Tomek34

MF 235 jego zalety i wady! Wasze opinie na ten temat.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samo    3

ja jestem na etapie poszukiwań tego ciągnika. po ile chodzą te maszyny?? myślę że będzie lepszy od c330??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Aby kupić dobrego Fergusona 235, 255 to trzeba dać około 20 tyś. Jest o wiele lepszy od c-330. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik    0

235 niema zwolnic ten polski bo te stare angielskie mają i chodzą iak!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja bym się przymierzał do kupna 2812,mysle ze to porządny traktor, albo c330 jak by jakaś ładna sie trafiła ,ale dopiero w przyszłym roku jak już,sie poczeka sie zobaczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

ja mam mf255 na licecji, a sąsiad ma orginalnego mf235 i ten orginalny idzie lepiej niż nasz mf


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0

Jeden z najpopularniejszy ciagników w Polsce to bez watpienia MF 235 ,wypoowiedzcie się i napiszcie co onim sądzicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
moim zdaniem ma za mało biegów ;)

Ma w sam raz biegów tylko dlaczego tak puźno doczekaliśmy się wspomagania kierownicy i płaskiej podłogi :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Niepowiedziałbym, że taki popularny, raczej najrzadziej spotykany z ursusów na licencji MF(oprócz 6014 i 5312). Ogólnie bardzo dobry traktor ale jako pomocniczy bo jako główny w 3 skibach ma ciężko a na 2 skiby chodzi bez problemów. Ogólnie jak ktoś ma c-330 i chce niewiele mocniejszy ciągnik, ale z mocniejszym podnośnikiem i tak samo ekonomiczny to jak najbardziej godny polecenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
o ile sie nie myle 235 = 2812 a 255 = 3512

 

tak nawet 235 - 2812 mają te same silniki 38 KM

a 255 - 3512 maja silniki o 47 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Niepowiedziałbym, że taki popularny, raczej najrzadziej spotykany z ursusów na licencji MF(oprócz 6014 i 5312). Ogólnie bardzo dobry traktor ale jako pomocniczy bo jako główny w 3 skibach ma ciężko a na 2 skiby chodzi bez problemów. Ogólnie jak ktoś ma c-330 i chce niewiele mocniejszy ciągnik, ale z mocniejszym podnośnikiem i tak samo ekonomiczny to jak najbardziej godny polecenia ;)

Niech sobie miłośnicy c330 piszą co chcą ale mf 235 to niebo a ziemia w poównaniu do c330 i c360 pod względem komfortu i możliwości tego ciągnika, również uważam że mf 255 jest bardziej popularny, ale ostatnio sąsiad kupił używanego mf 235 i to on tak twierdzi z tym niebo a ziemia zawsze krzywił się na mojego mf 255 że c360 lepsze ale teraz sam się przekonał i teraz twierdzi że c360 to najgorszy ciągnik na swiecie, (ma jeszcze mtz ), no ale sąsiad w 3x30 nie potrafi pracować tym mf 235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

MF 235 ciężko jest kupić rzadko trafia się jakiś w ogłoszeniach to już łatwiej o 2812


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

jak szukać ogłoszeń to chyba tylko w necie bo w gazecie to rzadko są, chyba dlatego bo to są dobre ciągniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

255 ma duzo lepsze hamulce niz 235

3512 ma duzo lepsze hamulce niz 2812

;);) takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

jest jedna denerwująca rzecz w tych mf ze hydraulika nie chodzi razem z podnosnikiem ;) dlatego sprzedaliśmy naszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
255 ma duzo lepsze hamulce niz 235

3512 ma duzo lepsze hamulce niz 2812

;);) takie jest moje zdanie

 

Mam pare pytan dotyczących tych hamulcow:

1. brak zwolnic w MF 235 ( czym to skutkuje ??)

2. MF 235 hamulce bębnowe (nie wiem jaka jest ich skuteczność, i czy jest jakas roznica w hamowaniu do tarczowych MF 255)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

barak zwolnic w MF 235 nie skutkuje raczej niczym no moze bardziej jest obciąziny mechanizm róznicowy ale w moim od nowosci nic tam nie było ruszane i dalej chodzi jak złoto. ;) A hamulce bebnowe działąja na zasadzie na ile masz siły w nodze tak ci ciągnik sie zatrzyma hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

ma mocny silnik na tę klasę lecz jest trochę za lekki , musi być dobrze dociążony to wtedy idzie jak burza. Ciągnik bardzo fajny , u nas we wsi są chyba 4 M-F z różnych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

mam mf 255 i mf 133 sa to szczere ciagniki ale przy ociazeniu wydmuchuje wnich uczczelke z pod głowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj