Polecane posty

pawelol111    1342

Nie będzie chętnych nie wiem ilu... Kasy ma być dla 7-10tys a w 2011 wniosków było na 8tys z kawałkiem a kasę dostało 7,2tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartko944    5

dokładnie,ktoś może mieć inna szkołę a być dobrym rolnikiem i inwestowac w gospodarstwo :)

 

z tego co wiem to bedzie kilka nowych funduszy,np. bezzwrotne 60 tyś zł dla gospodarstw o dochodzie rocznym poniżej 160 tyś zł, bedzie kasa bezwrotna na działalność 100 tyś zł . :P

 

wiec małe gospodarstwa tak szybko nie padną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

to tylko takie moje "gdybanie", może faktycznie wystarczy dla wszystkich bez niepotrzebnych obwieszczeń. Z drugiej strony fajnie gdyby ktoś docenił również i to. Osobiście 8 lat uczę się w tym kierunku, w tym momencie jestem już prawie na mecie, fajnie byłoby mieć satysfakcje, że na coś się to przydało. Tyle, że jest wiele osób, które może by chciały się kształcić, a nie miały możliwości i dla Nich byłoby to krzywdzące. No cóż, pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jakie tu masz kształcenie... 2 lata turystyki wiejskiej i jest papier. Co 2 tyg zjazd. Nie sądzę żeby to był problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

A jeżeli weźmiemy MR w 2014 to nie ominie nas zapowiadane +25% do dopłat bezpośrednich? Jak z tym może być?

Jeszcze jedno jeżeli pole i trzoda jest na ojca, bydło na mamę, i jeszcze część pola brat by mi przepisał to nie ma z tym problemu? Czy najwpierw trzeba by było to wszystko na jedną osobę zrobić i dopiero na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

w agro biznes mówili że ma być nabór dla mr na starych zasadach 75k a może i więcej :)

 

Mam 2ha łąk nie posiadam żadnych krów tylko tuczniki da sie to wpisać by osiągnąć sr krajową ? Nic nie posieje bo zalewowe jak to zrobić może przejadę agregatem raz na rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam czy dostanę premię w następnym roku (jak będzie ;p) jak bym wziął w tym roku kredyt młodego rolnika na ziemię ? z góry dziękuje za pomoc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@relax nie wiem skąd masz info że w 2014 może będzie więcej niż 75tyś? Kalemba nic o tym nie wspominał, nie liczyłbym na więcej

@biznes12 to czy dostaniesz to nie nam osądzać. Pomoc dla MR ma być w przyszłym roku ale podejrzewam że będzie duużo chętnych i trzeba będzie mieć trochę pola żeby go dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

@bartko944 skąd masz info że gospodarstwa o rocznym przychodzie poniżej 160 tyś zł. Wyczytałem ze wstępnych ustaleń że gospodarstwa o wartości ekonomicznej od 2 do 15 tyś Euro będą mogły się o to ubiegać ale nie wiem jak ta wartość się przekłada na przychód. Jeżeli poniżej 160 tyś to bym się załapał ;)

Czy jest możliwość skorzystania z dotacji MR prowadzenia gospodarstwa i studiowania dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna bedzie ubiegac sie o premie mlodego rolnika na zakup ziemii? bo chcialbym cala kwote przeznaczyc na zakup ziemii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Panowie mozna bedzie ubiegac sie o premie mlodego rolnika na zakup ziemii? bo chcialbym cala kwote przeznaczyc na zakup ziemii

 

W ostatnim naborze można było tylko liczyli średnia cenę urzędową za 1ha w danym województwie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@^

Twoj post mozna porownac do "jestem za a nawet przeciw"


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

I jak drodzy Agrofotowicze ruszyła już coś sprawa z tym MR?? Nie wiecie czy przeszło to już przez komisje?? W której połowie 2014 miało by to ruszyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś w AB mówili że do końca roku ma być znany projekt finansowania programu rozwoju obszarów wiejskich ale na ruszenie wszelkich programów pomocowych trzeba bedzie poczekac do 2015. Trochę się to kłóci z tym co mówił Kalemba że jeszcze w 2014 ma być nabór na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Bo mówili zapewne o nowym PROW-ie, Minister mówił o naborze ze starej puli, na który musi wyrazić zgodę KE i on o ile się odbędzie, to własnie w 2014 roku. Musimy czekamy i tyle, jeśli w tym tygodniu nie będzie żadnej informacji, to zapewne dopiero w nowym roku coś się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A znając ten nasz chory kraj to pewnie pieniądze przekaża na jakieś d*perele z których żaden normalny rolnik niezkorzysta i pieniądze przepadną. Czeba się modlić o nabór na MR w 2014r Może Góra Pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaliskuu    0

Tematem dopiero zaczynam się interesować, i jeżeli będzie taka możliwość, również złożę wniosek do programu.

Nie wiem czy czytaliście:

 

http://www.agrofoto.pl...prow,48172.html

 

A zagłębiając się dalej w temat, to już wszystko wiadomo, projekt będzie kontynuowany a nabór w okolicach czerwca 2014 :)

 

nie pisz posta pod postem, uzywaj opcji edytuj

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

"- Zgodnie z przepisami unijnymi, dolny próg dostępu w działaniu „Młody rolnik” musi być wyższy od górnego progu w działaniu Małe Gospodarstwa Ponieważ w premii dla „Małych gospodarstw” tym górnym progiem jest u nas 15 tys. euro, w związku z tym dolny próg dla „Młodego rolnika” został ustalony na poziomie 20 tys.

Gospodarstwa poniżej 20 tys. euro standardowej produkcji nie będą kwalifikowane do programu."

 

 

Może ktos mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi kwotami??

 

 

Maaliskuu a gdzieś to wyczytał że nabór będzie w czerwcu??

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@Macius podejrzewam że nikt Ci nie będzie tego tłumaczył, poczytaj sobie ten temat kilka stron wcześniej, jest wytłumaczone co to są te kwoty i skąd się biorą. Dokładnie jest to SO i wstawiłem link ze współczynnikami jak przeliczać uprawy/zwierzęta na ojro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/25-proc-wyzsze-doplaty-dla-mlodych-rolnikow,45036.html Słyszeliście o tym?? 'Według mnie to będzie duża pomoc dla młodych'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez zelus132
      Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

      Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

      Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

      Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj