Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor??

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 06 grudzień 2007 - 19:48

@Ferdek nie denerwój sie bo to szkodzi zdrowiu
@MCKYLO napisał post o Pronarze i ja napisałem że jak ktoś chętny nich przeczyta w RPT bo jest opisany jakis nowy pronar
A ty tu jak byś przeczytał post @MCKULO to byś wiedział o co chodzi w miom poście :angry:
Poco mam pisać jedno 100razy dlaczego wybieram zetora?? Jak ktoś che info to niech pisze na PM a ja dam mu nr gg

Sam nieczytasz wszystkich postów wiedze :angry:

@zuras to sie bierze "quote" i jest wszystko wiadomo! (tez miałem kłopoty z rozszyfrowaniem twojego postu)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Dzisiaj, 21:21
  •  

#22 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 20:32

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Jak biore "quote" to mi błąd wyskakuje i neta rozłącz :rolleyes: ;)
dobra bo zeszliśmy z tematu :angry: :)
chyba nas moderatorzy nie ukażą za to?

#23 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 16:55

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? znajomy ma na wiosce Farmera i powiem tak. Na początku mi się spodobał, bo ładny, nawet komfortowy. Ale jak go zaczął użytkować..... o my good..... rozlatuje się wszystko. Zwolnice,skrzynia, hydraulika. Nie polecam, bierz Zetora.

#24 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 luty 2008 - 22:26

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Ja nie brałbym pod uwagę tego, że Farmer jest od kilku lat, bo teraz mamy wielki popyt na nowe ciągniki i firma może się rozwijac, nie tak jak jeszcze 10 lat temu. Uwagę zwróciłbym raczej na trwałośc. Jednostka napędowa nie budzi zastrzeżen, ale najbardziej martwią mnie te tyle mosty i przednie napędy. A Zetor, tutaj trzeba popatrzec na trwalośc. Podobno ( ale tylko podobno ) marka się opuściła. Konstrukcja jest znana i sprawdzona. Myślę, że ciagnik wart swoich pieniędzy, dlatego tutaj wybrałbym jednak Proxę z tych dwóch.

#25 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 18:10

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Ja wybrał bym Zetora marka którą znamy od lat wiemy ja się sprawują te maszyny. Co prawda jeśli chodzi o komfort czy jakieś nowinki elektroniczne nie możemy ich porównywać z zachodnim sprzętem ale te Farmery Hmm... niby firma rozwijająca się ale nie wiadomo ja jest z ich wytrzymałością i trwałością.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#26 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 18:17

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? wybierz zetora

#27 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 18:22

wybierz zetora

kolejny-chcesz bana za takie posty?

#28 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 14:45

Ja nie brałbym pod uwagę tego, że Farmer jest od kilku lat, bo teraz mamy wielki popyt na nowe ciągniki i firma może się rozwijac, nie tak jak jeszcze 10 lat temu. Uwagę zwróciłbym raczej na trwałośc. Jednostka napędowa nie budzi zastrzeżen, ale najbardziej martwią mnie te tyle mosty i przednie napędy. A Zetor, tutaj trzeba popatrzec na trwalośc. Podobno ( ale tylko podobno ) marka się opuściła. Konstrukcja jest znana i sprawdzona. Myślę, że ciagnik wart swoich pieniędzy, dlatego tutaj wybrałbym jednak Proxę z tych dwóch.

Ma racje abuk14, gdyby ktś dawał to brałbym proxime ale jak mam kupowaćto jednak skłaniam sie do farmera, dlaczego cena za sam ciągnik z 15 tyś nizsza do tego cena za ładowacz nizsza, farmer jest zwrotniejszy i ma lepiej dopasowany ładowacz, ae wiem wiem nie o to wam chodzi że szmelc napiszecie, że się łamie na pól, a łamał sie bo rama od ładowacza była za krótka, sprzęgło jest teraz chydrauliczne a komin mozna przerobić no i spalanie napewno nizsze jak w proxime, fakt mozna sie obawiać że to nowe że nei wytrzymają napędy, ale ludzie przecież 8441 to chyba te same naędy co i 7211 prawda? czy 7211 zetory występowały w mocach 82km>? no i słyszy się że zetory to już nie to co kiedyś, ja bym jednak nie odrzucał oferty ciągników sokółki, a utwerdza mnie w tym przekonaniu najbardziej Stasio1, tur woda w ogumieniu 4ka obrotowa i dostae nieźle po garkach i się jakoś nie rozlatuje, kolega irda wybrał farmera zamiast new hollanda td i wielu innych zapraszam do galerii do działu farmera,

ps. czy tak naprawde są e przypadki że sypie się wszystko czy ludzie tylko tak gadają bo ja osobiści ei i o takich pronarach ale i zetorach co to sypie się wszystko słyszałem

#29 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 16:04

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Ja polecam albo proxime 8441 albo Farmtraca 685dt a Farmer to jedna wielka kupa złomu juz bym wolał nowego Mtz/a kupic <_<

#30 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 16:05

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? z ta kupa zlomu to to samo mozna i powiedziec o farmtracku <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 16:12

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? No tak ale Farmtrac jest na rynku wielu krajów dopiero pare lat temu się pojawił w Polsce a farmera dopiero nie dawno zaczeli składac <_<

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 16:21

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Jak już to porównanie farmera do zetora który kosztuje 115 tys plus 2 tys rewers 1 tys obciążniki przód 1 tyś szybki wom i można by sie kłucić o szybką skrzynie czyli z takim wyposarzeniem jak farmer kosztuje proxima 122 tys no i na farmera daja większe upusty ale tyle w tym temacie i koniec.

Co do farmtracka to w mragowie założyli maske i kabine i dopiero powstał ciągnik a nie wersja ala hawaje z maską ze stergo forda, pozatym co za różnica czy carraro z indii o ile tam nie przychodzą te napędy z brazyli tak jak do farmerów, silnik perkinsa napewno plus ale to o modelu 675dt do farmera można porównać tylko 685dt a ten jest 20 tyś droższy od farmerka i tyle w tym temacie,

#33 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:06

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Jak bym wzią zetora bo lepiej dać parte tysięcy więcej i mieć sprawdzony ciągnik niz potem martwic sie że w polu trzeba robić a ciągnik w serwisie.

Nie mowie że Farmer jest zly ale mam wieksze zaufanie do Zetora.

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:22

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Pablo21 spoko pare tys więcej i kup zetora, ale zaraz zaraz, dołoże pare tyś wiecej do zetora i kupie lambo r3 itd itd, jak ktoś chce kupić belarusa lub pronara 82a to chyba warto dołożyć pare tyś i kupić farmera i nie koniecznie ten farmer pomimo że nowy nieznany nie ma zaufania powinien lepiej sprawdzać się w polu jak i obejściu niż belarus takie jest moje zdanie

#35 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:42

Ja polecam albo proxime 8441 albo Farmtraca 685dt a Farmer to jedna wielka kupa złomu juz bym wolał nowego Mtz/a kupic <_<

http://www.agrofoto....image16376.html ten farmer to taka kupka złomostwa? :lol: <_<

#36 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 18:30

Ma racje abuk14, gdyby ktś dawał to brałbym proxime ale jak mam kupowaćto jednak skłaniam sie do farmera, dlaczego cena za sam ciągnik z 15 tyś nizsza do tego cena za ładowacz nizsza, farmer jest zwrotniejszy i ma lepiej dopasowany ładowacz, ae wiem wiem nie o to wam chodzi że szmelc napiszecie, że się łamie na pól, a łamał sie bo rama od ładowacza była za krótka, sprzęgło jest teraz chydrauliczne a komin mozna przerobić no i spalanie napewno nizsze jak w proxime, fakt mozna sie obawiać że to nowe że nei wytrzymają napędy, ale ludzie przecież 8441 to chyba te same naędy co i 7211 prawda? czy 7211 zetory występowały w mocach 82km>? no i słyszy się że zetory to już nie to co kiedyś, ja bym jednak nie odrzucał oferty ciągników sokółki, a utwerdza mnie w tym przekonaniu najbardziej Stasio1, tur woda w ogumieniu 4ka obrotowa i dostae nieźle po garkach i się jakoś nie rozlatuje, kolega irda wybrał farmera zamiast new hollanda td i wielu innych zapraszam do galerii do działu farmera,

ps. czy tak naprawde są e przypadki że sypie się wszystko czy ludzie tylko tak gadają bo ja osobiści ei i o takich pronarach ale i zetorach co to sypie się wszystko słyszałem

Seria Zetorów x211 największy model miała 7745 Turbo mający 78 koni czyli tylko 4 różnicy (tak na marginesie słyszałem opinie, że farmer stosuje w swoim ciągniku mosty dla ciągników 60-konnych, ale to tylko taka zasłyszana opinia) Ja polecam ci Zetora. W moim 7745 wymieniłem jedynie uszczelki w zwolnicach, oraz miałem problemy z przednim mostem, ale nowsze mają Carraro i ta jego największa bolączka została przez czeskich inżynierów wyeliminowana.

#37 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:38

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? 4km to jest też dużo poaztym proxima ma dużo wyższy moment obr od 7745 no i wersje turbo nie były aż tak popularne, może i wszystko było by cacy tylko coraz więcej ludzi mówi że te nowe zetory juz nie sią tak trwałe jak te stare i tylko tego można się bać w tych maszynach że już pojechali po jakości i materiałach.

Co do farmera to ze napędy z 60km ciągnika to głupia plotka, znajomy pytał dielera to była seria wadliwych skrzyń,ale w tych 105km farmerach i już wycofali tą serie, pozatym te 82km są bardziej udane, a napędy napewno nie są od maszyn 60km w końcu kto by na to dał homologacje, przecież carraro sprzedaje gotowe podzespoły i dlatego myśle że warto o tym pomyśleć w końcu nie jest to w polskich odlewniach (a może jakieś podzespoły do zetora są odlewane w polsce) tylko to carraro to inna stal inne odlewnie, chociaż carraro z tym tez różnie bywa i również te przednie osie carraro czy to w zetorze czy w farmerze (był w galerii) potrafi nawalić.

#38 Share Ursus1

Ursus1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 09:19

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? Ja bym wybrał Zetora

#39 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 09:31

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? A jakieś argumenty???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 10:07

Co wybrac Farmer8258 czy Zetor?? najlepiej jakby ktoś kupił sobie oba , wtedy by miał obiektywne porównanie obu ciągników, testy przeprowadzałby na bieżąco ,to w polu czy transporcie
ten pociągnął tyle a ten drugi nawet nie ruszył , ten spalił tyle itp.
Ale kogo na to stać !!!!!!!!!!!!
A tak zawsze pozostaje najlepsza porada fachowców z AF najlepszego forum rolniczego !!!!!!!!!!!! <_<

Dodaj odpowiedź