Skocz do zawartości

Zdjęcie

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:53

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Witam,

Kupiłem miniładowarkę która ma 2 sekcyjny rozdzielacz sterowany gałkami. Chce założyć do niej krokoryla i muszę założyć 3 sekcję. Można to by było zrobić na kilka sposobów, najtaniej dołozyć rozdzielacz 1 sekcyjny na gałkę z allegro.

Przeglądając jednak oferty natknołem się na taki zestaw:
http://allegro.pl/tu...2842848057.html
myslę że cena nie az tak straszna tylko pytanie jak to się będzie sprawować.

Pytanie do użytkowników joysticków na linki i przycisk jak to działa, może ktoś zakupił właśnie taki zestaw czy jest sens w to się bawić? Ile mi to pochodzi i czy będzie lepiej jak tradycyjnymi gałkami?

Pozdrawiam,
Karol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Dzisiaj, 20:06
  •  

#2 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:14

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej W mini ładowarce mam dodatkowa sekcje do sterowania osprzętem, natomiast w ładowaczach mam właśnie takie rozwiązanie. Zaletą tego jest możliwość równoczesnej pracy bez akrobatyki, jedna ręką, pierwsza sekcją i osprzętem.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#3 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:19

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Działa to bardzo dobrze, dopóki się nie zepsuje :lol: Bardzo prosta obsługa, 2 sekcje normalnie a trzecia jak trzymasz guzik. Myślę, że zestaw wart tej kasy. Ja mam ori zestaw MX i miałem problemy z urywającymi się linkami, zapiekały się w tym plastiku przy dźoju. Ale problem rozwiązany.

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:39

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Do instalacji II sekcji wpinasz tylko to http://allegro.pl/Sh...rs_rule_id=74��
Przy dźwigni montujesz przełącznik i w ten sposób omijasz linki.

Edytowany przez agromatik, 06 grudzień 2012 - 22:40.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#5 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 06 grudzień 2012 - 23:07

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej no albo kup jakiś używany rozdzielacz albo dokup sekcje jak masz taki model do którego można;P
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 00:01

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Kolega @agromatik dobrze radzi, załóż ten zawór plus przełącznik i pracuj maszyną. po co zmieniać orginalny rozdzielacz.

#7 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 10:41

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Dzięki za szybką reakcję, jesli chodzi o wpinanie tylko dzielnika to jest to jedna z opcji tylko problem w tym że trzeba zamontować w jakimś ergonomicznym miejscu przycisk, pytanie skąd go wziąść i gdzie zamontować? W przypadku joya przycisk juz jest i tam gdzie powinien być.

Teraz jest podobny rozdzielacz do tego http://allegro.pl/ro...2844688159.html (tylko na pewno mniejszy przepływ i lepsza jakość) nie jestem pewien czy ma segmenty ale chyba nie wiec bym musiał wpinać dodatkowy rozdzielacz lub wymienić na tańszy nieorginalny z 3 sekcjami (podejrzewam że nawet jakby były sekcje rozkrecane to koszt segmentu pasujacego orginału byłby wyższy niż rozdzielacza 3 sekcyjnego z allegro).

@agromatik jakiej firmy masz te zestawy na ładowaczach, to jakies orginały czy jak z mojego linku?

@BobsMF co było problemem i jak to rozwiazałeś?

Jeszcze pytanie czy lepiej wziąść joy na kulki czy na widełki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 11:29

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej http://allegro.pl/ro...2831233814.html
Tu masz chyba najbardziej ergonomiczne rozwiązanie dla ładowarki. Jak by się udało 3 sekcje wyposażyć w zatrzask na tłoczeniu to masz optimum potrzebne np. przy osprzęcie z silnikiem hydro. Ważna zaleta -wszystkie sekcje niezależne.
Ładowacze mam z Pronara, wyposażone w sterowanie firmy Nimco. Przed montażem linek warto wpompować między pancerz a linkę smaru miedziowego w spraju, http://allegro.pl/mi...2821461533.html
zapobiegniesz zacinaniu się ich w zimie po kilku latach eksploatacji. Jak będziesz brać rozdzielacz na linki, pamiętaj o ich długości, nie da się ich tak po prostu skrócić.

