Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy paliwo ma ważność ?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 13:49

czy paliwo ma ważność ? witam tak jak w temacie czy paliwo ma jakąś ważność? czy pozostawienie np. w zbiorniku na 2 lata będzie się nadawać do użytku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy paliwo ma ważność ? Dzisiaj, 12:48
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:10

czy paliwo ma ważność ? Mogą się zrobić glony w paliwie przez ten okres, za sprawą estrów itp.

#3 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:37

czy paliwo ma ważność ? Jeśli chodzi o olej napędowy to podczas kupna w tym roku ON sprzedawca powiedział, że jak chcę przechowywać paliwo dłużej niż 3miesiące w bakach maszyn to brać ON bez dodatku bio. Inaczej bio odstanie i zrobi się syf co pozatyka w baku przepływ paliwa. Ja zawsze kupuje paliwo w Orlenie zwykłe w listopadzie na nowy sezon i przechowuje w beczkach 200L i nie widzę problemów. Ale podczas lania do baku w lejku mam dwa sitka bo paliwo brudne mamy i nawet z ciałami obcymi. Zapewne traci tam jakieś swoje wartości ale za to nie musimy latac co bak do CPNu by mieć świerze paliwo bo niema na to czasu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 15:23

czy paliwo ma ważność ? Benzyna się psuje jak długo stoi, nawet większość ludzi chyba zauważyła że benzyna po dłuższym postoju zaczyna dziwnie śmierdzieć, często w samochodach na gaz jak jeździ benzyna w baku rok półtorej po przełączeniu na benzyne od razy problem bo wszystko pada, z benzyny wytrąca się taki brązowy syf.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 grudzień 2012 - 15:33

czy paliwo ma ważność ? Nie wiem jak jest z obecnym ON, ale posiadałem jeszcze do tego roku beczkę 200 litrową ON z końca lat 80. Była zastawiona różnymi gratami i dopiero w tym roku ją zużyłem i nic się z nią nie stało. Paliwo było koloru brązowego, ale to nie jest efekt długiego stania tylko kiedyś ON miał właśnie taki kolor, na lejku z siatką nic nie za uwarzyłem ;)

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:17

czy paliwo ma ważność ? Jak zauważyłem moja pilarka stihl jest bardzo wrażliwa na starą benzynę, kilkumiesięczną, a kosie kawasaki nie sprawia problemu. Teraz z tymi paliwami jest jak ze wszystkim - niska trwałość. Tylko ta współczesna żywność i jej żywe kultury ma jakieś długie terminy ważności B)

#7 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:32

czy paliwo ma ważność ? W instrukcji do kosiarki spalinowej nawet mam napisane że najlepsza benzyna to taka do 30 dni po opuszczeniu stacji. A ON to nic nie słyszałem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#8 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:37

czy paliwo ma ważność ? Mój sąsiad wlał sobie ropy z beczki która stała kilka lat do 3512 i tego samego dnia urwał mu się wałek w pompie. Może to zbieg okoliczności :o

#9 Share teo

teo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:58

czy paliwo ma ważność ? Słyszałem że w Biodieslu może wkraść się "bakteria" która rozwarstwi paliwo, tak że w zbiorniku zrobi się coś jakby zawiesina. Ciągnik na tym nie pojedzie. Ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z okresem przechowywania, jeden przypadek z którym się spotkałem związany był z dostarczeniem trefnego paliwa przez dostawcę.

#10 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 17:47

czy paliwo ma ważność ? Ja kiedyś słyszałem że ropa w ocynkowanych beczkach może stać pół roku bez problemu a później leje sie ją na własne ryzyko. wiadomo że stary ursus wszystko przepali ale trzeba pamiętać że zimą na ściankach beczki może skraplać sie wilgoć a na to nawet najlepsze sitko nie pomoże. jeżeli ktoś kiedyś rozbierał wtryskiwacze nawet w c-330 to wie jakie tam są luzy i co by tam woda z tym zrobiła. a w beczkach z tworzywa już po 3 miesiącach stania wytrąca sie z ON szlam. poza tym jak ropa postoi to też zmienia zapach więc możliwe że i w jej składzie chemicznym zachodzą jakieś przemiany. w instrukcji obsługi od 3512 jako sposób konserwacji podawali że należy paliwo zmieszać z olejem silnikowym w odpowiedniej proporcji i napełnić tym układ od filtrów do wtrysków i można było tak przechowywać ciągnik 3 miesiące a po tym czasie powtórzyć operacje

Edytowany przez rafal831, 10 grudzień 2012 - 17:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 17:52

czy paliwo ma ważność ?

witam tak jak w temacie czy paliwo ma jakąś ważność? czy pozostawienie np. w zbiorniku na 2 lata będzie się nadawać do użytku?

U nas w pasacie ostatnio byl palony 6stycznia i tak sie go zostawilo pod chmurka, ponowne odpalenie nastapilo 30lipca.

Po wymianie akumulatora auto odpalilo na tyk bez zadnego problemu. Potem w ciagu 2dni polowe zbiornika sie wyjezdzilo.

Czyli paliwo polroczne przepalil bezproblemowo
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2012 - 18:00

czy paliwo ma ważność ?

