Skocz do zawartości

Zdjęcie

Minimalna szerokość miniładowarki?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:41

Minimalna szerokość miniładowarki? Czy widzieliście lub słyszeliście o ładowarkach które są węższe niż 90cm? Bo wiem że Weidemann 1140 cx spełnia to bo ma 85cm a węższych nie ma? Bo pasowało by zmechanizować wywóz obornika z obór a tak max szerokość wjazdu i miejsca to 90cm a 5cm to trochę mało luzu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Minimalna szerokość miniładowarki? Dzisiaj, 22:17
  •  

#2 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:57

Minimalna szerokość miniładowarki? wiem że bobcat ma taką małą ładowareczke, o ile dobrze pamiętam to było coś troche ponad te 80cm szerokości, ale cena też ponad 80tys zł, szkoda że to takie drogie, bo sam bym się wyposażył w taką ładowareczkę.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:01

Minimalna szerokość miniładowarki? A nie rozważałeś może zgarniaczy obornika?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:03

Minimalna szerokość miniładowarki? węższych już raczej nie ma, sam też bardzo się interesowałem czymś takim i w końcu odpuściłem. teraz sam robię ładowarkę o szerokości 1,2m a w oborze gdzie musiał bym zastosować max szerokość ładowarki 90 cm poprostu planuję założenie wyciągu linowego. ładowarka przegubowa o szerokości 90 cm i mniej jest bardzo niestabilna dlatego jej zastosowanie jest też bardzo ograniczone np, na nierównym placu przy jeździe z ciężarem. a nie masz możliwości poszerzenia drzwi? :) pozdrawiam :)

#5 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:21

Minimalna szerokość miniładowarki? Jeśli tylko drzwi by były to nic, ale za stanowiskami jest ściana a pomiędzy jest 90cm. A zgarniaczy nie mam jak zamontować, bo to są 2 obory i w jednej płyta na obornik jest na tej samej wysokości co poziom podłogi w oborze, no i płyta za 5m staje się pionową ścianą, bo płyta jest wkopana w ziemię, a w drugiej oborze stanowiska nie są ustawione równo byłby problem. Chociaż wszystko by się dało ale czy się opłaca budować 2 wyciągi 8,10m?

Raczej rozważę budowę samemu takiej ładowarki, skręt to w stylu kombajnu, oś napędzająca na przód, silnik maluch, skrzynia, most od żuka skrócę jak się da, zrobię to na szerokość 70cm i to będzie tylko do jazdy po oborze. Koła do przodu od malucha jak tylko będę chciał coś w polu zrobić to bliźniaki zakładałbym, do tego wszystko jak najniżej umiejscowione, prześwit z 15cm wystarczy, jak by podnosiło max na 2m to ok ale to max.

Pompa hydrauliczna od ruska, łyżka mała taka żeby jedna łyżka = obornik przez 12h od 3,4krów to tak będzie w granicach z łychą i ramieniem 200kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:22

Minimalna szerokość miniładowarki? Poszukaj w galerii w wynalazkach bo ktoś już miniładowarkę robił i fajnie mu wyszła. Może coś podpatrzysz.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#7 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:05

Minimalna szerokość miniładowarki? jest jeszcze ładowarka schaffer, model 2020 ma niby 79cm szerokości. Posiada ktoś takie cudo lub ma jakieś informacje na jej temat? Ciekawy jestem także ceny

#8 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:20

Minimalna szerokość miniładowarki? a ja kupiłem weidemanna szerokość 85cm model 110DM 1981 rok za nie wielkie pieniądze a robote robi :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share karllo

karllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:18

Minimalna szerokość miniładowarki? kto ma do sprzedania miniładowarkę typu bobcat lub podobne o szerokości max 120cm do 15000max prosze pisac na priv lub na xxx9006@wp.pl