FajnyMarcus

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

Polecane posty

FajnyMarcus    1

Dobra muszę wyjaśnić kilka faktów: Mam mf 3050, c-360 a w najbliższym czasie dołączy c-330 (nic innego nie kupię do tej kasy) a c-360 jest może nie wstanie agonalnym ale dorypana ładnie. Wymieniałem u góry co jest do wymiany wwięc jeśli to mało sory. Blachy i kabina z 3500zł, 2500zł opony, naprawa hydrauliki 500zł, elektryki 1000zł, sprzęgło 500zł razem z chłodnicą. Więc wychodzi +- 8 tys. Chcę mieć 3 ciągniki o mocy 70-80KM, 50-60 no i 30KM. Rozumiecie? Nie wymieniam c-360 na c-330 tylko c-330 przybędzie osobno. Znowu z kasą to nie szaleję ale chcę kupić coś takiego które by było lepsze od c-360.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

za dobrą kabinę trzeba teraz dać ok 3 tys


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No więc nawet ten remont wyjdzie w granicach 10tys. A to dalej będzie c-360 tylko w pełni sprawna i może ładniejsza.

 

Do 25 tys zetora nie kupię, żadnego z serii xx45 a stare są stare i tyle. Jak coś to bym wolał 5245 bo mniej pali i zwrotniejszy ale nie ta kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

mam do wyboru Belarusa 550, ursus 4512, zetor 5211, ltz 55, jest w czym wybierać (brak 4x4 bym przeżył jakoś byle by pozostałe było lepsze niż w c-360)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam na cholerę ci ten 330 ciągnik do niczego większy rozsiewacz czy opryskiwacz i sobie nie da rady a na dwa dni w roku do owijarki nie warto kupować na twoim miejscu sprzedał bym 360 dołożył to co masz wydać na ciapka i kupił jakiegoś zetora z Seri 7x45

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@fajnymarcus ja bym skłonił się do ltz-a 55. Fajny, zwrotny dość silny,4x4 a co najlepsze mniejsze spalanie od c-360 :) i do 25 spokojnie kupisz jeszcze Ci zostanie kasy na różne pierdółki jakby trzeba było go do szykować. Sąsiad miał i sprzedał za 15 tyś, a teraz sie po głowie klepie, że go sprzedał. Ja mogę go śmiało polecić bo praktycznie miałęm taki ciągnik na oczach codziennie. I dużo, dużo lepiej radził sobie w talerzówce 2m czy w pługu 3x35xcm niż c-360.

 

Jeśli masz jakieś pytania co do tego ciągnika to zapraszam na PRIV.

Pozdro HondaMtx


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Potrzebujesz mocniejszy czy z większym uciągiem ciągnik to 60-kę sobie daruj. remontami jej mobilności nie poprawisz. Budżet widzę niewielki to i wybór czegoś uczciwego będzie mały. Zetora za tyle to ciężko trafić fajnego. Dolicz sobie 3-65 koła na ewentualnego zonga. Poza tym trzymają się w cenie. Ltz też bym nie kupował. Mało tego jeździ do tego specjalnie nie chwalą. Osobiście zastanowił bym się nad mtz-tem. Jest duży wybór, rocznikowo nie są drogie, części masa, jest dosyć uniwersalny. 80-konny ciągnik co ledwo 4 tony waży.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Jak byś czytał uważnie to byś wiedział że mam mf 3050 i potrzeba mi ciągnika 45-65KM z 4x4 najlepiej i do 25-30 tys ale im więcej kasy tym więcej wymagam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Czytałem czytałem. Napisałem ci tylko co myślę. Poza tym 15 koni różnicy to nie dużo jeśli chodzi o twoje potrzeby ich nadmiar na pewno cie nie zaboli.. Sam zresztą zastanawiałeś się nad mtz 550 a on ma prawie 70 koni. A to praktycznie to samo, silnik niewiele słabszy i brak reduktora do tego mało ich na rynku w porównaniu do zwykłego mtz-ta. Więc w czym problem?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Może się zdziwisz ale w pewnym sensie się zgadzam że przydało by się kupić taki ciągnik drugi 80KM, ale na pewno nie teraz, za kilka lat to tak. Po pierwsze swojego pola mam 7ha, ale dużo też mamy dzierżaw i wszystkiego razem wychodzi ponad 20ha. Tata pracuje sezonowo, i nie mamy zbyt wiele czasu. Z zakupu wielu rzeczy zrezygnowaliśmy bo nie mamy czasu, np zakup opryskiwacza, beczki, rozsiewacza bo jak nam jest coś takiego potrzebne to przyjeżdża i mu się płaci a maszyna nie stoi w garażu. Nie potrzebny nam jest ciągnik na wyrost, a na pewno tak by było gdyby kupiłbym takie belarusa, bo po 1 u mnie nie ma większych łąk jak 0,5ha, niekiedy jest kilka w kupie ale rzadko z resztą u mnie są asfaltowe drogi ale takie które mają max 250cm szerokości, bez poboczy więc za dużych sprzętów nie nakupię. Przyczepą to też tak okazjonalnie jeżdżę siano zbierać. Zbóż zawsze mam w granicach 2,5ha, to tylko część własnych potrzeb po prawie wszystko dokupuję bo gdzie na 5-4 klasie urośnie duży plon. Więc taki drugi 80KM może by się przydał w przyszłości jak postawimy większą oborę i przestawimy się na rolnictwo w 100%, a na razie potrzeba mi mniejszy ciągnik do naszego rozrzutnika, przyczepy, no i może jak kupię do to do owijarki samozaładowczej z załadunkiem bocznym bo c-330 by sobie raczej rady nie dała ciągać pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Bez urazy, ale ty się zastanów czy w ogóle potrzebny wam ten 3 traktor, a zresztą i tak tata będzie decydował pewnie

Edytowano przez Marcin91

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Moi znajomi na takim areale z łąkami radzą sobie z c330, sąsiedzi co maja ponad 20ha mają po jednej c360 w domu a łąk nie maja, tylko ziemie 1-2-3 i wszystko orne, jak dla mnie troche bezsens kupować kolejny traktor do pomocy stojącym traktorom.

Ja sam wole pożyczyć traktor i zapłacić czy odrobić niż wywalić przynajmniej 45-50tys za byle co dobrego, za 25-30 to najwyżej mtz.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Czy wy nic nie rozumiecie? Ja nie mam czasu bo 16 lat to jeszcze szkoła, bydła trochę mamy, tata pracuje tylko niekiedy sobie urlop bierze, normalnie w wakacje tylko ktoś jest w domu a w roku szkolnym to ktoś się pojawia o 3,4 po południu. Więc na pewno jest czasu. Można i 30ha obrabiać samą c-360 tylko po co? Po to żeby zaoszczędzone pieniądze władować w dodatkowe zabiegi agrotechniczne gdyż nie wyrabiasz się na czas? No i nigdy nie porównuj gospodarstwa gdzie jest uprawa do gospodarstw nastawionych na hodowlę bo zawsze jest coś do roboty, a gdy sianokosy się kosi, grabi, baluje, zwozi, owija, ustawia a do tego są jeszcze inne prace, obornik, woda dla krów, las i uprawy, jak ktoś może się tłuc, ale ja wolę mieć 3 ciągniki i odczepiać raz na kilka dni od maszyny. A ja mieszkam w terenie dodatkowo górzystym, i z pogodą to u mnie kiepsko jest np. teraz jest prawie -15 stopni. A tata decyduje ale zawsze pierwsze się pyta czy dobry sprzęt czy opinii nie poszukałbym itd. My dla świętego spokoju mamy te 3 ciągniki bo jakby czasem się któryś sypnął to drugi by mógł go zastąpić. C-330 to tylko najlżejsze prace przyczepka na bydło przetrząsacz owijarka grabiarka, coś 45-65KM no to większość maszyn na wom tz prasa, rorzutnik, przyczepa samozbierająca i może w lesie coś bo mf to szkoda, mf to orka, agregat, bronowanie, przyczepa na bale, ładowanie bel, obornika no i ogólny transport ciężki.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

masz rację bo lepiej raz wydać na ciągnik pieniądze a potem dzięki niemu będzie można wszystko szybciej i sprawniej obrobić


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No jeden się zgadza, bo u mnie jest tak a nie inaczej i dążę do tego żeby jak najszybciej dane prace porobić, to tak przez 2,3 lata będzie zanim nie skończę szkoły a potem maxymalny rozwój i maszyny będą wykorzystane w 120%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

ja też wole wszystko szybciej porobić i już o tym nie myśleć


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Ja wolę mieć kilka traktorów pod ręką, nawet jakby miał być odpalany na kilka dni w roku, to mi akurat jest w tedy potrzeby i co a zresztą to maszyna to w pozostałe dni w roku o jedzenie nie woła, nawyżej aku podładować, płyny powymieniać i tyle. No chyba żebym miał np. 20ha ornego to wolę mieć ciągnik z 100KM i drugi z 70KM, jeden do ciężkiej, drugi do lekkiej roboty.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

I tutaj dobrze myślisz :) im więcej tym lepiej ciągników u nas ludzie mający po 20ha mają po 5 ciągników niektórzy to i nawet po 150KM i fakt niekiedy stoją cały rok a jeden chodzi ale jak przychodzi robota to trzeba wygrać z czasem bo wiadomo pogoda dla nas rolników jest najważniejsza.... A nie przeczepiać, bawić się jednym i naprawiać... Ogólnie to C-360 bym nie sprzedawał trochę ją poprawił i niech jeździ bo grosze za nią dostaniesz a kupisz coś i też nie wiadomo jak to pochodzi to jest jak wygrać los na loterii... A nie ukrywajmy C-360 ciągnikiem złym nie jest... C-330 nie kupował bym bo po co? Mało co zrobi i do niczego się nie nada ... prędzej zastanowiłbym się nad jakimś ferdziem np. 550 lub ostecznie chociaż tutaj o komforcie pracy możemy pomarzyć 235 po prostu do więcej maszyn go podczepisz i więcej i szybciej zrobi ;)

 

Przykłady z naszej wsi moim zdaniem zgranych zestawów:

- na 10ha - MF 3065 + tur, C-360, C-330

- na 20ha - C-330 (już ją sąsiad sprzedaje bo mu nie potrzebna), MF-255, C-385, Fendt 306 + Tur, MF699

- na 15ha - C-330, C-360, Zetor 7745 Turbo + Tur

- na 15ha - Ursus 3512 + tur, Zetor 7245, Renault 110.54

Tutaj akurat moim zdaniem zestaw no trochę nie zgrany bo brakuje ciągnika gdzieś ok. 80KM sąsiad ma 23ha: C-330 (dawno też już jej nie widziałem), MF 255 + tur, MF 3095, Deutz Fahr DX 6.61

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a może zamiast C-330 kupić C-360-3P?Traktor bardzo oszczędny oraz dobry!Wiem,bo mam takiego w gospodarstwie,od nowości u nas i jeszcze poważniejszej awarii nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Założyciel tematu sam pisze, że do niektórych prac wynajmują, jak na mój gust 2 ciągniki to wszystko co potrzeba na taki areał. Ale jak masz duże podwórko to powiedz tacie niech kupi jeszcze ze 4 to przeczepianie prawie zupełnie odejdzie :P

Edytowano przez Marcin91

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariusz dla mnie racjonalne myślenie... I szczerze jakbym miał kase to by 4 ciągniki stały na podwórku bo ja robie jedno, tata drugie przyjeżdżam i nie tracę czasu na przepinanie ... Wsiadam i jadę ile przy tym czasu zaoszczędzone... W szczególności w sianokosy a wtedy każda minuta jest cenna ... My też mamy to ok.15ha każdy mógłby powiedzieć że C-330 i Zetor 7211 spokojnie wystarczy a tu guzik... Tu za mało mocy tu brakuje napędu ... I tak naprawdę wszystko jeden ciągnik robił i były tyły myślę że teraz się to zmieni ;) Tak jak napisałem wyżej zestawy u nas jakie są i na ilu ha pracują tak dla mnie u autora tematu widziałbym takowy zestaw:

- C-360

- MF 3050 + Tur

- MF 550 lub jakiś MF 235 koniecznie coś na 3 cylindrach a może jakieś Renault małe??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj