Skocz do zawartości

Zdjęcie

Technikum weterynaryjne

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2012 - 16:57

Technikum weterynaryjne Też złożyłem papiery na tech weterynaryjne ale pod koniec wakacji okazało się ze jest za mało chętnych (20 osóB). I starosta nie zgodził się więc klasę zlikwidowali.I tak musiałem iść do rolniczego ale nie zał uje człowiek uczy się o tym co kocha.I czytając wasze komentarze to stwierdzam ze nie było by tak łatwo.plus to to ze zawsze lepszy zawód niż rolnik i dziewczyny w klasie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Technikum weterynaryjne Dzisiaj, 00:54
  •  

#22 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 17:10

Technikum weterynaryjne Powiem ci że u mnie nie jest ciężko na zawodowych można powiedzieć Lajcik. W mojej kl jest 25 z czego 22 jest zagrożonych. Klasa jest można powiedzieć ,,tam mnie na pewno przyjmą'' i tak właśnie było. Powiem ci szczerze że po tym na studia wete chyba nie pójdę. Klasa mi sie udała 13 dziewczyn jest.

Na anatomi nie mamy książek. Pani przygotowuje nam prezentacje i spisujemy ważne info.

#23 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 grudzień 2012 - 17:24

Technikum weterynaryjne Najbardziej denerwująca rzecz to taka ze mamy 5godz praktyk w tyg a zamiast nich siedzimy w szkole i uczymy się prod roślinnej i zwierzęcej ;[.To zagrożonych macie w klasie dużo.Identycznie mówiłem ze mnie przyjmą a wyszło jak wyszło.Trochę za dużo mamy przedmiotów ale za rok trochę odpadnie to luzik

#24 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,inseminacja bydła,korekcja racic

Napisany 23 grudzień 2012 - 14:37

Technikum weterynaryjne Witam!!!
Ja uczęszczam do Tech-Wet. w Łomży.Jestem w klasie maturalnej i jak do tej pory nie narzekam .
O studiach nie myślę,ale w zawodzie widzę się jak najbardziej xD

U mnie w okolicy jest kilku lek. wet. którzy mają własne gabinety i pracują u nich tech. wet.Roboty mają nawet sporo.

Edytowany przez caniek, 23 grudzień 2012 - 14:42.

MF 1014;U-4514;C-360;T-25

#25 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:24

Technikum weterynaryjne A ta okolica o której mówisz to jest pewnie miasto, ilu tysięczne? JA mieszkam w miescie które liczy ok. 18 tyś i są dwa wety od małych zwierząt i jeden od duzych chyba, no to zadnego technika do pomocy tam nie widziałem..

#26 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:18

Technikum weterynaryjne chodzę do technikum weterynaryjnego w Zduńskiej Dąbrowie, a wy do jakich chodzicie? Jak idzie wam nauka? :) nauka na najwyższym poziomie , nie mam zastrzerzeń :) I jeszcze jedna istotna rzecz, warto iśćć na zootechnike ? Dodam że jestem w II klasie :)

Edytowany przez szyszko, 04 kwiecień 2013 - 16:22.

Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

#27 Share caniek

caniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,fotografia,inseminacja bydła,korekcja racic

Napisany 25 grudzień 2012 - 14:24

Technikum weterynaryjne p@dentka17 mam na myśli gminę (wieś) o liczbie mieszkańców ok 11.5 tys gdzie są dwa gabinety.Pracują w nich technicy,którzy roboty maja dużo,głównie przy bydle mlecznym.
W sąsiedniej gminie również sa dwa gabinety.
MF 1014;U-4514;C-360;T-25

#28 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:00

Technikum weterynaryjne Ja chodze do TW do Słupska jest to prywatna szkoła z czesnym, nam pani dyktuje z książki i też całą lekcje piszemy, raz w tygodniu mamy sprawdzian z + - 6 stron A4 czasmi więcej tych stron jest. Chcesz iść na studia tak? Z tego co czytałem tu na forum to po technikum mało ludzi dostaje sie na zootechnike, jakiś kolega pisał ze z calej klasy zdało 2-3 osoby mature i to wszystko, poczytaj wyzej. Ja właśnie myśle czy nie przejść do mojej miejscowosci do LO i wtedy na jakąś zootechnike lub coś podobnego albo na nic, tylko gdzieś do pracy, lub moze jakieś zwierzeta gosp. chciałbym chodować.
@caniek To mała jest ta miejscowość i dwa gabinety są, z 25km odemnie jest ferma 1000loch i 200 krów, a tak to raczej nic duzego nie ma, kazdy chyba próbuje sobie radzić sam, tylko na jakieś poważniejsze szczepienia jedzie lek. wet.

#29 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 19:31

Technikum weterynaryjne Jak ktoś chce zdac mature i sie dostać na studia to na pewno tak będzie. Trzeba sie ogarnąć w pore.
Ja jestem zadowolony i nie żałuje wyboru. Na pewno w LO jest wiecej nauki bo program realizuje sie w 3 a nie 4 lata.

#30 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:46

Technikum weterynaryjne Nie przesadzaj ze jest więcej nauki, napewno nie mają tyle co my np. na anatomi ostatnio mieliśmy sprawdzian z 6 kartek A4 a po swietach bedzie 8,5 kartki A4, to na jakim przedmiocie oni tyle materiału zrobią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 11:18

Technikum weterynaryjne Sprawa wygląda następująco i tyczy się wszystkich techników i LO... Nie ukrywajmy po LO mamy większe szanse na studia bo nie uczymy się przedmiotów zawodowych przez co nie tracimy na nich czasu lecz skupiamy się na nauce przedmiotów ścisłych ... Wada LO nie mamy żadnego zawodu ... Co do technikum tutaj uzyskujemy lub też nie zawód ( wiem że 2 lata temu tech wet zdało na 27 osób - 3 osoby) Na studia (tutaj skupiam się na wecie) są marne szanse żeby się dostać ... I tutaj wygrywa moim zdaniem LO i sam bym je teraz wybrał ... Uczymy się krócej, bo 3 lata... Przyswajamy wiedzę na mature... Powiedzmy dostajemy się na studia i wychodzimy o rok wcześniej... A jak się człowiek tak naprawdę nic sensownego nie nauczył tak się nie nauczył :D Dopiero praktyka pokazuje co kto umie i ciągła nauka przypadków..... ;)

#32 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 13:24

Technikum weterynaryjne U nas mówią, że w LO jest dużo nauki u cb może inaczej jest.
Teraz są nowe egzaminy. Kiedyś był 1 z 4 lat a teraz będą co 1 rok wiec może więcej osób pozdaje.
Każdy wybiera co mu odpowiada. Według mnie też ważniejsza jest praktyka niż nauka ale trzeba coś w życiu robić.

Edytowany przez Ursus11, 26 grudzień 2012 - 13:26.

#33 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 26 grudzień 2012 - 13:32

Technikum weterynaryjne No tak po LO nie ma zawodu, ale po technikum za darmo go nie dostajemy, a uczyc się LO i zawodówki=technikum to łatwo nie jest, zdać to się zda, ale żeby się czegoś nauczyc na 70-80% to jest ciężko. Po technikum powinien być zawód i matura, ale ilu osób zdaje to i to...? Czyli 3 osoby zdały egzamin zawodowy, 24 nie. A ile zdało mature? W LO jest tak jakby 2,5 roku, ponieważ w drugim półroczu 3 klasy są juz powtórki albo jeszcze szybciej i to jest dobre, podobnie jak w gimnazjum. Nie wszyscy ludzie co kończą technika pracują w swoim zawodzie, np. Mój ociec skonczył zawodówke mechanika, a pracuje jako spawacz. Znasz firme Drutex? Tam pracują ludzie którzy pokończyli studia na linii montażowej...Tak jak mówisz praktyka pokazuje co dany delikwent potrafi.
Patrzałem na brata zeszyty to on miał w drugiej liceum na biologi to co ja w pierwszej :o Biologia nawet przyjemna, chemia też w miare, tylko matma..

Kolego mógłbyś powiedziec jeszcze co mieliscie na: inseminacji zwierząt, diagnostyka wet., Choroby i pielegnacja zwierzat, jakbyś dał rade to jakies przykłady do tego. DZięks.

#34 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 26 grudzień 2012 - 14:59

Technikum weterynaryjne Mógłbyś jeszcze poweidzieć-jeśli wiesz, czy po zootechnice ma sie te same uprawnienia co po tech. wet. czyli ze mozna jeździć po gosp. i leczyc zwierzęta itd.?

#35 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 15:48

Technikum weterynaryjne Zeotechnika to co innego niż wete. Przecież sama masz przedmiot zeotechnika to wiesz czego sie uczysz B)

#36 Share krystian1234

krystian1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 16:22

Technikum weterynaryjne ani po zootechnice ani po technikum weterynaryjnym nie możesz leczyć zwierząt musis mieć ukończone studia weterynaryjne .

#37 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 26 grudzień 2012 - 22:34

Technikum weterynaryjne No tak, moge tylko inseminowac i jakies drobne iniekcje robić i kastrować..., ale kastracje pewnie kazdy rolnik sam robi więc nie ma sie do czego rwać. A wiecie moze do czego jeźdzą lekarze najczesciej do gospdoarstw?

#38 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 08:58

Technikum weterynaryjne Najczęściej ciężko powiedzieć ... Ja pamiętam najbardziej i najwięcej że jeździło się do zapaleń wymion, macicy i płuc ... Płuca okres - jesienno zimowy, macice lato a zapalenia wymion to ciągle coś chociaż najmniej zawsze jest zimą ... Rzadziej jeździ się do łożysk, chorób racic - nóg, porodów...

Jak chcesz być na swoim musisz podlegać pod jakiegoś lekarza wet... ;)

Edytowany przez Luke16, 27 grudzień 2012 - 08:59.

#39 Share krystian1234

krystian1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 09:32

Technikum weterynaryjne

No tak, moge tylko inseminowac i jakies drobne iniekcje robić i kastrować..., ale kastracje pewnie kazdy rolnik sam robi więc nie ma sie do czego rwać. A wiecie moze do czego jeźdzą lekarze najczesciej do gospdoarstw?

hm ale inseminować możesz tylko po ukończeniu kursu chyba ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 27 grudzień 2012 - 13:25

Technikum weterynaryjne @Luke16 i do tych zapaleń technik jeździł tak? Wytłumacz o co chodzi z tym podleganiem pod lekarza?
@krystian1234 tak, bedziemy mieli taki kurs, jeszcze bedzie kurs chorób serca i jakieś tam inne jeszcze, nie pamietam już.