#9 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 11:37

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej No to też nie głupie by było (blokada sekcji może się kiedys przydać, ale idac dalej to jedna z sekcji mogła by byc pływająca itd).
Sam nie wiem bo do tego dołoze 250 złotych i mam wszystko w jednej ręce na joy :|.

Chodzi tylko o to jak długo to pochodzi i czy za rok nie będe stał przed problemem wymiany na nastepne ewentualnie cos innego?

Edytowany przez kat181, 07 grudzień 2012 - 11:41.

#10 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:13

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Jak będziesz pamiętał o smarowaniu to linki będą służyć ci przez długie lata. W pancerzu linki zawsze chodzą lekko, zapiekają się te zgrubienia na końcu przy dzojstyku w tulejach plastikowych. Oczywiście w nowym dzoju przez kilka lat takie coś nie powinno mieć miejsca. U mnie też był problem bo pod kapturek w rozdzielaczu dostała mi się woda do sprężyny palca podczas mycia, która w zimie zamarzła. Nie wiedząc co się dzieje chciałem rozruszać na chama i urwałem kulę w jednej z linek. Przyspawana tigiem działa już 2 lata :lol:

#11 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 16:46

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej W takim wypadku chyba zdecyduje się na zakup takiego zestawu, muszę tylko dobrze to zaplanować żeby dobrac odpowiednie długości linek.

#12 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:27

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej Witam ponownie,
Pomyślałem, że warto napisać jak się ten wątek zakończył.

Kupiłem nowy komplet sterowania na Allegro od Agricola za ok 900pln (joy+rozdzielacz+podzielnik+linki)

Kupiłem 7 kłów dolnych 810mm bpt oraz 6 kłów górnych 600mm bpt wraz z tulejkami w Grene za ok 1400pln

Znajomy zrobił mi krokodyla 1,2m używając pozostałych materiałów swoich (dolna i górna listwa pod tulejki kłów ze dwóch zespawanych do siebie ceowników hutniczych 50mm, ramka czołowa i zamykajaca z profila kwadratowego 50x50x5mm wziętego z agregatu amazone, do ramki czołowej płyta czołowa z blachy 6mm, siłownik nowy od bizona) za 1200pln.

Do całości musiałem dokupić odpowiednie węże, redukcje, szybkozłącza mocowania w lokalnej hurtowni hudrauliki całość ok 400pln.

Cały ten zestawik miałem złożony na święta i co mogę powiedzieć:
- pracuje się o wiele wygodniej i intuicyjnie na joyu niż gałkach(dla mnie bajka)
- krokodyl jest zrobiony tak że nie ma siły żeby to popsuć przy tej ładowarce więc jak ktoś sobie będzie robił to może sobie spokojnie kupić tańsze zęby i użyć o połowe słabszych materiałów i przy tej wielkości ładowarce to starczy (ten znajomy akurat robił kilka rzeczy do maszyn budowlanych i ma tendencje do przesady)
- przed kupieniem joya warto dobrze przemyśleć jak w maszynie pujdą linki bo są one stosunkowo sztywne i nie można ich sobie giąć jak się chce bo potem ciężko chodzą i się łatwiej psują, no i fizycznie ich nie wygniesz po małym łuku, u mnie akurat pasowało żeby dać joy w innym miejscu niż pierwotnie zakładałem i mam go nawet lepiej pod ręką ale nie zawsze tak musi być.

Podsumowując, jestem z tej inwestycji bardzo zadowolony choć całość łacznie z ładowarką to prawie 35k, ale ładowareczka z 2008 roku powinna mi trochę pohcodzić.

Pozdrawiam,
Karol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:57

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej I tak powinien wyglądać dobrze zakończony temat. Bezawaryjnej B) .