Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

119 odpowiedzi na ten temat

#41 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 00:00

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Czy wy nic nie rozumiecie? Ja nie mam czasu bo 16 lat to jeszcze szkoła, bydła trochę mamy, tata pracuje tylko niekiedy sobie urlop bierze, normalnie w wakacje tylko ktoś jest w domu a w roku szkolnym to ktoś się pojawia o 3,4 po południu. Więc na pewno jest czasu. Można i 30ha obrabiać samą c-360 tylko po co? Po to żeby zaoszczędzone pieniądze władować w dodatkowe zabiegi agrotechniczne gdyż nie wyrabiasz się na czas? No i nigdy nie porównuj gospodarstwa gdzie jest uprawa do gospodarstw nastawionych na hodowlę bo zawsze jest coś do roboty, a gdy sianokosy się kosi, grabi, baluje, zwozi, owija, ustawia a do tego są jeszcze inne prace, obornik, woda dla krów, las i uprawy, jak ktoś może się tłuc, ale ja wolę mieć 3 ciągniki i odczepiać raz na kilka dni od maszyny. A ja mieszkam w terenie dodatkowo górzystym, i z pogodą to u mnie kiepsko jest np. teraz jest prawie -15 stopni. A tata decyduje ale zawsze pierwsze się pyta czy dobry sprzęt czy opinii nie poszukałbym itd. My dla świętego spokoju mamy te 3 ciągniki bo jakby czasem się któryś sypnął to drugi by mógł go zastąpić. C-330 to tylko najlżejsze prace przyczepka na bydło przetrząsacz owijarka grabiarka, coś 45-65KM no to większość maszyn na wom tz prasa, rorzutnik, przyczepa samozbierająca i może w lesie coś bo mf to szkoda, mf to orka, agregat, bronowanie, przyczepa na bale, ładowanie bel, obornika no i ogólny transport ciężki.

Edytowany przez FajnyMarcus, 09 grudzień 2012 - 00:07.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dzisiaj, 12:20
  •  

#42 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 00:07

Remontować c-360 czy kupić coś innego? masz rację bo lepiej raz wydać na ciągnik pieniądze a potem dzięki niemu będzie można wszystko szybciej i sprawniej obrobić
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#43 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 00:09

Remontować c-360 czy kupić coś innego? No jeden się zgadza, bo u mnie jest tak a nie inaczej i dążę do tego żeby jak najszybciej dane prace porobić, to tak przez 2,3 lata będzie zanim nie skończę szkoły a potem maxymalny rozwój i maszyny będą wykorzystane w 120%.

#44 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 00:16

Remontować c-360 czy kupić coś innego? ja też wole wszystko szybciej porobić i już o tym nie myśleć
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#45 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 08:59

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Ja wolę mieć kilka traktorów pod ręką, nawet jakby miał być odpalany na kilka dni w roku, to mi akurat jest w tedy potrzeby i co a zresztą to maszyna to w pozostałe dni w roku o jedzenie nie woła, nawyżej aku podładować, płyny powymieniać i tyle. No chyba żebym miał np. 20ha ornego to wolę mieć ciągnik z 100KM i drugi z 70KM, jeden do ciężkiej, drugi do lekkiej roboty.

Edytowany przez FajnyMarcus, 09 grudzień 2012 - 09:01.

#46 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 grudzień 2012 - 09:23

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Za młody jesteś żeby rozsądnie zaplanować. Dla mnie bezsens zupełny :P . POZDRO

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#47 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 09:27

Remontować c-360 czy kupić coś innego? I tutaj dobrze myślisz :) im więcej tym lepiej ciągników u nas ludzie mający po 20ha mają po 5 ciągników niektórzy to i nawet po 150KM i fakt niekiedy stoją cały rok a jeden chodzi ale jak przychodzi robota to trzeba wygrać z czasem bo wiadomo pogoda dla nas rolników jest najważniejsza.... A nie przeczepiać, bawić się jednym i naprawiać... Ogólnie to C-360 bym nie sprzedawał trochę ją poprawił i niech jeździ bo grosze za nią dostaniesz a kupisz coś i też nie wiadomo jak to pochodzi to jest jak wygrać los na loterii... A nie ukrywajmy C-360 ciągnikiem złym nie jest... C-330 nie kupował bym bo po co? Mało co zrobi i do niczego się nie nada ... prędzej zastanowiłbym się nad jakimś ferdziem np. 550 lub ostecznie chociaż tutaj o komforcie pracy możemy pomarzyć 235 po prostu do więcej maszyn go podczepisz i więcej i szybciej zrobi ;)

Przykłady z naszej wsi moim zdaniem zgranych zestawów:
- na 10ha - MF 3065 + tur, C-360, C-330
- na 20ha - C-330 (już ją sąsiad sprzedaje bo mu nie potrzebna), MF-255, C-385, Fendt 306 + Tur, MF699
- na 15ha - C-330, C-360, Zetor 7745 Turbo + Tur
- na 15ha - Ursus 3512 + tur, Zetor 7245, Renault 110.54
Tutaj akurat moim zdaniem zestaw no trochę nie zgrany bo brakuje ciągnika gdzieś ok. 80KM sąsiad ma 23ha: C-330 (dawno też już jej nie widziałem), MF 255 + tur, MF 3095, Deutz Fahr DX 6.61

Edytowany przez Luke16, 09 grudzień 2012 - 09:37.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2012 - 09:36

Remontować c-360 czy kupić coś innego? a może zamiast C-330 kupić C-360-3P?Traktor bardzo oszczędny oraz dobry!Wiem,bo mam takiego w gospodarstwie,od nowości u nas i jeszcze poważniejszej awarii nie miał.

#49 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 grudzień 2012 - 09:36

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Założyciel tematu sam pisze, że do niektórych prac wynajmują, jak na mój gust 2 ciągniki to wszystko co potrzeba na taki areał. Ale jak masz duże podwórko to powiedz tacie niech kupi jeszcze ze 4 to przeczepianie prawie zupełnie odejdzie :P

Edytowany przez Marcin91, 09 grudzień 2012 - 10:29.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#50 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:01

Remontować c-360 czy kupić coś innego? mariusz dla mnie racjonalne myślenie... I szczerze jakbym miał kase to by 4 ciągniki stały na podwórku bo ja robie jedno, tata drugie przyjeżdżam i nie tracę czasu na przepinanie ... Wsiadam i jadę ile przy tym czasu zaoszczędzone... W szczególności w sianokosy a wtedy każda minuta jest cenna ... My też mamy to ok.15ha każdy mógłby powiedzieć że C-330 i Zetor 7211 spokojnie wystarczy a tu guzik... Tu za mało mocy tu brakuje napędu ... I tak naprawdę wszystko jeden ciągnik robił i były tyły myślę że teraz się to zmieni ;) Tak jak napisałem wyżej zestawy u nas jakie są i na ilu ha pracują tak dla mnie u autora tematu widziałbym takowy zestaw:
- C-360
- MF 3050 + Tur
- MF 550 lub jakiś MF 235 koniecznie coś na 3 cylindrach a może jakieś Renault małe??

Edytowany przez Luke16, 09 grudzień 2012 - 10:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:02

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Założyciel tematu piszę, że pracuje tymi ciągnikami na górzystym teranie. To po co mu c-330 czy c-360 do rozrzutnika czy przyczepy samo zbierającej?? Przecież c-330 to by miała co robić sama ze sobą, a nie ciągnąć jeszcze rozrzutnika :D Na taki teren to tylko ciągnik z 4x4 (wiem co mówię bo sam mam tereny górzyste) Ja do tej pory pracowałem zetorem 8011 i to była mordęga bo troszke mokro było i nic nie można było zrobić na górze, a teraz mam 4x4 ciągnik to wjeżdżam i robię i nie przejmuję się czy da radę jechać prosto czy nie.

@fajnymarcus jak masz tereny górzyste, jak sam piszesz to musisz myśleć o ciągniku 4x4. @seweryn dobrze Ci radzi bo ciągnik 80km na góry to wcale nie tak dużo.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#52 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:05

Remontować c-360 czy kupić coś innego? dwa ciągniki rozumiem ale więcej po co ???? koszty oleju co rok, akumulatorów co 3-4 lata opon co 10 bo jak się nie zedrą to spękają, gdzie to garażować i ile osób jest do jazdy tymi ciągnikami ????? ja bym 3050 zapinał do tego wszystkiego co sześćdziesiątkę, ją sprzedał i kupił porządnego 3512, a 330 nie kupował, ale to moje zdanie każdy robi jak uważa. wiem jednak z doświadczenia, że im więcej tego jest tym gorzej bo nic nie jest dopilnowane, a że któryś ciągnik litr ON spali mniej to nic, bo jak wcześniej napisałem koszty eksploatacyjne też kosztują. pozdrawiam

#53 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:26

Remontować c-360 czy kupić coś innego? powiem na naszym przykładzie:
na 15ha mamy c-330 i c-360 (od zeszłego roku), hodujemy bydło mleczne, wszystkiego ok. 20szt., do tego produkcja warzywna+sad
rok temu brat zastanawiał się czy dokupić drugi ciągnik, i kupił c-360, w tym roku stwierdził że przydałby mu się jeszcze jeden, taki mały, którego możnaby zapiąc na wiosnę do opryskiwacza i odczepić go dopiero późnym latem
na początku też się martwił bo to i miejsce w garażu zajmuje, i naprawy jakieś czasem
docenił fakt posiadania dwóch ciągników w żniwa, kiedy to w c-330m zablokowała mu się skrzynia, normalnie w zeszłych latach zostałby w mokrym tyłkiem, bo nie miałby jak zboża od kombajnu odebrać, a tak to tyłek uratowała c-360

#54 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 10:52

Remontować c-360 czy kupić coś innego? No ja c-330 wykorzystywałbym do najlżejszych prac, bo inne ciągniki będą za dużo paliły. Taki mały brząc ni e potrzebuje 4x4 bo w 4x2 ciężko idzie, ale większy 50-70KM to trzeba z 4x4.

#55 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:55

Remontować c-360 czy kupić coś innego? napęd 4x4 bardzo się przydaje nawet w małych ciągnikach, lepiej niech się przydusza na większym biegu to mu zredukujesz niż mają się tylko koła w miejscu kręcić więc jak byś miał kupować ten ciągnik to szukaj z przednim napędem i lepiej o większej mocy, sam z doświadczenia wiesz ile on daje nawet przy niewielkim ciągniku a szczególnie w terenach górzystych, często tak jest że wiele ludzi kupuje ciągnik na wyrost a potem okazuje się za mały ponieważ każdy chce wymienić swoje maszyny na większe żeby robota szybciej szła

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 11:56

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Na razie nie dużo tego obrabiacie to fakt. W góry 330 jest taki sobie. Słaby silnik i mało biegów do pracy w polu to kiepskie rozwiązanie w góry. Zawsze braknie jakiegoś biegu i ratujesz obrotami. do grabienia, suszenia dobry ale już rotacyjna nim poniewiera. Zależy jakie góry. Jeśli chcesz wydać więcej i wymagasz jak pisałeś wcześniej to nie bój się przedniego napędy. Nie raz ci on tyłek uratuje, nie raz słabszym ciągnikiem z napędem ciężej czy dłużej ale awaryjnie zrobi robotę większego. Z paliwem też nie jest tak do końca... nie marnujesz go w 4x4 na np. 20 procentowy poślizg tak jak to często jest ciągniku bez napędu. Problem w tym że w tym przedziale mocy ciągników z napędem uczciwych jak na lekarstwo.
Teoria im więcej ciągników tym lepiej to też jakaś bzdura. Na ten areał dwa wystarczą, rozsądnie dobrane do maszyn i podziału obowiązków. Nie można mówić więcej bo jak się zepsuje. To teoria ludzi co gospodarzyć nie umią i sprzętu w należytym stanie utrzymać. Kto mądry zamrozi w trzeci czy czwarty ciągnik kilkadziesiąt tysięcy złotych tylko po to żeby stało? Wystarczy niewielki procent tej kwoty poświęcić na solidne doglądanie tego co się ma.
Dla ciebie według mnie 50-70 koni, ciągnik z napędem i dobrą skrzynią.

Edytowany przez seweryn20, 09 grudzień 2012 - 11:58.

KPK Kumurun Team

#57 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:07

Remontować c-360 czy kupić coś innego? ja mam ok 50h z dzierżawami i mi wystarczają trzy ciągniki ale przydałby się jeszcze czwarty o większej mocy i z przednim TUZ i WOM

#58 Share gseries

gseries

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:20

Remontować c-360 czy kupić coś innego? C-360 zastąpi LTZ spokojnie i masz napęd 4 gary i 55km, myślę że za ok 20tyś coś spokojnie znajdziesz sam takowego użytkuje więc wiem co mówie :)
Jak masz jakieś pytania to pisz :D

#59 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:27

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Myślę że do grabiarki karuzelowej, przetrząsacza, i do innych podobnych prac dużego uciągu nie trzeba, no i nie przesadzajmy z tymi górami bo to nie jest zakopane, ale górki większe też są. Co do ilości ciągników to myślę że wystarczy że powiem że czasu mało mam, i potrzebnych jest są te 3 traktory. Jakieś inne propozycje 50-70KM 4x4 do 30 tys?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:34

Remontować c-360 czy kupić coś innego? dla mnie w tym przedziale cenowym i o tej mocy 4x4 to 5245, 6245, 7245 ... Ze skierowaniem ku pierwszemu...

Dodaj odpowiedź