Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:17

C-330 to tylko najlżejsze prace przyczepka na bydło przetrząsacz owijarka grabiarka, coś 45-65KM no to większość maszyn na wom tz prasa, rorzutnik, przyczepa samozbierająca i może w lesie coś bo mf to szkoda, mf to orka, agregat, bronowanie, przyczepa na bale, ładowanie bel, obornika no i ogólny transport ciężki.

Jesteś młody więc jeszcze nie wiesz, i chyba nigdy nie pracowałeś C-330. Do tych prac które napisałeś C-330 się nie nadaje. Do przetrząsania 4 lub 5 czyli wolno, owijanie to już bardzo wolno. Jak Ci tak bardzo C-360 nie pasuje to bierz C-360-3p, pali mniej, a wydajność taka jak C-360. Szczególnie jeżeli zależy Ci na szybkim wykonaniu pracy to C-330 odradzam.
Co do tego 50-70km z 4x4 to powinieneś się naprawdę zastanowić nad MTZ 82, podobno pali tyle co C-360, do napraw młotek i przecinak :D A te kilka km zawsze może się przydać.
Chociaż czytając ten temat zastanawiam się czemu go założyłeś. Uparłeś się na C-330 i 50-70km z 4x4, i żadne argumenty do Ciebie nie trafiają.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dzisiaj, 21:30
  •  

#62 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:26

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Tak to jest jak dzieciakowi się wydaje że wie czego mu trzeba. Niby pyta o opinię a nie czyta chyba nawet odpowiedzi.....

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#63 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:36

Remontować c-360 czy kupić coś innego? @milanreal jak koledze zwiduje się c-330 lub c-360, 50-70km i 4x4 to niech sobie w c-360 zrobi remont silnika na tulejach zetora(parę koni przybędzie) i niech założy sobie napęd do 60-tki i po kłopocie :D

Bo jak narazie to w tym temacie kręcimy się w kółko bo sam chłopak nie wie czego chce. Ponieważ w tym przedziale cenowym to ltz 55 4x4 lub tak jak @seweryn mówi Mtz 82 i tyle. Gdyż kupic dobrego zetorka to nei oszukujmy się trzeba mieć minimum te 30 tys.

Edytowany przez HondaMtx, 09 grudzień 2012 - 18:38.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#64 Share Ksiegowy_Piotrek

Ksiegowy_Piotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:38

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Zetora nie kupuj bo pali tyle ile wlejesz, a jak wyremontujesz C-360 to będziesz wiedział co masz bo za ten rocznik to weźmiesz grosze. Z czasem założysz wspomaganie kierownicy i ładowacz i będzie jak znalazł ;-)

#65 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:41

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Z tego co wiem to każdy pali tyle ile mu wlejesz :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#66 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:44

@milanreal jak koledze zwiduje się c-330 lub c-360, 50-70km i 4x4 to niech sobie w c-360 zrobi remont silnika na tulejach zetora(parę koni przybędzie) i niech założy sobie napęd do 60-tki i po kłopocie :D

Bo jak narazie to w tym temacie kręcimy się w kółko bo sam chłopak nie wie czego chce. Ponieważ w tym przedziale cenowym to ltz 55 4x4 lub tak jak @seweryn mówi Mtz 82 i tyle. Gdyż kupic dobrego zetorka to nei oszukujmy się trzeba mieć minimum te 30 tys.

Jakim cudem przybędzie te parę koni?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#67 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:46

Remontować c-360 czy kupić coś innego? No a jak przerabiają w c-360 blok (chyba rozwieracja) wstawiają większe tuleje i tłoki to koni nie przybywa?

#68 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:50

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Daremna robota. Chcesz mieć pewny sprzęt to utrzymany w oryginale a nie kombinowany 30-40 letni ciągnik który pomału z racji wieku robi się coraz bardziej zawodny.
KPK Kumurun Team

#69 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:51

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Ja mam ten sam problem co w temacie mam c 355 ciagnik pracuje u mnie 20 lat miał robiony silnik na nowym wale ,nowe sprzęgło i cały wom ogumienie 90% , przednia oś trzeba wymienić mechanizm różnicowy, atak przejrzeć łożyska w skrzyni i zwolnicach (na codzien pracuje z pługiem ,rozrzutnikiem dwóosiowym 4,5 tony agregatem , rotacyjna i prasa kostka, niema kabiny ,ostatnie lata nosze sie z zamiarem sprzedania i kupienia czegoś nowszego myślałem o ltz ale ze sprzedażą mojego to łatwo nie będzie

#70 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:52

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Nie słyszałem że można rozwiercić blok... między np 7211 a c360 jest niby tylko 7mm różnicy w średnicy tulei ale czy to ktoś robi? i czy wymiana tłoków i tulei naprawdę cos da to nie wiem ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:54

Remontować c-360 czy kupić coś innego? @mariusz robić to robią coś takiego bo u mnie zewsi dwóch delikwentów tak zrobiło. Powiem Ci, że fajnie wtedy 60-tka chodzi :)

#72 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:57

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Nie mówię że nie bo nie wiem, a na mocy to zyskuje naprawdę? Pompa i wtryski też zetora?

#73 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:59

Remontować c-360 czy kupić coś innego? wtedy wał też trzeba dać od zetora

#74 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:00

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Zyskuje i to nawet sporo. Po takim tuningu sąsiadowi w pługu 4x35cm radzi sobei bardzo dobrze bo przeważnie 3 orze a jak ma cięzej to dopiero do 2 schodzi. Pompa zostaje ta sama i wtryski też tylko zwiększają dawke na pompie.

@goral zgadza sie :)

Edytowany przez HondaMtx, 09 grudzień 2012 - 19:01.

#75 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:00

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Wał akurat jest taki sam

#76 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:03

Remontować c-360 czy kupić coś innego? wiem, że sąsiad wał zmieniał na jakiś inny ( podobnież na jakiś utwardzany).

#77 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:09

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Lepiej zainwestuj w oryginalną konstrukcję. Zetor wcale nie jest zły. Może trochę za dużo je cenią i ciężko znaleść w przystępnej cenie ładną sztukę. Jak jest w dobrym stanie to okrutnie drogi.
KPK Kumurun Team

#78 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:15

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Nie no niektórzy są niesamowici, ja napisałem że c-330 do przetrząsacza (będę co roku przetrząsał max 3ha) więc mogę jeździć nawet na 3 bo co to jest 3ha w ciągu roku, ja mam szeroką ale lekką zgrabiarkę, i to taką która wyśmienicie grabi, bo c-360 to siano na 4 i około 1600 obrotów grabiłem trawę z pokosów, a c-330 ma podobne prędkości na 5 więc w czym problem, a owijanie to też nie problem wystarczy kupić pompę za 400zł i ma 25l na min, c-360 ma 22 i w cale to nie jest wolno więc nie rozumiem. Wolę c-330 gazować i niech spali te 2,5l w owijaniu niż gazować c-360 która owinie tyle samo a spali 4,5l (chodzi tu pracowanie non stop na obrotach powyżej 1800.

C-330 jest dużo zwrotniejsza i często by była ciągnikiem podwórkowym bo jakbym założył jej wspomaganie to nie ma zwrotniejszego ciągnika w tej mocy.

#79 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:18

Remontować c-360 czy kupić coś innego? @fajny jestem na bieżąco z tematem i do tej pory nie było mowy o wymianie pompy w c-330, więc Ty tutaj zamieszanie robisz.
A tak w ogóle to po co Ci nasze porady jak już masz ustalone, że c-330 będzie bo taniej w paliwie wychodzi. Więc po co CI nasze porady?

Edytowany przez HondaMtx, 09 grudzień 2012 - 19:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:18

Remontować c-360 czy kupić coś innego? To ty @Marcus jesteś niesamowity. kupować traktor żeby obrobic 3 ha łąki :blink: . DAJ spokój dziecko jesteś nie rolnik

Dodaj odpowiedź