Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najtańsza stodoła/wiata

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maczopr

maczopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:42

Najtańsza stodoła/wiata Chciałbym postawić stodołę/wiatę do przechowania słomy/siana.Nie dużą rozmiary 4x5. Mam papę na dach i łaty do zrobienia konstrukcji.Chciałem dowiedzieć sie jakie są wasze spostrzeżenia i jakie płyty wyszły by najtaniej żeby obić konstrukcje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najtańsza stodoła/wiata Dzisiaj, 21:21
  •  

#2 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:49

Najtańsza stodoła/wiata Moim zdaniem daj sobie spokój z tą papą bo to dziadostwo lepiej kup jakieś rury najlepiej ze złomu wylej szklanki na dach daj jakąś blachę drugiego gatunku a na boki blachę odpadkową lub tą co od płyt warstwowych odrywają

#3 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:30

Najtańsza stodoła/wiata Może jakaś dobudówka do obory? wiaty?. Byłoby o wiele łatwiej i szybciej,nie zajęłoby zbędnego miejsca. A ile możesz przeznaczyć na ten cel ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:11

Najtańsza stodoła/wiata najtańsze są konstrukcje łukowe, przy tej skali można pokusić się o wykorzystanie używanej elementów tuneli foliowych i przykryć to porządną plandeką

#5 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:18

Najtańsza stodoła/wiata ja bym na Twoim miejscu poszukał starych skrzyniopalet. Można to dostać za parę groszy gdzieś z hurtowni warzyw. i obić nimi taką stodołę, a potem zaimpregnować to starym olejem silnikowym. Pomysł, może śmieszny ale tani i nie najgłupszy.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:35

Najtańsza stodoła/wiata zaimpregnować to starym olejem silnikowym.
może nie wszyscy wiedz ale za używanie oleju przepalonego do konserwacji drewna leca karne punkty przy kontroli gospodarstwa

#7 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:41

Najtańsza stodoła/wiata @goral1 masz racje nie wiedziałem. Także Sorry.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#8 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:28

Najtańsza stodoła/wiata Kolego, moim zdaniem zrób troszkę większą wiatę/stodołę - zawsze więcej miejsca:), a wracając do tematu- materiał na lekką konstrukcję najtaniej znajdziesz z rozbieranych szklarni - na allegro są kratownice z rozbiórki wraz z słupami o różnych rozpiętościach (jednospadowe, dwuspadowe).
Na lekką konstrukcje w sam raz tylko nie sugeruj się rozstawem kratownic takim jak w szklarniach(one były projektowane pod inne warunki klimatyczne), musisz je gęściej rozstawić ale to już należy obliczyć w zależności jaka kratownica.
A na dach najtańsza blacha więc po odwiedzinach allegro możesz sobie koszty takiej wiaty szybko policzyć(kratownice i blacha na wymiar) a robocizna to już swoją drogą.

#9 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 21:21

Najtańsza stodoła/wiata Najtaniej to budynek cały z drewna, pokrycie dachowe z plandeki od naczepy, dalszy sąsiad posiadał do tego lata kilka wiat, teraz zbudował jeden duży murowany garaż a na dach eurofala. Drewno to trzeba obliczyć ale plandekę to zazwyczaj otrzymujesz o wymiarach 13m x 8m, i konstrukcja lekka bo musi wytrzymać tylko około 1,5-2 kg obciążenia jest to prawie 10 mniej niż waży eternit i 5 mniej niż blacha. Tą plandekę sąsiad mocował zwykłymi wkrętami do blachy tylko podkładki dawał pod to. A i jak byś robił to zrób dach bardziej spadzisty niż w gdybyś robił standardowy dach, o kilkadziesiąt stopni większy gdyż tak lekka konstrukcja mogła by się zawalić pod wpływem pokrywy śnieżnej.

Edytowany przez FajnyMarcus, 09 grudzień 2012 - 21:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:44

Najtańsza stodoła/wiata ja jestem podobnego zdania, że najtańsza to właśnie będzie konstrukcja drewniana, jeśli posiadasz las masz już surowiec więc nie musisz nic kupić, jeżeli nie to i tak koszt potrzebnego drewna będzie dużo niższy niż w przypadku konstrukcji stalowej. Dodatkowym plusem jest że spokojnie taką konstrukcje można zrobić we własnym zakresie. Do tego jakiś impregnat + jakś tania blacha na dach, może ktoś wymieniał dach w okolicy i ma starą falową blache to na pewno by oddał za grosze. A jak wiata już nie będzie potrzebna, lub będziesz miał potrzebe zrobić czegoś większego lub trwalszego to konstrukcje robierasz i nie tracisz wielkich pieniędzy. A drewno - opał. Sądze że jeżeli pogoda by nie sprawiała jakichś większych problemów (typu wichury) to taka konstrukcja śmiało posłuży z 10 lat