Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
biznes12    23

witam panowie i panie ;P chciałem się was zapytać czy jak będzie nabór w tym roku załóżmy że to będzie 2 czerwiec to czy mogę po 2 czerwcu kupić ciągnik ( bo 60-tka kopyta chce mi wyciągnąć ;D) i potem jak przyznają mi premie to tą premie mogę później przeznaczyć na ten ciągnik? czy dopiero jak kasa na koncie wtedy moge kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/sawicki-w-polowie-maja-nabor-wnioskow-na-wsparcie-mlodych-rolnikow,50284.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

witam panowie i panie ;P chciałem się was zapytać czy jak będzie nabór w tym roku załóżmy że to będzie 2 czerwiec to czy mogę po 2 czerwcu kupić ciągnik ( bo 60-tka kopyta chce mi wyciągnąć ;D) i potem jak przyznają mi premie to tą premie mogę później przeznaczyć na ten ciągnik? czy dopiero jak kasa na koncie wtedy moge kupić?

 

Jeśli przyznają ci premię,to piszesz wniosek o płatność,bierzesz kasę i kupujesz ciągnika.Rozliczysz się fakturą za ciągnik.Tylko u ciebie sprawa słabo wygląda bo ciągnik zanim kasę weźmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

ogloszenie naboru w maju, przyjmowanie wnioskow w czerwcu, czyli data 2/3.6.2014 wydaje sie najbardziej prawdopodobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czyli dopiero po uzyskaniu pieniążków można iśc i kupić ciągnik wczęsniej nie da rady? oby poczciwa 60-tka wytzrymała jeszcze troszeczkę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

mozesz sprobowac kupic z jakims przesunietym terminem zaplaty itp., choc wolalbym poczekac co najmniej az sie dowiesz czy dostaniesz ta pomoc, czy nie. 7800 osob na cala Polske to nie tak duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

załużmy z nabór bedzie w maju to kiedy można było by sie spodziewać pieniędzy?? Do roku czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet0rr7211    0

Witam mam pytanko chce założyć hodowle bydła

:byki:

Od czego zacząć

Jak sie starać o dofinansowanie

I jak naj szybciej założyć taką hodowlę założyć

i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie te obliczenia macie bo ja niemoge nic na tych stronach znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

ile będziesz miał ha

jakie wykształcenia masz

jakim woj i powiecie masz gospodarstwo

podaj to ci wyliczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

daj mi link do tej strony gdzie to liczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

policz sobie

Punkty za kwalifikacje zawodowe:

• Wykształcenie wyższe rolnicze albo inne wyższe + co najmniej 3 – letni staż pracy w rolnictwie, lub wykształcenie inne wyższe + studia podyplomowe związane z rolnictwem -5 punktów

• Wykształcenie średnie rolnicze lub średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie – 4 punkty

• Wykształcenie rolnicze zasadnicze – 3 punkty

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy + co najmniej 3 – letni staż pracy w gospodarstwie – 2 punkty

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze + co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie – 1 punkt

Punkty na podstawie stopy bezrobocia:

• Gospodarstwo położone w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe – 5 punktów

• Gospodarstwa położone w pozostałych powiatach – przyznaje się mniejszą liczbę punktów, aż do 0, gdy stopa bezrobocia jest najniższa w województwie

Punkty za wielkość gospodarstwa:

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest większa lub równa średniej krajowej

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju i nie większa niż średnia w danym województwie – 5-10 punków (maksymalne punkty dla średniej zbliżonej do wojewódzkiej)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10 -15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni w województwie – 16 punktów

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest mniejsza niż średnia krajowa

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż średnia w kraju – 5-10 punktów (maksymalne punkty dla powierzchni równej w kraju)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10-15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni gospodarstwa w kraju -16 punktów

Na podstawie liczby zdobytych punktów przez dany wniosek z dotacji na młodego rolnika ARiMR ustali kolejność rozpatrywania wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łahah jakieś 15 punktów moze by było to kasy dlamnie by brakło dobra ale to jest punktacja na tego młodego rolnika czy na starego z 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

z tego co czytałem ma się nie zmienić ponoć minimum punktów żeby dostać to 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za 3 tygodnie sie zobaczy co to bedzię ale te 7 punktow to specyjalnie zrobią na podkarpackie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj