Polecane posty

Ferdek07    75

haha opony nigdy nie są za duże jest chyba wystarczająco dużo biegów nie znam tego jasia może i półbiegów i gdyby były jeszcze szersze nic złego by się nie stało, teraz pytanie po co Ci takie opony, jeśli masz chodowlę łąki łąki torfowe to jak najbardziej wskazane są takie opony do pola i transportu już nie koniecznie, w r3 mam 420 i 480 tył i z wyciąganiem tira czy zimą na śniegu lodzie z uciągiem słabo ale za to w łąkach z kosiarką prasą coś pieknego nigdy nie ugrzęzłem, tutaj masz tura także jak najbardziej wskazane 440 żeby nie niszczyć łąki, znajomy ma valtrę 440 i 520 tył z turem 70km i nie narzekał na brak mocy, fakt że ciągnik tak nie zamieli a bardziej się przydujsi ale o to czy za duże to się nie bój bo masz przecież opony niskoprofilowe, także średnica koła sie nie zmienia i przełożenia tak jak producent zastosował tak będą dobrane

uważam że bezsensem jest kupowanie ciągników na wąskich standardowych kołach z dużą ilością obciążników, jak ktoś chce wydać dużo kasy na taką nówkę to w tego typu maszynach można przebierać w używanych, tendencja teraz jest raczej taka że ciągnik ma być stosunkowo lekki ale dobrze wyważony z jak najszerszymi kołami i ekonomicznym silnikiem, bo po co wozić na sobie tonę złomu i marnować na to paliwo jeśli można uzyskać ten sam efekt szerokimi radialnymi oponami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werben43    2

ciągnik stoi juz u dielera na 380 i 480 ale wlasnie zastanawiam się czy nie zmienić opon na najszersze jakie można założyć do tego ciągnika.

Ciągnik będzie chodził w pługu 4x40, brona talerzowa stal-tech 3m ,agregat uprawowy 3.7. i w przyszłości mam go zamiar podciągnąć na wiekszą moc , poniewasz teraz niema sensu płacic 20tys wiecej za wiekszy model, ponieważ jest to tylko zmian oprogramowania i ustawienia na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no to nie wiem co koledze radzić myślałem że jest dużo łąk i duża hodowla wtedy jak najbardziej szerokei kapcie natomiast do samej uprawy to może i te kapcie by systarczyły bo tak jak pisałem wyżej z uciągiem na śliskim może być gorzej, jeśli dociąży go tur to oka, ale tutaj też jest kwestia finansów bo taki temat kolega poruszył, także nie wiem ile Ci zaśpiewają za takie szersze opony dopłata może być dość słona i w przyszłości rozdarta czy uszkodzona opona jeśli trzeba będzie wymienić to może być 2 razy droższa od tego co miał by teraz wszystko zalezy od tego ile zaśpiewają za te szersze lacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli Twój pług poradzi sobie z oponami 540 z tyłu, to warto je kupić, ale jak przyjdzie do wymiany to jeszcze bardziej zaboli niż kupno 480 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pług na pewno sobie poradzi u mnie 4x30 i się mieści 420 i 480 tył z tym że przód jest rozstawiony szerzej że ślad idzie około 5-7cm szerzej i wszysko ładnie się kryje więc o orkę bym się nie troskał, jeśli rozsądna cena za te szersze kapcie to warto jeśli ze 2 tyś ojro to nie warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Ja mam 5100R na 380przód,480tył i takie wystarczą,takie jak ty piszesz to w serii6x30 były.

zapytaj ile zamiana opon u dilera to zdanie zmienisz i zostawisz standardowe.

do tura to lepiej dobrać sobie balast na tył600-800kg,i będzie ok,

lepiej niech kołem zamieli niż trybami w skrzyni. :)

 

jak ja się pytałem o 420, 540 to chcieli 10000tys.zł

Edytowano przez rafi101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werben43    2

haha no to ja już pozostane przy tych 380 i 480 nie mam zamiaru tyle dopłacać im... a i kiedyś jak wymiana też taniej wyjdzie :D

wycenili mi go na 176 netto. ciągnik już czeka na mnie od pazdziernika.

 

Obecnie już 5080r w polsce raczej nie dostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Licz się z tym, że przy szerszych oponach będziesz miał większy promień skrętu. A jeśli on ma być z turem to powinien być zwrotny. Z drógiej strony na szerszych oponach ma większy uciąg i ładniej wygląda. Jakaś "mądra głowa" wymyśliła że takie są wystarczające. Decyzja należy do Ciebie. Ciekawe ile chcą dopłaty za szersze? Cena ciągnika którą podałeś to jest razem z turem i osprzętem do tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werben43    2

nie nie cena 176tys to jest cena samego ciągnika . 5080r umowa była podpisana na niego w 2013 pazdzierniuku zeby go zarezerwowac wiec myslaęłm ze tylko o rezerwacje chodzi a dilera mi wmawia ze ma byc taka sama cena jak na umowie z tamta data smieszne troche.

-dodatkowe oswietlenie

-siedzenie gramera pnematyczne

-automatyczny zacep

-tempomat

-ogumienie 380/480

-i wszystko to co w r-ce sie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werben43    2

to juz jest cena niby do odbioru , ale bede sie targowac, ale znowu mi szkoda bo to ostatni model i zarezerwowany juz od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Ja do tej ceny wytargowałem ,regulacje wyjść hydraulicznych,podgrzewany filtr paliwa,bo tak ogólnie to wszystko jest,półbiegi w jojstiku od tura.

bierz ten model,bo to jeszcze te bez filtra cząstek stałych,

Jaki ładowacz bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werben43    2

http://tablica.pl/oferta/ladowacz-czolowy-knoch-CID757-ID49IgD.html#89f05576cf

taki tur

 

tur taki poniewasz orginalny nie jest mi potrzebny, bede go używać bardzo mało więc nie ma co się w koszty pchać.

 

tylko tak ceny sprawdzam i dilera wysokie ceny dał na wszystko, ofertówki juz poszły ostateczne , ale przy zakupie bede się targować jeszcze ostatecznie . dobrze tysiąc zł

 

tylko tak ceny sprawdzam i dilera wysokie ceny dał na wszystko, ofertówki juz poszły ostateczne , ale przy zakupie bede się targować jeszcze ostatecznie . dobrze tysiąc zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariog84    1

Witam. Mam w 5090R koła 420/85R34 tył ,340/85R24 przód, Continental. Chciałbym założyć wąskie koła.

Na tył mam już w dobrych pieniądzach koło 11.2R44. Jest ono delikatnie większe jak oryginalne tylnie. Jaki rozmiar trzeba dopasować na przednią oś, aby się zgrały?? Jak ktoś jest w temacie to proszę oodpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez ursus-moc
      Witam ma ktoś opinie na tamet opon ruskich voltyre na przód ciągnika 16 6.00
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj