstart i nwm o co chodzi

#850 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:27

Młody Rolnik 2014 Tak trzeba rozpisać. Nawet na 6 do 2020 jeśli dopiero nabędziesz ziemie, a jak już masz to 5 lat

Edytowany przez galoni, 05 czerwiec 2014 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2014 - 10:12

Młody Rolnik 2014

przejdzie ale musisz uzupełnić do średniej krajowej w ciągu tych pięciu lat lecz moge sie mylic oglądał ktoś dziś agrobiznes bo ja widziałem urywek z tylułem falstart i nwm o co chodzi

Chodziło o to że wielu młodych ludzi składa wnioski tylko dla kasy, nie myśli o tym w dalszej perspektywie i że może wyjść że trzeba będzie potem oddawać

#852 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 11:06

Młody Rolnik 2014 a jeśli mój tata chciałby mi przekazać czy dać w dzierżawe ziemie a ma kredyt suszowy wzięty to musi pospłacać?

#853 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:25

Młody Rolnik 2014 Nie niemusi spłacić może CI przekazać pole wraz z kredytem

#854 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:56

Młody Rolnik 2014 jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?

#855 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 23:32

Młody Rolnik 2014 Mam 3 pytanka.

1. Zna ktoś firmy które piszą biznesplan i zajmują się dokumentacją MR z Warszawy i okolic ?
2. W programie który wylicza ESU znajduje się pozycja "Warzywa w uprawie polowej" czy dynia lub groch wchodzą bez żadnych wyłączeń w ten dział ?
3. Czy porzeczki, truskawki też można uprawiać i są doliczane do ESU

#856 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 12:20

Młody Rolnik 2014

Mam 3 pytanka.

1. Zna ktoś firmy które piszą biznesplan i zajmują się dokumentacją MR z Warszawy i okolic ?
2. W programie który wylicza ESU znajduje się pozycja "Warzywa w uprawie polowej" czy dynia lub groch wchodzą bez żadnych wyłączeń w ten dział ?
3. Czy porzeczki, truskawki też można uprawiać i są doliczane do ESU

1. Polecam się :)
2. Na dynię trzeba będzie nadwyższkę liczyć, groch jest.
3. Pewnie, że tak

#857 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:24

Młody Rolnik 2014 Ankieta o punktach:
https://docs.google....p=sharing#gid=0

Używajcie kropek zamiast przecinków

Edytowany przez KACZOR1984, 18 czerwiec 2014 - 12:26.

#858 Share zielskoq7

zielskoq7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:ekonomia, rachunkowość

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:06

Młody Rolnik 2014 pytanko, można zrobić jeszcze zmiany we wniosku? okazało się, że mam dodatkowe hektary ;)

#859 Share kaczus

kaczus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:42

Młody Rolnik 2014 jak przyślą ci dokumenty do korekty którą na pewno bedziesz miał to dopisz:) ja tak zrobiłem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5963 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:27

Młody Rolnik 2014 Nie trzeba czekać na korektę. Czas na zmiany do wniosku to 20 dni od dnia dzisiejszego. Potem nic Wam to nie da do punktacji.