Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług jednobelkowy vs zagonowy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:36

Pług jednobelkowy vs zagonowy Który jest lepszy i dlaczego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług jednobelkowy vs zagonowy Dzisiaj, 23:28
  •  

#2 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:53

Pług jednobelkowy vs zagonowy Troche dziwne pytanie bo pług jednobelkowy jest również zagonowy tylko że na jednej belce a nie jak np. w starych ug na ,,bardziej skomplikowanej" ramie. Jeżeli mówię źle to mnie poprawcie ;)

#3 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:39

Pług jednobelkowy vs zagonowy Dobrze mówisz kolego @damian1166 :) a ta "bardziej skomplikowana" rama zwie się ramą przestrzenną :)

#4 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:42

Pług jednobelkowy vs zagonowy W belkowym można zmieniać szerokość rozstawu, w zwykłym zagonowym przeciwnie. Jedno belkowe mają możliwość resorowanych korpusów a zwykłe już CHYBA nie ale tego nie jestem pewien.

Wiem, że nic nie wiem.

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:48

Pług jednobelkowy vs zagonowy Nie w każdym można zmieniać szerokość orki , np UNIA TUR to jednobelkowy pług ale nie ma regulacji szerokości.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:54

Pług jednobelkowy vs zagonowy Regulacja szerokości to inna sprawa. Zależy od konstrukcji są takie i takie z tą możliwością. jeśli zakres regulacji jest duży trzeba jeszcze przekręcać słupice, jeśli mały nie. W jednobelkowych zdarzają się mechanizmy które przekręcają słupice w momencie zmiany szerokości pracy. Co do resorowania tez nie ma to specjalnie znaczenia jaka jest rama.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:55

Pług jednobelkowy vs zagonowy @mariusz
Wiem, ale napisałem że jest taka możliwośc a w zwykłych nie ma możliwości

Wiem, że nic nie wiem.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:42

Pług jednobelkowy vs zagonowy Jedno belkowy po prostu ładnie wygląda może mieć zabezpieczenie sprężynowe lub resorowe choć są i na kołek scinany jak chcesz kupować to dołóż te 2tyś zł i kup sobie jednobelkowy.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:58

Pług jednobelkowy vs zagonowy jednobelkowy to w wiekszosci przypadków licencyjne pługi zachodnich firm i nie o samą ramę tutaj chodzi ale głównie o budowę korpusów odkładni itd, a na ramie przestrzennej to są stare rozwiązania z pługów z prl o zgrozo czasami udoskonalanych tak żeby czub lemiesza bardziej w ziemię zaryty był, sam się zastanawiam co lepsze w typowych 4kach zrywalnych do ciągnika 80km, jednobelkowy droższy, a tak czysto ekonomicznie licząc to po jakim czasie zwróci się te 3-4 tys wydane więcej na jednobelkowy czy taki ma faktycznie dużo niższe opory? jest oszczędnosc w paliwe mierzył to ktos? czy np. ciągnik 80km będzie latał tak samo z pługiem 4x35 jak z pługiem 4x40 jednobelkowym czy rozstawiony jednobelkowy może nawet na 4x48 tak samo ładnie "zrobi" jak zagonowy mniejszy na ramie przestrzennej, macie takie porównania to opiszcie ')

#10 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 23:56

Pług jednobelkowy vs zagonowy @ferdek
Najmniejsze opory stawiają odkładnie typu LONG i lepiej odwracaj ziemie, bruzda jest szersza. Sam posiadam pług z tymi odkładniami i szczerze polecam. Case 112 km w pługu obrotowym szer. rob 192 m. tj 48 cm na korpus, gleby średnie gliniaste, teren lekko pagórkowaty, wygodny kawałek do orki, głębokość 25 cm i na 1h/1,30 ha zaorał i w godzine spalił ok 12 l.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:17

Pług jednobelkowy vs zagonowy a jaki posiadasz pług? Czy pługi zagonowe/ jednobelkowe UG posiadają te odkładnie typu long? Bo wiem że w ibisi są

a może są z takimi odkładniami pługi innych firm niż UG, chodzi mi o tańszych producentów niż kverneland czy lemken

Edytowany przez maciek9225, 10 grudzień 2012 - 00:34.