Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

119 odpowiedzi na ten temat

#101 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:05

Remontować c-360 czy kupić coś innego? u mnie też ustawia się od razu bele a i tak się nie czeka na ciągnik z turem tylko na odwrót
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dzisiaj, 18:54
  •  

#102 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:07

Remontować c-360 czy kupić coś innego? pomysl nad zetorem 6748 lub 6945 do 25 tys powinien byc w sensownym stanie, bez wkladu

#103 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:12

Wolę c-330 gazować i niech spali te 2,5l w owijaniu niż gazować c-360 która owinie tyle samo a spali 4,5l (chodzi tu pracowanie non stop na obrotach powyżej 1800.

Nie wiesz ile który wezmie ropy, masz pojęcie co piszesz, nie potrzebny temat, pytałeś czy remontować czy coś kupić a po prostu Ty prostujesz wszystkich do swojego światopoglądu.

Dobrodziejstwo jest mieć kilka ciągników na 3ha łąk do przetrząsania? - nie to jest idiotyzm, co innego gdybyś miał tych łąk kilka ha więcej tak gdzieś o 10 więcej.

Edytowany przez esgreg, 09 grudzień 2012 - 22:22.

#104 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:22

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Ja to się w tym temacie pogubiłem... Nie zaglądałem prawie dziś i juz kilka stron przybyło ale jak tak czytam to żadne konkretne propozycje które by autorowi odpowiadały prawie nie padły. Może z wyjątkiem jednej kilka postów wcześniej. Podsumowując w postawionych kryteriach prawie nic na rynku nie ma co nie będzie wymagało w niedługim czasie doinwestowania dlatego lepiej wyjdzie zrobienie konkretnego remontu c 360 niż jej wymiana na coś innego. Oczywiście to jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. W sens kupowania c 330 juz nie wnikam...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#105 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:24

Remontować c-360 czy kupić coś innego? esgreg mam trochę więcej tych łąk bo 5ha i nie wyobrażam sobie pracy na 1 ciągnik... Mam 2 a i tak jednego wtedy w sianokosy brakuje ... Jeden kosi drugi roztrząsa trzeci odgrabia ... W tym roku kiedy brat mi pomagał było super ale tata się opitalał ... a mógł np. odgrabiać ... Jak dla mnie 3 ciągniki dla kogoś kogo stać to super pomysł i jestem jak najbardziej za... Nie będę się powtarzał ale sąsiad ma 10ha i ma 3 mfa 3065 z turem, C-360 i C-330 i jakoś każdy ma co robić w żniwa czy sianokosy ... Teraz fakt stoją jak u każdego ... Ale tutaj się rozchodzi żeby ogarnąć wszystko w parę dni... a nie bujać się z tym miesiąc

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:26

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Chłopok najpierw pyta a potem stawia wszystkich do pionu i się mota, sam nie wie co napisać.
Niech któryś MILICJANT to zamknie i będzie spokój.

#107 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:28

Remontować c-360 czy kupić coś innego? jeśli sam zrobisz c360 to niedrogo wyjdzie jego naprawa a przydaje się bardzo dużo i o wiele więcej pracy zrobisz niż np. c330 jedyna wada w nim to żeby działał podnośnik i hydraulika to musi chodzić wałek oraz przydał by się napęd 4x4
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#108 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:32

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Czy wy nie umiecie czytać czy co co ja mam 20ha łąk, działki poniżej 0,5ha połowa oddalona od gospodarstwa o 1,5km, jeśli c-360 podczas takiego ostrego owijania spala do 4l, bo to są obroty bliskie 2000 to taką c-330 ciężko przekroczyć 2l. Mam na wydanie do 30 tys na ciągnik w 4x4 moc 45-65KM ok? No żeby c-360 była jakim takim stanie to oblachowanie
+ kabina to 4 tys do 2 tys wspomaganie, 3tys opony i z 2 tys remont mechaniczny. Wiadomo że jak kupię coś to też trzeba dołożyć, ale jak dokładać to to czegoś a nie dalej do zwykłej c-360 10 tys.

Edytowany przez FajnyMarcus, 09 grudzień 2012 - 22:34.

#109 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:38

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dobra Luke16 nie ma sprawy, to że stoją po sezonie to niech stoją, ale pan "fajny" pisze o 360 potem o innym potem o innym potem wymyśla jakieś dziwne teorie, jezdzi on i jego tata i co z kilku ciągników jeśli jezdzi dwóch, zaoszczędzą tylko na przepięciach czyli mierne korzyści.

Zapytaj @fajny taty jaki ciągnik kupi bo na pewno już zdecydował a nie czeka na Twoje zdanie i nam napisz i skończą się domniemania.

Edytowany przez esgreg, 09 grudzień 2012 - 22:40.

#110 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:38

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Jeśli jego ojciec ma pieniądze, to jego sprawa na co wyda... niech sobie kupuje.
Z tą owijarką to większej głupoty nie mógł napisać... C360 jest właśnie dobra pod owijarkę, wrzuca się 5, obroty silnika 500-700 i robota idzie ale "on" i tak będzie mądrzejszy w tym i wielu innych tematach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:47

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Nie no nie ogarniam, no nie ogarniam, zazwyczaj potrzebne są 2 ciągniki na raz, ale jak coś to wujek albo kolega któryś przychodzi i jedziemy, nawet nie chodzi o przepięcia tylko o robotę, bo jeden baluje, to drugi wozi, trzebi owija, a tak to jakby były 2 to jednym balujesz, a drugim wozisz a potem dopiero jak tamten z beluje to przepinasz do owijarki . A jak mówiłem nie mam czasu. A i co to przepinania to też prawda bo mając 2 ciągniki musiałbym codziennie przepinać ( zakładając że rano koszę, potem grabię, baluję, wożę, owijam) to jednym 3 razy przepinam drugim 2 no i do tego inne prace w lecie ( jakieś wtopy sąsiadów, przewieźć co 2 dni wodę dla krów i już się uzbiera)

jaco powiem ci że jak się ciebie słucha to mi ziemniaki w piwnicy gniją. No może na 200bali nie opłaca się kupować osobnego jakiegoś drogiego ciągnika żeby się super owijało np. taki ursus 235 ma prawie 10km więcej a droższy o ponad 10 tys, nawet jeśli by wyszło że c-330 wolniej ale oszczędniej na 1h a c-360 szybciej ale więcej paliwa na 1h. Licząc że owijanie zajęło by mi rocznie około 15h (no nie liczyłem ile w 1h owinę) to jest niewielka część prac, może 1/5 którą bym wykonywał c-330. A nawet jeśli by się owiało strasznie powoli to ok owijarkę zapnę do nowego nabytku 50-70KM i on na pewno będzie miał lepszą hydraulikę i będzie śmigało, i po problemie owijanie bel to nie wszystko.

#112 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:50

Jeśli jego ojciec ma pieniądze, to jego sprawa na co wyda... niech sobie kupuje.
Z tą owijarką to większej głupoty nie mógł napisać... C360 jest właśnie dobra pod owijarkę, wrzuca się 5, obroty silnika 500-700 i robota idzie ale "on" i tak będzie mądrzejszy w tym i wielu innych tematach.

właśnie jak c360 chodzi na niskich obrotach to na pewno więcej nie spali jak c330 chodząc ok 1800obr

#113 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:56

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Przez 5 nie wolno przez 4 to tak ale jakieś strasznej różnicy nie ma może jest poprawa o 20% max, no i c-360 tak pyrkając spali z 3l ( no i nie mówcie że mnie bo mi nigdy poniżej 3l nie zeszła) a c-330 to nawet jak będzie leciała na 2000 obrotów to silnik nie ma obciążenia dużego strasznie więc nie spali więcej niż 3l a pewnie wydajnością dorównuje c-360 a jak mówiłem owijanie to nie wszystko.

#114 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 00:13

Remontować c-360 czy kupić coś innego? chłopie ja mam 3 traktory i 20ha ziemi w tym 3-4ha łak mam belarusa 920 z turem c360-3p i mtz 82 jeżdze razem z tatą i nawet w siano kiszonke to trawa u mnie leży dzień dwa łądnej pogody i sie zwija i wtedy ja beluje tato ograbia pozniej przyjeżdza belarusem zanim on pozbiera bele ja już jestem podczepiony do owijarki i owijamy i ja ci polecam mtz pompa wydajna mało pali ma przedni naped czesci tanie dostępne wszędzie i ma 4x4 to pojedziesz prawie wszedzie a c330 to w wiekszą kałuże wiedziesz i stoisz masz rozwijać gospodarstwo to rusz myslenie troche po co ci ciapek jak to traktor do niczego bynajmiej dla mnie a tak masz 4x4 zwiekszysz areał kupisz wiekszy sprzęt szybciej robota pójdzie i daj sobie przetłumaczyć bo jak piszesz ciągle o c330 to zamknij temat i kup ją jak taki ''zakochany'' w tym traktorze jesteś to jest moje zdanie w tym temacie a te 82km napewno ci w niczym nie przeszkodzą

Edytowany przez rucin, 10 grudzień 2012 - 00:14.

#115 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 14:48

Remontować c-360 czy kupić coś innego? jak się tak zachwycasz tą c330 że taka dobra i że tak mało pali to ją kup i się nikogo nie pytaj o zdanie bo i tak każdy będzie ci co innego mówił

#116 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 17:42

jak się tak zachwycasz tą c330 że taka dobra i że tak mało pali to ją kup i się nikogo nie pytaj o zdanie bo i tak każdy będzie ci co innego mówił

powiedź gdzie ja się pytam czy kupić c-330? Ja się pytam co kupić za c-360 do 30tys. pasuje mi do 40tys kupić 2 ciągniki, więc może lepiej kupić taką c-360 i jakichś jeden niż lepszy np. 235 i jakiegoś złoma. Belarus to chyba by był przerost formy nad treścią, bo ten ciągnik musi chodzić, z kosiarką 1,65, rozrzutnikiem 3t, balarką odpowiednikiem krone 125 oraz w przyczepie samozbierającej odpowiednik tego http://images49.foto...c539b3bafd8.jpg Bo belarus by był za duży do wszystkiego, więc lepiej coś mniejszego.

#117 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:05

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Panowie szkoda czasu na takie pierniczenie. Już 6 stron tematu, a wszystkie najważniejsze informacje @fajny ma w 2 pierwszych stronach. Założe się, że powstanie następne 6 stron i w kółko to samo będzie gadanie.
Na początku tematu było o tym czy opłaci się inwestować w remont c-360? BYŁO,
Również jaki Ciągnik za c-360 do 25tyś ewentualnie 4x4 d0 30tyś było? BYŁO.
Więc w czym masz KOlego @fajny problem?

Wszyscy userzy podpowiadają Ci co zrobić i co kupic, a Tobei zawsze źle i zawsze "nie ogarniasz".
Tyle ode mnie myślę, że większość Kolegów przyzna mi racje, że nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu bo i tak nikt nie przetłumaczy @fajnemu bo On wie wszystko lepiej.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#118 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3460 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:13

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dokładnie jak mówisz @Honda ;)
I dlatego już nikt tu prawie nie zagląda @ Fajny i tak wie najlepiej :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#119 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:19

Remontować c-360 czy kupić coś innego? u mnie mtz chodzi też w kosiarce 1.65 i prasie i jakoś nie jest to jak to ujałeś ''przerost formy nad treścią mój chodzi nawet w rozsiewaczu a gdy załozysz wspomaganie to zwiększy się troche promień skretu i nie bedziesz sie do tyłu oglądał a kosiarke możesz do niego większą kupić i wrazie jak się mf popsuje to masz na niego zastępczy ciągnik tak więc same zalety ciągnika 75-80kmpodsumowując rusek pracując lekko spali malutko ale i jak uczepisz go w pługi to też swoje śmiało zrobi a dużo nie pochłonie ON

Edytowany przez rucin, 10 grudzień 2012 - 19:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:52

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Najlepiej nowego z Agromy wpłacić te 40 tyś i resztę na raty.Chłopak zabiegany i sam nie wie gdzie z palcami trafić. :D Dajcie Panowie na luz. :P

Dodaj odpowiedź