Rolnik1111

Pług jednobelkowy vs zagonowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian1166    10

Troche dziwne pytanie bo pług jednobelkowy jest również zagonowy tylko że na jednej belce a nie jak np. w starych ug na ,,bardziej skomplikowanej" ramie. Jeżeli mówię źle to mnie poprawcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

W belkowym można zmieniać szerokość rozstawu, w zwykłym zagonowym przeciwnie. Jedno belkowe mają możliwość resorowanych korpusów a zwykłe już CHYBA nie ale tego nie jestem pewien.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie w każdym można zmieniać szerokość orki , np UNIA TUR to jednobelkowy pług ale nie ma regulacji szerokości.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Regulacja szerokości to inna sprawa. Zależy od konstrukcji są takie i takie z tą możliwością. jeśli zakres regulacji jest duży trzeba jeszcze przekręcać słupice, jeśli mały nie. W jednobelkowych zdarzają się mechanizmy które przekręcają słupice w momencie zmiany szerokości pracy. Co do resorowania tez nie ma to specjalnie znaczenia jaka jest rama.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedno belkowy po prostu ładnie wygląda może mieć zabezpieczenie sprężynowe lub resorowe choć są i na kołek scinany jak chcesz kupować to dołóż te 2tyś zł i kup sobie jednobelkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jednobelkowy to w wiekszosci przypadków licencyjne pługi zachodnich firm i nie o samą ramę tutaj chodzi ale głównie o budowę korpusów odkładni itd, a na ramie przestrzennej to są stare rozwiązania z pługów z prl o zgrozo czasami udoskonalanych tak żeby czub lemiesza bardziej w ziemię zaryty był, sam się zastanawiam co lepsze w typowych 4kach zrywalnych do ciągnika 80km, jednobelkowy droższy, a tak czysto ekonomicznie licząc to po jakim czasie zwróci się te 3-4 tys wydane więcej na jednobelkowy czy taki ma faktycznie dużo niższe opory? jest oszczędnosc w paliwe mierzył to ktos? czy np. ciągnik 80km będzie latał tak samo z pługiem 4x35 jak z pługiem 4x40 jednobelkowym czy rozstawiony jednobelkowy może nawet na 4x48 tak samo ładnie "zrobi" jak zagonowy mniejszy na ramie przestrzennej, macie takie porównania to opiszcie ')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@ferdek

Najmniejsze opory stawiają odkładnie typu LONG i lepiej odwracaj ziemie, bruzda jest szersza. Sam posiadam pług z tymi odkładniami i szczerze polecam. Case 112 km w pługu obrotowym szer. rob 192 m. tj 48 cm na korpus, gleby średnie gliniaste, teren lekko pagórkowaty, wygodny kawałek do orki, głębokość 25 cm i na 1h/1,30 ha zaorał i w godzine spalił ok 12 l.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

a jaki posiadasz pług? Czy pługi zagonowe/ jednobelkowe UG posiadają te odkładnie typu long? Bo wiem że w ibisi są

 

a może są z takimi odkładniami pługi innych firm niż UG, chodzi mi o tańszych producentów niż kverneland czy lemken

Edytowano przez maciek9225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj