kat181

trzecia sekcja w miniładowarce przegubowej

Polecane posty

kat181    5

Witam,

 

Kupiłem miniładowarkę która ma 2 sekcyjny rozdzielacz sterowany gałkami. Chce założyć do niej krokoryla i muszę założyć 3 sekcję. Można to by było zrobić na kilka sposobów, najtaniej dołozyć rozdzielacz 1 sekcyjny na gałkę z allegro.

 

Przeglądając jednak oferty natknołem się na taki zestaw:

http://allegro.pl/tur-rozdzielacz-3-sekcyjny-40l-na-joystick-linki-i2842848057.html

myslę że cena nie az tak straszna tylko pytanie jak to się będzie sprawować.

 

Pytanie do użytkowników joysticków na linki i przycisk jak to działa, może ktoś zakupił właśnie taki zestaw czy jest sens w to się bawić? Ile mi to pochodzi i czy będzie lepiej jak tradycyjnymi gałkami?

 

Pozdrawiam,

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W mini ładowarce mam dodatkowa sekcje do sterowania osprzętem, natomiast w ładowaczach mam właśnie takie rozwiązanie. Zaletą tego jest możliwość równoczesnej pracy bez akrobatyki, jedna ręką, pierwsza sekcją i osprzętem.

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Działa to bardzo dobrze, dopóki się nie zepsuje :lol: Bardzo prosta obsługa, 2 sekcje normalnie a trzecia jak trzymasz guzik. Myślę, że zestaw wart tej kasy. Ja mam ori zestaw MX i miałem problemy z urywającymi się linkami, zapiekały się w tym plastiku przy dźoju. Ale problem rozwiązany.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no albo kup jakiś używany rozdzielacz albo dokup sekcje jak masz taki model do którego można;P

  • Like 1

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kolega @agromatik dobrze radzi, załóż ten zawór plus przełącznik i pracuj maszyną. po co zmieniać orginalny rozdzielacz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Dzięki za szybką reakcję, jesli chodzi o wpinanie tylko dzielnika to jest to jedna z opcji tylko problem w tym że trzeba zamontować w jakimś ergonomicznym miejscu przycisk, pytanie skąd go wziąść i gdzie zamontować? W przypadku joya przycisk juz jest i tam gdzie powinien być.

 

Teraz jest podobny rozdzielacz do tego http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-80l-gwarancja-i2844688159.html (tylko na pewno mniejszy przepływ i lepsza jakość) nie jestem pewien czy ma segmenty ale chyba nie wiec bym musiał wpinać dodatkowy rozdzielacz lub wymienić na tańszy nieorginalny z 3 sekcjami (podejrzewam że nawet jakby były sekcje rozkrecane to koszt segmentu pasujacego orginału byłby wyższy niż rozdzielacza 3 sekcyjnego z allegro).

 

@agromatik jakiej firmy masz te zestawy na ładowaczach, to jakies orginały czy jak z mojego linku?

 

@BobsMF co było problemem i jak to rozwiazałeś?

 

Jeszcze pytanie czy lepiej wziąść joy na kulki czy na widełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-3-sekcyjny-joystick-tur-i2831233814.html

Tu masz chyba najbardziej ergonomiczne rozwiązanie dla ładowarki. Jak by się udało 3 sekcje wyposażyć w zatrzask na tłoczeniu to masz optimum potrzebne np. przy osprzęcie z silnikiem hydro. Ważna zaleta -wszystkie sekcje niezależne.

Ładowacze mam z Pronara, wyposażone w sterowanie firmy Nimco. Przed montażem linek warto wpompować między pancerz a linkę smaru miedziowego w spraju, http://allegro.pl/miedz-w-sprayu-smar-miedziowy-400-ml-boll-i2821461533.html

zapobiegniesz zacinaniu się ich w zimie po kilku latach eksploatacji. Jak będziesz brać rozdzielacz na linki, pamiętaj o ich długości, nie da się ich tak po prostu skrócić.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

No to też nie głupie by było (blokada sekcji może się kiedys przydać, ale idac dalej to jedna z sekcji mogła by byc pływająca itd).

Sam nie wiem bo do tego dołoze 250 złotych i mam wszystko w jednej ręce na joy :|.

 

Chodzi tylko o to jak długo to pochodzi i czy za rok nie będe stał przed problemem wymiany na nastepne ewentualnie cos innego?

Edytowano przez kat181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Jak będziesz pamiętał o smarowaniu to linki będą służyć ci przez długie lata. W pancerzu linki zawsze chodzą lekko, zapiekają się te zgrubienia na końcu przy dzojstyku w tulejach plastikowych. Oczywiście w nowym dzoju przez kilka lat takie coś nie powinno mieć miejsca. U mnie też był problem bo pod kapturek w rozdzielaczu dostała mi się woda do sprężyny palca podczas mycia, która w zimie zamarzła. Nie wiedząc co się dzieje chciałem rozruszać na chama i urwałem kulę w jednej z linek. Przyspawana tigiem działa już 2 lata :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

W takim wypadku chyba zdecyduje się na zakup takiego zestawu, muszę tylko dobrze to zaplanować żeby dobrac odpowiednie długości linek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam ponownie,

Pomyślałem, że warto napisać jak się ten wątek zakończył.

 

Kupiłem nowy komplet sterowania na Allegro od Agricola za ok 900pln (joy+rozdzielacz+podzielnik+linki)

 

Kupiłem 7 kłów dolnych 810mm bpt oraz 6 kłów górnych 600mm bpt wraz z tulejkami w Grene za ok 1400pln

 

Znajomy zrobił mi krokodyla 1,2m używając pozostałych materiałów swoich (dolna i górna listwa pod tulejki kłów ze dwóch zespawanych do siebie ceowników hutniczych 50mm, ramka czołowa i zamykajaca z profila kwadratowego 50x50x5mm wziętego z agregatu amazone, do ramki czołowej płyta czołowa z blachy 6mm, siłownik nowy od bizona) za 1200pln.

 

Do całości musiałem dokupić odpowiednie węże, redukcje, szybkozłącza mocowania w lokalnej hurtowni hudrauliki całość ok 400pln.

 

Cały ten zestawik miałem złożony na święta i co mogę powiedzieć:

- pracuje się o wiele wygodniej i intuicyjnie na joyu niż gałkach(dla mnie bajka)

- krokodyl jest zrobiony tak że nie ma siły żeby to popsuć przy tej ładowarce więc jak ktoś sobie będzie robił to może sobie spokojnie kupić tańsze zęby i użyć o połowe słabszych materiałów i przy tej wielkości ładowarce to starczy (ten znajomy akurat robił kilka rzeczy do maszyn budowlanych i ma tendencje do przesady)

- przed kupieniem joya warto dobrze przemyśleć jak w maszynie pujdą linki bo są one stosunkowo sztywne i nie można ich sobie giąć jak się chce bo potem ciężko chodzą i się łatwiej psują, no i fizycznie ich nie wygniesz po małym łuku, u mnie akurat pasowało żeby dać joy w innym miejscu niż pierwotnie zakładałem i mam go nawet lepiej pod ręką ale nie zawsze tak musi być.

 

Podsumowując, jestem z tej inwestycji bardzo zadowolony choć całość łacznie z ładowarką to prawie 35k, ale ładowareczka z 2008 roku powinna mi trochę pohcodzić.

 

Pozdrawiam,

Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj