Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
filip19    16

Nowicjusz. Zapewniam Cię że doskonale znam wszystkie zasady przydzielania premii. Nie spodziewałem się żadnej złośliwości po moim pytaniu, a jednak.

Chodziło mi tylko o to żeby osoby które udzielają się w tym wątku wypisały jak stoją w programie, tylko orientacyjnie. Nie pytam "czy z tyloma punktami dostanę premie" bo tego nikt nie wie. Pytanie było o coś innego, a chyba właśnie od tego jest to forum, aby dzielić się opiniami i zadawać pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wgl jakość biznesplanu ma jakieś znaczenie przy rozpatrywaniu wniosków i czy warto robić "ambitny" biznesplan? Są z tego jakieś korzyści oprócz tego że można mieć potem problemy z realizacją? Np. jeżeli wnioskodawcy mają równą liczbę pt. to o przyznaniu dofinansowania może zadecydować to co jest zapisane w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ok już znalazłem odp... Gdyby ktoś był zainteresowany:

"W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów(z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku). Jeśli dwóch lub więcej wnioskodawców uzyskało taką samą liczbę punktów, o kolejności przyznania pomocy decyduje powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie, począwszy od największej.

W przypadku wnioskodawców, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów i wskazali w biznesplanie gospodarstwa o identycznej powierzchni użytków rolnych, pomoc przyznaje się w kolejności złożenia poprawnego i kompletnego wniosku o przyznanie pomocy"

Wynikało by z tego, że przyznawane punkty będą obliczane w jakiś sposób z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku więc powiedzmy 15,33 pt a nie po prostu 15, 16, 17 ...itd więc taka sama liczba punktów będzie rzadkościa. Może to oczywiste dla was ale ja nie wiedziałem :)

Edytowano przez SosninSlimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy składał ktoś dziś już wniosek na MR? Jeśli tak to, czy się czegoś czepiali, czy dużo osób było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

dziś dopiero są wnioski dostępne z agencji to ja nwm jaki magik wypełnił by go w pare godzin i pozbierał wszystkie papiery troche bez sensu pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

michalcium ty chyba nie poważny jesteś na stronie ARIMR dobry miesiąc wnioski dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

jaki nabór???? 2014 młody rolnik, połap te szare komórki swoje i dobrze poszukaj na ARimR stronie, dzisiaj rano złożyłem wniosek, skąd go miałem, z nieba????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1
Napisano (edytowany)

no michalcium chyba dawno aktualności nie sprawdzał na stronie ARIMR. A czy ty Antoni84 miałeś jakieś problemy ze złożeniem, czy wszystko OK? Dużo ludzi?

Edytowano przez KACZOR1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

problemów nie było, sprawdzali tylko czy wszystkie załączniki są, biznesplan, liczyli wszystko co do strony, każda stemplowana.

w czasie zdawania wniosku to tylko ja byłem z "młodego rolnika"

ale o dopłaty bezpośrednie to ze 30 w kolejce stało i paru sie rozliczało z MGR

w Łodzi wszystko miało miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziś dopiero są wnioski dostępne z agencji to ja nwm jaki magik wypełnił by go w pare godzin i pozbierał wszystkie papiery troche bez sensu pytanie

 

Ty też jesteś bez sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

michalcium ty chyba nie poważny jesteś na stronie ARIMR dobry miesiąc wnioski dostępne

 

Wnioski są dostępne od początku maja.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Więc widać że dla wielu liczy się aby tylko wiąść te 100 tys. i kupić ciągnik lepszy od sąsiada być zadowolony przez 3-4 lata a potema po werfikacji zobowiązań oddać ok 200, gratuluję i życzę powodzenia. Jak najbardziej popieran osoby chcące rozwijać rodzinne gospodarstwa, ale wiekszość ma tylko kasę przed oczyma. Spotkałem się juz z wieloma takimi przypadkami i miłe to nie jest gdy musisz oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

Ty też jesteś bez sensu ;)

to wszystko co masz do wniesienia na te forum czy masz moze coś ,,sensownego,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to wszystko co masz do wniesienia na te forum czy masz moze coś ,,sensownego,,

 

No cóż Prawda kole w oczy:D. Napewno tak nie palnąłem jak Ty, że jeszcze wniosków nie ma itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no zobaczymy wyniki tej twojej mądrości :D

 

 

A wzajemnie wzajemnie :D:D:D:D:D hahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hummer4325    0

michalcium - Ty to jesteś chodząca patologia, ludzie pytają o normalne rzeczy a Ty na bierząco nie jesteś co i jak tylko jeszcze obrarzasz innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

a ty zalozyłeś konto tylko po to zeby to napisać brawa dla ciebie a patologia to mozesz być ty bo mi do takiego stanu ogromnie daleko i ja nikogo na tym forum do tej pory nie obraziłem zrobiłeś to ty postem wyżej a wytykasz takie rzeczy komuś jak dla mnie to i rok temu mogliście mieć wnioski na ten rok juz wypełnione a bzdury to opowiada ktoś kto mówi ze te wnioski były juz dostępne miesiąc temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie sobie na PW, nie róbcie bałaganu w temacie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

a ty zalozyłeś konto tylko po to zeby to napisać brawa dla ciebie a patologia to mozesz być ty bo mi do takiego stanu ogromnie daleko i ja nikogo na tym forum do tej pory nie obraziłem zrobiłeś to ty postem wyżej a wytykasz takie rzeczy komuś jak dla mnie to i rok temu mogliście mieć wnioski na ten rok juz wypełnione a bzdury to opowiada ktoś kto mówi ze te wnioski były juz dostępne miesiąc temu

 

Kolego @michalcium, nie sprzeczaj się jesli nie jestes czegoś pewny. Wnioski były dostępne od miesiąca... (nabór 2014)

Co prawda z drobnymi błędami, ale sukcesywnie je aktualizowano, np. wniosek aktywny (zaraz po udostepnieniu) nie można było zapisać na dysku...

Dzisiaj dopiero zauważyłem, że wprowadzili zmianę i wszytko w nim już hula jak trzeba :)

Edytowano przez przyszlyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Chce złożyć wniosek na te dofinansowanie, i moje pytanie brzmi, czy po wydaniu decyzji przez agencje mogę na wniosku zmniejszyć areał. Wiem że wiązałoby się to pewnie z przesunięciem miejsca na liście, ale składam na dzierżawę od osoby prywatnej i jak to bywa nie wszystkie dzierżawy są pewne, a teraz wiadomo że im więcej ziemi na wniosku tym więcej punktów. Oraz czy esu ma być osiągnięte w piątym roku 4, czy średnia z 5 lat ma wynieść co najmniej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesar5678    0

Chce złożyć wniosek na te dofinansowanie, i moje pytanie brzmi, czy po wydaniu decyzji przez agencje mogę na wniosku zmniejszyć areał. Wiem że wiązałoby się to pewnie z przesunięciem miejsca na liście, ale składam na dzierżawę od osoby prywatnej i jak to bywa nie wszystkie dzierżawy są pewne, a teraz wiadomo że im więcej ziemi na wniosku tym więcej punktów. Oraz czy esu ma być osiągnięte w piątym roku 4, czy średnia z 5 lat ma wynieść co najmniej 4.

 

Podłączam się do pytania. Ja słyszałem, że po ogłoszeniu listy zmniejszyć areał można wtedy oczywiście zmienia się miejsce na liście ale zwiększyć już nie można. To tylko co ja słyszałem od doradcy ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj