Skocz do zawartości

Zdjęcie

mechanizm wyrównoważający

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:51

mechanizm wyrównoważający Do czego służy mechanizm wyrównoważający w silniku przy pompie olejowej? Czy sie go jakoś ustawia na zembatkach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mechanizm wyrównoważający Dzisiaj, 04:11
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:19

mechanizm wyrównoważający Do wyrównażenia pracy silnika, są punkty na kołach do ustawienia.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:54

mechanizm wyrównoważający Ja nie mialem punktow, (MF 3070) i o ile dobrze pamietam trzeba wtedy ustawic pierwszy tlok w GMP a ciezarki w mechanizmie na dole

#4 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:00

mechanizm wyrównoważający u mnie jest tylko znak na jednym kole i nie wiem jak ustawić. Rozebraliśmy silnik do remontu i okazało się zę jedna zębatka była odkręcona i wcale ten mechanizm nie pracował...

Edytowany przez michasko, 10 grudzień 2012 - 00:01.

#5 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 07:50

mechanizm wyrównoważający Jak zle ustawisz ten mechanizm to bedziesz czul jak ciagnik "drga" wiec jesli nie ma znakow to tak jak mowie ustaw pierwszy w GMP a ciezarki w mechanizmie na dole, ja to odkrecalem bo kiedys pekla mi sprezyna na zaworze, ktora jest wlasnie w tym mechanizmie

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 12:29

mechanizm wyrównoważający Rafał możliwe że znaków nie ma akurat w twoim silniku, czy innych, akurat mam instrukcję napraw tego silnika i znaki są :D
I faktycznie pierwszy i 4 tłok w gmp, a mechanizm trzeba puścić tak aby ciężarki pod własną masą spadły na sam dół, ale możne się walnąć o zęba i po to są znaki.
http://www.fotosik.p...9e9db36952.html
http://www.fotosik.p...2cf066ffde.html
http://www.fotosik.p...337d0f5b1c.html

Operacja 10 jest do ustawienia znaków, jak coś mam wszystkie dane do tego silnika, ale jestem próżny i niechce mi się skanować i wysyłać :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 15:29

mechanizm wyrównoważający Doskonale rozumiem ;) Ja tylko uprzedzilem fakty gdyby u michasko znakow nie bylo, a swoja droga to nie wiem dlaczego ja znakow nie mialem, pewnie bylo cos-gdzies-kiedys, kombinowane i stad taki problem, poza tym bylo wyczuwalne przesuniecie o zabek ;) a najwazniejsze ze chodzi juz troche po zlozeniu i jest git

#8 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:25

mechanizm wyrównoważający kolego 1-4 tloki w gore balansery w dół nie ma zadnych znakow na kolach zebatych robilem w 3060 to

#9 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:15

mechanizm wyrównoważający u mnie silnik mial przepracowane ok 10 tys mtg... pierwszy raz rozbierany od nowosci. jutro jada poszczególne podzespoły do regeneracji do Wysogotowa pod Poznaniem wiec myśle że ten mechanizm ustawia jak sie nalezy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2012 - 23:08

mechanizm wyrównoważający To znaczy że ten mechanizm może z czasem sam się przestawić? bo nie wierze że np fabryka źle ustawiła zakładając że nikt tam wcześniej nie szperał

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 23:50

mechanizm wyrównoważający Sam się nie przestawi, ale przy naprawie silnika trzeba pozmieniać tulejki na tym mechaniźmie, a jak kółka zjedzone to i koła zębate.

#12 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:06

mechanizm wyrównoważający mechanik gdzie bedzie robiony silnik stwierdził że ten mechanizm bedzie teraz odłączony poniewaz koszt naprawy byłby spory (obrobiły sie frezy na wałku który przechodzi przez pompe olejową i napedza ten mechanizm i nalezałoby zrobić nowy wałek) a silnik bez tego wynalazku bedzie tak samo pracował.

#13 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:45

mechanizm wyrównoważający Ten mechanizm można kupić w całości, Mam tylko jedno pytanie. Czy ten człowiek wie wogóle dlaczego w tym typie sinika i przy tej mocy mechanizm majacy równoważyc siły powstające podczas jego pracy został zamontowany? A może nie rozumie że każda jednostka 4 cylindrowa wymaga równoważenia w postaci bądź ciężarów umieszconych na wale, bądź takiego mechanizmu? Moje pytania dotyczą oczywiscie mechanika.

Edytowany przez mirro, 11 grudzień 2012 - 19:47.

#14 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:08

mechanizm wyrównoważający Dokładnie, zj** mechaniora niech wkłada ten mechanizm, napatrzył się na sześćdziesiątki i zetory i tego nie widział to nie znaczy że tego ma nie być, nie daj se wmówić takich rzeczy, takie rządy to se może w swoim rowerze robić, a jak łeb rozbije to zmądrzeje. Ja bym takiego dziada na butach wykopał.
Z ursusa 4512 4514 53xx jest ten sam, możecie przymierzyć porównać w sklepie, wszystkie tulejki wałki są dostępne.
Dopiero 8cylindrowe silniki nie wymagają mechanizmu wyrównoważenia

#15 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:02

mechanizm wyrównoważający znam takiego jednego mechanika i on mowil ze bez tego tez bedzie chodzil ale do czasu z wibracji moze wal urwac... wiem gdzie mozesz to dostac

#16 Share michasko

michasko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 21:57

mechanizm wyrównoważający a gdzie mozna dostać ten wałek który przechodzi przez pompe olejowa i napedza ten mechanizm?

#17 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 08:12

mechanizm wyrównoważający Wpisz numer katalogowy w Gogle wyskoczy mechan*** wejdz w grafike i masz wszystko jak na dłoni (.Browara na święta poprosze)
Tam najszybćiej numer katalogowy tego mechanizmu od URSUSA 45***57 to 4111k053
Tech -Rol http://sklep.techrol...search//filter/

Edytowany przez JANCZAK1176, 12 grudzień 2012 - 08:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 09:51

mechanizm wyrównoważający http://www.darpol.delfnet.com/ jest tam dużo rozebranych MF silników skrzyń może caly mechanizm dostaniesz taniej niż jeden wałek