Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 problem z hamulcami

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:10

Case JX 90 problem z hamulcami Witam.
Mamy problem w jx90 z hamulcami a dokładniej raz są raz ich nie ma i pedał wpada w podłogę. Nie będę dodawał że to niebezpieczne bo każdy sobie potrafi to wyobrazić. Jak myślicie co jest nie tak.
Dodam że Case ma 560mth teraz przypadłość jest coraz częstsza. Kiedyś po odpaleniu nie było raz dwa razy jak się pedał wcisnęło i to przechodziło a teraz nie chce za bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 problem z hamulcami Dzisiaj, 20:43
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 18:30

Case JX 90 problem z hamulcami Cos mi się przypomina ze znajomy miał podobny problem w NH TD a przyczyna o ile się nie mylę był albo płyn hamulcowy tzn. jak było zimno robił się gęsty i przez cienkie przewody nie zasysała go pompka. Zwróć uwagę czy ma znaczenie czy jest zimno czy ciepło i w ogóle zobacz do płynu może jest coś w zbiorniczku i przytyka otwór ?

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:05

Case JX 90 problem z hamulcami jutro sprawdzę a co do tego czy jest zimno czy ciepło to teraz Ci nie powiem ale prawdopodobnie jak się pożądnie rozgrzeje to chyba to nie występuje ale to bardzo długo by musiał teraz chodzić. dzisiaj chodził z 3 godziny i pod koniec trochę lepiej było

#4 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:13

Case JX 90 problem z hamulcami A dolewałeś może do zbioniczka płyn hamulcowy typu DOT 3 lub 4???

#5 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:29

Case JX 90 problem z hamulcami nic nie było dolewane a tam przychodzi jakiś płyn do układów hydraulicznych bo przecież to jest hydrauliczny układ żaden dot samochodowy

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:31

Case JX 90 problem z hamulcami jak coś dolewałes to obawiam się że nie właściwy płyn poszedł i uszczelnienia mogą popuchnąć
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#7 Share Mmarecki

Mmarecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:39

Case JX 90 problem z hamulcami Nie lej byle jakiego płynu tylko oryginał,bo bedzie komedia.a ile latek ma twój jx.

#8 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:43

Case JX 90 problem z hamulcami tak jak Mariusz napisał, z płynem w Case nie można mieszać DOTów, trzeba firmowy płyn CNH. Na gwarancji w NH chcieliśmy dolać DOT 3 ale serwis powiedział że nie wolno bo niby dot z tym się pogryzie i kupiliśmy firmowy.

Chiquita- z tyłu ciągnika jest taki malusi zbiornik na płyn hamulcowy.

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:51

Case JX 90 problem z hamulcami dzięki jutro sprawdzę, jak pisałem wcześniej nic nie było dolewane. Jutro zajrzę w zbiorniczek

#10 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 20:15

Case JX 90 problem z hamulcami Mój znajomy do Df nie nalał takiego płynu co trzeba i naprawa go nieźle kosztowała. Najlepiej lać orginał jak koledzy wyżej wspomnieli. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:00

Case JX 90 problem z hamulcami Witam przeraqbiałem ten problem jeszcze na gwarancji tak około 450 mth zaczoł pedał wpadac w podłogę wezwałem serwis i stwierdzili ze to pompki hamilcowe wymienili i było ok ale tera znowu zaczeło sie dziac to samo stan licznika 1480mth patrzyłem na alegro to takie pompki 800zł kosztuja http://moto.allegro....2788636566.html trochu przeraza mie ta suma
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#12 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:27

Case JX 90 problem z hamulcami Skończcie z tymi orginalnymi płynami, byle się specyfikacje zgadzały... , chyba że za dużo pieniędzy macie

#13 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 22:28

Case JX 90 problem z hamulcami Serwisant nas przestrzegał, żeby nic nie kombinować tylko lać orginał, bo po dolaniu płynu DOT NH stoi ponad tydzień w serwisie bo wszystkie uszczelniacze trzeba wymienić i to trochę kosztuje.

#14 Share Mmarecki

Mmarecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:13

Case JX 90 problem z hamulcami Zależy jaki masz rodzaj hamulców bo występowały w starszych jx-ach inne a w nowszych inne. Nie mylić z jxu bo to inna bajka. Najszybciej poznasz jak masz podwieszane pedały hamulców i sprzęgła to masz nowsze czyli lepsze, a jak pedały wchodzą w podłogę to te wersje miały problem z hamulcami. I jeszcze raz do Case i New Hollanda tylko oryginalny płyn.

#15 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika, car audio

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:30

Case JX 90 problem z hamulcami tak jak panowie piszecie tylko orginał dlaczego to juz wyjaśniam:
plyny hamulcowe stosowane w grupie cnh sa na bazie oleju roślinnego a kazdy dot czy coś innego jest na alkoholu, a co za tym idzie uszczelniacze wewnątrz pompek poprostu sie rozstapiają, ktoś napisał ze chyba macie za duzo kasy i kupujecie orginał, powiem krutko widac odrazu ze kolega nie ma pojecia o niczym tylko o pisaniu głupot, u mnie w firmie 1 l płynu lhm fluid kkosztuje 23 zł netto czy to jest majątek, dot 4 jest drozszy, wiec bez takich bredni proszę
pozdrawiam uzytkowników case ih

#16 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 09:20

Case JX 90 problem z hamulcami bolocase - co ty opowiadasz, że ja pisze głupoty ?? zastanów się najpierw nad tym co to jest i jaki ma skład płyn hamulcowy typu dot-3, dot-4 - a płyn hamulcowy na bazie oleju mineralnego jaki musi być stosowany w układach hamulcowych jx-ksa?? , bierzesz katalog i szukasz w hurtowni lhm-u o takiej specyfikacji i oznaczeniu jak masz wyraźnie napisane w tabeli od stosowania płynów i smarów, i masz dokładnie to samu co byś kupił w serwisie. A odnośnie olejów silnikowych, czy hydraulicznych to może też tylko kupować oleje w niebieskich bańkach oznaczonych cnh?? bo co fuchs jest gorszy?? Tylko senk w tym że to jest to samo

Edytowany przez yanki, 10 grudzień 2012 - 09:22.

#17 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 15:47

Case JX 90 problem z hamulcami W moim new hollandzie td80 mama taki sam problem z chamulcami , pedał idzie do końca i zeor hamulca dopiero jak raz za razem się wciśnie pedał szybko to hamuje ale tez bez rewelacji , dodam że płyn był dolewany orginalny przez serwis , stan licznika 1600 mth.

#18 Share bolocase

bolocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika, car audio

Napisany 10 grudzień 2012 - 20:05

Case JX 90 problem z hamulcami kolego yanki ja nie mówie ze nie znajdziesz zamiennika, napewno znajdziesz, tylko czy sie opłaci skoro płyny czy oleje tej samej klasy kosztuja takie same pieniądze albo nawet są drozsze od orginału a co orginał to orginał! a jesli chodzi o płyn hamulcowy, to z doświadczenia wiem ze uzytkownicy nie patrzą w instrukcje co piwinni dolać tylko muslą ze płyn to płyn i leją oby był stan, tych pompek tyle juz sie nawymieniałem ze lepiej nie pytaj dawno mi zbrzydł i to wszystko z ludzkiej nie wiedzy, chodz zawsze zostawiamy wizytówki i powtarzamy aby pan dzwonił w razie jakiejś nie pewności

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:00

Case JX 90 problem z hamulcami

W moim new hollandzie td80 mama taki sam problem z chamulcami , pedał idzie do końca i zeor hamulca dopiero jak raz za razem się wciśnie pedał szybko to hamuje ale tez bez rewelacji , dodam że płyn był dolewany orginalny przez serwis , stan licznika 1600 mth.

Układ zapowietrzony. Uszkodzone uszczelki pompek.
Zacznij od odpowietrzenia układu, jak nie pomoże to zaglądać do pompek hamulcowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share benio60

benio60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:32

Case JX 90 problem z hamulcami Witam kolegę. Miałem ten sam problem,tylko że w case jx60 i nie były to pompki ,kolego musisz wyregulować hamulce, bo się szczęki zdarły i cylinderki za daleko wychodzą .Musisz leg noc pod traktorem i znaleźć cięgna które idą z zwolnicy do cylinderek i na nim jest regulacja .Podnieś na podnośniku i kręć koło i reguluj aż ci koło stanie ,potem popuść z dwa obroty aż kolo będzie się luźno kręciło .Później to samo zrób z drugim kołem.Dodam ze mój case jest z normom spalin 2 i wiem ze w nowszych są małe zmiany ale regulacja na pewno będzie,jak się nie mylę to cylinderki są od tylu na zwolnicach .

Edytowany przez benio60, 27 styczeń 2013 - 20:34.

Dodaj odpowiedź