Ja kiedyś słyszałem że ropa w ocynkowanych beczkach może stać pół roku bez problemu a później leje sie ją na własne ryzyko. wiadomo że stary ursus wszystko przepali ale trzeba pamiętać że zimą na ściankach beczki może skraplać sie wilgoć a na to nawet najlepsze sitko nie pomoże. jeżeli ktoś kiedyś rozbierał wtryskiwacze nawet w c-330 to wie jakie tam są luzy i co by tam woda z tym zrobiła. a w beczkach z tworzywa już po 3 miesiącach stania wytrąca sie z ON szlam. poza tym jak ropa postoi to też zmienia zapach więc możliwe że i w jej składzie chemicznym zachodzą jakieś przemiany. w instrukcji obsługi od 3512 jako sposób konserwacji podawali że należy paliwo zmieszać z olejem silnikowym w odpowiedniej proporcji i napełnić tym układ od filtrów do wtrysków i można było tak przechowywać ciągnik 3 miesiące a po tym czasie powtórzyć operacje

A co to ma do jakości paliwa, paliwo leje się odstane i lepiej jak się z niego wytrąci szlam, tylko kto wszystko zlewa, czy to ze zbiorników plastikowych, czy z beczek, chyba jakiś pseudo kierowca.
Czego sposób konserwacji, oleju napędowego? olej silnikowy lać do napędu? zrób skan z tej instrukcji, bo jak żyję czegoś podobnego nie słyszałem.

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 18:33

czy paliwo ma ważność ? 2 lata temu kupiłem od dobrego kolegi Forda Focusa TDCI z 2004r, który stał 14-15 miesięcy nie odpalany. Przebieg 116 tyś. Zapalił od pierwszego strzała.
Po 10 tyś przestał palić. Okazało się że poszła pompa i wtryski. W serwisie 9,5 tyś same części, a pompiarz który się w nich specjalizuję pod Wrocławiem skasował mnie 3,4 tyś.
Niestety długo się nim nie nacieszyłem bo w następną zimę zaczął gorzej palić. Na wiosnę na giełdę pojechał.

Co do zalewania pomp olejem to w serwisie Boscha też mi coś podobnego powiedzieli. Jak pompa taka jak do Ursusa 1224 stoi ponad 6 miesięcy to należy ją dać na stół i przelać paliwem. Lub do silnika założyć.
Bo inaczej sekcje pójdą.
Na Fordzie miałem tego super przykład.
Każdy pompiarz to powie.
Co domagazynoamia w beczkach to nie wiem ale u mnie po 6 miesięcy paliwo stoi w plastykowych zbiornikach 3 tyś litrów.
Mam pompę z dobrym filtrem olejowym z SW 400 i raczej go nie zmieniam.

#14 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 10 grudzień 2012 - 18:45

czy paliwo ma ważność ? mi się zdaje ze wszystko zależy od jakości paliwa ja nieraz kupuje po 600-800 l ropy i nie zawsze wszystko w tej samej stacji i nieraz mi zostaje beczka półtorej i jak na następny rok albo za dwa lata to przelewam to jedno jest jakby było wczoraj przywiezione a w drugim się odtrąca jakiś szlam co wygląda jak glut z sylikonu który zalepia odstojnik przy pompie. Nie raz to nawet bęzyną ani rozpuszczalnikiem nie można tego domyć. i to nie jest bio bo nigdy tego dziadostwa nie bralem

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:03

czy paliwo ma ważność ? Tomek, a kombajny stoją prawie rok i co ? pompy , czy sekcje idą? :P

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:19

czy paliwo ma ważność ? Też zadałem mu to pytanie, jakoś się wykręcił.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:23

czy paliwo ma ważność ? Teraz, to i tak pół biedy, ale kiedyś, jaka była zawartość siary w ON i też tam nie było jakiś problemów, odstane paliwo, to najlepszy filtr.

#18 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:25

czy paliwo ma ważność ? Po przejechaniu 10000 tyś czyli przepaleniu okolo 700 litrów paliwa. To chyba mie wina tego że stał. Ale nie martw się mnie w Mercu B180 pompę wymienili po 30000 a wtryski chwilę później. A tankowany był tylko na ST...L.

Edytowany przez mirro, 10 grudzień 2012 - 19:29.

#19 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:29

czy paliwo ma ważność ? skany do tej instrukcji będą w Galeria > Gadżety / Gadgets > Literatura rolnicza jak tylko moderatorzy je zaakceptują

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 00:07

czy paliwo ma ważność ? Tak tylko sekcyjna pompa przepompuje prawie wszystko, ale wlejcie takiego paliwa trefnego do rozdzielaczowej pompy, potocznie rotorowej jak np. perkins, palec rozdzielacza zaciera się w minutach pod wpływem dużego tarcia z cząstek wody, syfu, tych opadających cząstek z paliwa, i palec pęka, i każdy zadaje to samo pytanie, czemu palec rozdzielacza pękł... wystarczy źle odpowietrzyć i pęknie a co dopiero jak się cos dostanie z paliwem.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Dodaj odpowiedź