Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat.

115 odpowiedzi na ten temat

#41 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 11:56

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. no no tylko 2600 ;) bo mam jeszcze dwa konie pociagowe c360 3p ilambo grand prix 95 ktury robi wszystko bo pali 1 litr wiecej niz 3512 i 3p.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Dzisiaj, 23:31
  •  

#42 Share zaboludek20

zaboludek20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 16:38

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat.

mam mf 255 i mf 133 sa to szczere ciagniki ale przy ociazeniu wydmuchuje wnich uczczelke z pod głowicy

#43 Share kondzior

kondzior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 08:08

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Siema ja mam ciągnik MF 675 i jestem bardzo zadowolony. Moim zdanie to seria 6** jest najlepsza. Prosty przykład:

1) Najważniejsze to że niema elektroniki można samemu pogrzebac jak cos drobnego sie stanie.
2) Ta seria malo pali z porównanie do innych marek o tej mocy.
3) Wielu użytkowników narzeka że w MF siadają skrzynie. Pisałem z kilkoma użytkownikami i nic niemiał złego do
powiedzenia na ich temat
4) Kolejna zaleta to to że silniki to są ekonomiczne!!!!
5) Ciągnik także może pracowac nietylko w rolnictwie ale także w transporcie ponieważ ma szybką skrzynie 40km/h
6) Ważną cechą jest to że ma 4x4 to jest naprawde ważne

Pisze wam to bo ja posiadam ten ciągnik i jestem bardzo zadowolony ja odradzam serie 30** gdzyż one maja słabe skrzynie. Wiadomo nie we wszystkich sie psują zależy od operatora!!! :) i od pracy jaka wykonuje.

POZDROWIENIA DLA WZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW AF :)

#44 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 09:57

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. moim zdaniem najlepsze są 235 ale te z Angli :) . A poza tym nie powiem że są to popularne ciągniki MF u mnie w wiosce są 4 a 360 i ciapów to 50 albo i więcej , a ci co mają to poza tym że jak silniki są przegrzane to strasznie biorą olej nie narzekają. ale już nikt tym nie robi w ciężka w pługu. no i ta hydrałlika co nie działo jednocześnie podnośnik i zewnętrzna . ogólnie mówiąc to się tylko nadaje na ciągnik pomocniczy bez urazu
choć ma swoje zalety : mało pali , mocny podnośnik , zwrotny ,niski .

#45 Share szymons102

szymons102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 18:39

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Witam ma problem z podnosnikiem w mf 235 podnosnik od dłuzszego czasu opada na wolnych obrotach i słabo dzwiga oraz pulsuje zostal wymieniony tłok cylinder pierscienie pompa ma dobra wydajnosc olej wymieniony na agrol i filtr czysty i dalej to samo czy mial podobny problem czy moze byc wina rozdzielacza :P pomozcie:)

#46 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 09:20

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Witam, jest może któryś kolega poinformowany czy U2812 ( mf235) będzie chodził na pompie wtryskowej od U3512 ( mf255) , bo pompa leży u znajomego i się zastanawiam czy zakładać, żeby coś nie krychneło przy odpalaniu ... ???

#47 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 09 marzec 2011 - 11:33

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. bedzie pasowała napewno ale chyba bedzie trzeba kupic wtryski takie jak w 3512 ale nie mam pojecia czy to nie zaszkodzi silnikowi

#48 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:10

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Powinna chodzić bez problemu, najwyżej nie ustawisz po znakach, tylko zmienisz delikatnie kąt wtrysku. Możesz złożyć i zobaczyć jak silnik będzie się zachowywał i jaką maksymalną prędkość będzie osiągał. W końcu pompy do mf 3 cylindrowych nie są rozróżniane w sklepach internetowych, jest poprostu napisane, ze do mf 3 cylindrowego.

#49 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:16

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Ok w najbliższym czasie będzie zakładana, leży gotowa :) A odnośnie tego kąta wtrysku to w którą stronę okręcić pompę od kreski?? Aha i jeszcze jedno, jak buszowałem po różnych forach też często się spotykało informacje że powinno się i wtryskiwacze wymienić, nie wiem czy one są jednakowe czy inne, co o tym sądzicie??

#50 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:03

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Jeśli masz do niego instrukcję obsługi to tam powinno być napisane jaki jest kąt wyprzedzenia wtrysku przed GMP. Dla MF 255 to jest 14-18 stopni przed GMP. Mam nadzieję, ze pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Dzisiaj, 23:31
  •  

#51 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 22:16

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Czy po założeniu do 2812 pompy wtryskowej od 3512 powinna wzrosnąć jego moc do tego co ma 3512?? Proszę o odpowiedz, bardzo by mi na tym zależało

#52 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 23:16

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Tak całkiem to nie, bo na moc to składa się jeszcze odpowiedni kąt wtrysku, a także odpowiednie rozpylacze. Ale na pewno powinna być ciut większa, ze względu na prawdopodobnie większą dawkę paliwa.

@yanki juz zamontowałeś tą pompę?

Edytowany przez grzegorz508, 15 marzec 2011 - 23:23.

#53 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 07:36

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Pompę założyłem, ale chyba jakaś trefna jest (ponoć miała być dobra) bo nie mogłem ciągnika odpalić, tak jak by prawie zero ciśnienia na wtryski dawała, bo przy odpowietrzaniu zamiast ładnie z rórki paliwo sikać, to ledwo co leciało, więc chyba będę ją wiózł do regeneracji, tylko się zastanawiam czy warto, bo jak bym wiedział na 100% że po tym zabiegu pujdzie coś tam lepiej, to bym się nawet nie zastanawiał...

#54 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 17:08

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Sprawdź czy nie jest zapchany filterek w pompie. Jest on pod numerem 19. http://img811.images.../5431/15433.jpg

Edytowany przez grzegorz508, 16 marzec 2011 - 17:10.

#55 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 21:18

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Założyłem Pompę i ciągnik chodzi ;) , okazało się że ten zaworek w pompie pod filterkiem był źle złożony... A Ciągnik chodzi całkiem równo, odpala, jeździ, a czy coś mocy ma więcej to ciężko powiedzieć, Się okaże jak się dostanie w pole ;) I jeszcze bym zapomniał, kręci się grubo powyżej 2,5 tys obr, ale to nie wiem dlaczego ... ??

Edytowany przez yanki, 17 marzec 2011 - 21:21.

#56 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 17 marzec 2011 - 21:51

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat.  Na pompie jest taki ogranicznik, pewnie jest za mocno rozkręcony. Jak odebraliśmy pompę po regeneracji, to ogranicznik został ustawiony aby max osiągać 2500 i został zaplombowany   ;)

Edytowany przez samczyk1991, 17 marzec 2011 - 21:51.

Wieczny kawaler ;)

#57 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:46

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Dodany obrazek

1- śruba ustalająca maksymalne obroty, wkręcenie powoduje zmniejszenie maksymalnych, wykręcenie- zwiększenie.
2- śruba ustalająca obroty minimalne, wkręcenie powoduje zwiększenie minimalnych, wykręcenie- zmniejszenie.

W Twoim przypadku należy wkręcić delikatnie śrubę nr 1.

Edytowany przez grzegorz508, 17 marzec 2011 - 22:48.

#58 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 07:28

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. No ok, wiem że tymi śrubkami się reguluje niskie i wysokie obroty, tylko senk w tym że śruba od max obrotów jest zaplombowana, więc tak została ustawiona, więc trochę dziwne jest dlaczego właśnie tak została wyregulowana, bo plombe zerwać to nie problem

#59 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 13:28

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Niektórzy pisali, że MF 235 ma mniejszą dawkę paliwa niż MF 255, może stąd ta różnica.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. Dzisiaj, 23:32
  •  

#60 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:01

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat. No więc jednak się pomyliłem, dziś wszystko przemyślałem i doszedłem do wniosku, że mojemu 2812 od nowości obroty się kończyły tak jak na obrotomierzu jest ta bramka z tą gwiazdką, czyli jakoś 1900 obr/min, dlaczego tak było i czy wszystkie tak mają to nie mam pojęcia, a teraz po zmienieniu pompy obroty max oscylują w granicach 2400 obr/min i troszkę się waham czy na takich obrotach pomykać, bo takie mam głupie przyzwyczajenie że do tych 1900 obrotów i koniec gazu, ale z drugiej strony jak inne perkinsy się tak kręcą, to powinno być wszystko ok, czyż nie?? A teraz jeszcze odnośnie mocy to przed zmianą pompy zrobiłem taki mały test, że wyjechałem na asfalt i z wolnego gazu na 4 biegu w pedał, wychodziło jakoś 8,4 sek. do max prędkości , a teraz na tej pompie wyszło coś koło 6 sek , więc może poprawa będzie na lepsze, okaże się w polu :) Byle tylko atak na różnicowym nie krychną, bo niestety zwolnic nie ma ;/ heh Pozdrawiam i będę pisał jak się sprawuje ;)