Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

119 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 18:58

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Mam c-360 z około 75r z kabiną czeską, ciągnik w stanie 3/5 tz, prawie zero elektryki, łyse opony, blachy pordzewiałe i pogięte, cieknie ze zwolnic i jest kilka innych mniejszych rzeczy. No a jak bym ją robił to kabina nowa, całe oblachowanie nowe, opony no i remont mechaniczny. No i właśnie nie wiem czy jest sens bo jak liczyłem to wychodzi że dołożę nawet 6-7 tys zł. No i nie wiem czy nie kupić czegoś innego. Tatę bierze na mf 255 albo ursusa 3512, a mi się on nie podoba bo się nisko siedzi , znowu coś trzeba przełączać, mniej biegów jak c-360 i dużo mniejszy komfort. Z grubsza c-360 albo coś innego będzie robiło teraz tylko w bronach, dwukołówka, rorzutnik i samozbierająca od czasu do czasu, jakaś przewózka beczką. bo planujemy kupić c-330 do mniejszych prac( jak jej nie kupię to dochodzą prace: owijanie, grabienie, przetrząsanie i beczka na gnojowicę) , a do pługa mam 3050 4x4. Cenowo to tak do 20, bo do 25 to już c-330 nie kupimy. Co polecacie na zastępce? I nie pisać że podobne są tematy do nigdzie takiego samego nie ma.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remontować c-360 czy kupić coś innego? Dzisiaj, 06:24
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:36

Remontować c-360 czy kupić coś innego? znajomy robił remont skrzyni zwolnic i mostu wyszło 7,5 tyś teraz mówi że lepiej było sprzedać i

#3 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:40

Remontować c-360 czy kupić coś innego? za nią dużo nie weźmiesz
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#4 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:51

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Zrób w c-360 elektrykę, zmień tylne opony i to co konieczne. Kabiny nie musisz zmieniać koniecznie, blachy można jeszcze podmalować (choć na prawdę nie są drogie) i dokup sobie c-330. Będziesz miał wtedy 3 ciągniki. Im więcej ciągników tym lepiej. Zapodaj jakieś zdjęcie swojej c-360

#5 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 19:59

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Ja też bym remontował :)

#6 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:13

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Zn, może to zbyt opisałem ale ogólnie ciągnikiem da się wszystko robić, obciążniki wszystkie ma ( tylko z przodu z kół w garażu siedzą) nowe opony z przodu, dość duży luz jest, opony z tyłu zjechane trochę stomilki, komplet zaczepów, podnosi na tuz aż niekiedy za silnie. Jakieś światła są, ale to tylko z przodu i czasami, palić pali, silnik to oceniłbym na 8/10 ponieważ ładnie chodzi ale jest niekiedy ulany w paliwie, i po dłuższym postoju trzeba pod pompować. Fotę zaraz wrzucę jak znajdę.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:19

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Remontuj, myślisz że jak kupisz innego to nie będziesz musiał dołożyć do niego i że nie będzie z niego ciekło?
Może na początku tak - przy sprzedaży.

#8 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:24

Remontować c-360 czy kupić coś innego? No rozumiem, was ale dla mnie c-360 to już nie jest ciągnik do wszystkiego bo tak do np. rozrzutnika i przyczepy samozbierającej tych kilku KM brakuje a znowu do grabiarki 3m karuzelowej za duża. C-330 to kupimy i tak bo mamy dojście do tańszych ciągników ( np. ostatnio za 11 c-330M z kabiną http://images02.olx....330-Kalisz.jpg. A za następce dałbym max 25 tys ale to już wtedy musiałby mieć coś za co warto by było te kilka tys dorzucić.

Remontuj, myślisz że jak kupisz innego to nie będziesz musiał dołożyć do niego i że nie będzie z niego ciekło?

no i widzisz tu się zgadzam. Bo my mieliśmy przed mf renię no i niby ok ale jak się zaczęło psuć, to wszystko wyszło że jak założę nowe gumy, joistick, porobię silnik, skrzynię itd to uzbiera się nawet 20 tys a to dalej będzie ciągnik z 85r więc woleliśmy dołożyć te 18 tys do mf i mam nówki opony, joistick 91 rok, inny komfort w ogóle, samo poziomowanie, silniejszy podnośnik. I teraz będziemy robić skrzynię przy mf bo silnik zdrów i części tanie, w skrzyni chyba wodziki padły i trzeba kilka łożysk wymienić, i będzie chodził, no i to nie będzie 12x12 tylko 32x32 z półbiegiem więc sobie porównaj. Może to przekroczy 20 tys ale to inny traktor, a ja wolę kupić coś konkretnego i dołożyć trochę do niego żeby potem miło i bez problemów się jeździło. Bo jak dokładać do to czegoś a c-360 to dalej jest c-360.

Edytowany przez FajnyMarcus, 06 grudzień 2012 - 20:33.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:28

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Czyli nie tyle kwestia remontu co potrzeby. W takim przypadku nie ma się co rozwodzić. Zmieniaj na większy.
KPK Kumurun Team

#10 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:34

Remontować c-360 czy kupić coś innego? No właśnie ni to ni to, bo jak by się uparł to może mf chodzić z przyczepą i rozrzutnikiem 3,5t no ale to będzie marnotrawstwo paliwa, no i będzie dodatkowy koszt w postaci zakupu cyklopa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:36

Remontować c-360 czy kupić coś innego? a to szkoda tylko i pieniędzy bo potem będziesz się męczył i ciągnik jak mówisz, że c-360 nie będzie Ci wystarczać.Także lepiej kupić jakiś inny :)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:45

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Czyli jak kolega @seweryn20 nade mną, chodzi o większy ciągnik i tyle, a nie czy reanimować 360.

Edytowany przez esgreg, 06 grudzień 2012 - 20:50.

#13 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:00

Remontować c-360 czy kupić coś innego? można go popoprawiać i jak by chodził dobrze to nie warto go sprzedawać jednak jakby w razie awarii drugiego to jest zawsze czym robotę dokończyć
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#14 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:01

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Zn mi w c-360 przeszkadza głównie brak napędu, wspomagania, no i podnośnik przy wom ale można przywyknąć. Bo np. w rozrzutniku to myślę że jakby miał z 5KM to by szedł spokojnie wszędzie, no ale tak to słabszy no i do tego brak 4x4 więc u mnie jest kilka górek gdzie po drodze c-360 nie wyjadę więc muszę mf przepinać do rozrzutnika a potem odpinać i tak w kółko. Nie będę szalał za nie wiadomo jakim komfortem, wystarczy żeby nie wiało i w miarę cicho było żeby uszy nie bolały. Zastanawiam się nad takim modelem jak LTZ 55 wiem że to tylko ma z grubsza na minus że automatyczny napęd.

#15 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:21

Remontować c-360 czy kupić coś innego? ja miałem ten sam kłopot co ty i zamist c330 i c360 kupiłem 4514 ursusa spali niewielewięcej od 60 a robota komfort (wspomaganie) i zastosowanie nie do porównania.
tylko ze to ze 40 tys. musisz miec za fajnego

#16 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:25

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Właśnie się zastanawiam albo 4512 albo ten ltz, bo na 4514 mnie nie stać a z resztą po co trzymać 2 takie same, (mf ma ten sam silnik i pewnie gabarytami by nie odstawał) wolałbym coś ciut mniejszego poręczniejszego, takiego żeby było większe trochę od c-360 a mniejsze od mf. Bo do takich pierdół miałbym c-330.

#17 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:27

Remontować c-360 czy kupić coś innego? 4514 jest bardzo dobrym i prostym ciągnikiem ale wszyscy sobie go cenią

#18 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:31

Remontować c-360 czy kupić coś innego? kolego ja na twoim miejscu nie kupował bym c-330 , jedynie lekko wyremontował c-360 tak aby dalo się nią pracować i kupił zetora 7211 lub 7245 .

#19 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:35

Remontować c-360 czy kupić coś innego? Kolego chyba troche przesadzasz z tym remontem, jeżeli ciągnik chodzi i odpala to remont silnika odpada. Jak już to uszczelnij układ paliwowy, żeby paliwo nie ciekło. Jezeli nie ma swiateł z tyłu do dajesz nową kostke pod siedzeniem i kable i światła są. Ja mam ursusa C-4011 rocznik 1971 i instalacje elektryczną mam oryginalną jedynie to wymieniłem kostke pod siedzeniem i kable w błotnikach. Uszczelnienie zwolnic w najgorszym wypadku jakieś 40 zł. Gdzie odrazu wszystko remontować. Luz w ukladzie kierowniczym tulejki jakieś 70 zł tokarz 100 zł. Nie wiem kolego jaki rozrzutnik ciągniesz ale zwykły 3,5 tonowy rozrzutnik to c-360 bez problemu pociągnie. a jak masz duze górki to redukcja na 2 bieg i musi iść A przy rozrzutniku najlepiej załączać WOM przez skrzynie, np. wciskam pierwszy stopień sprzegła czekam aż ciągnik prawie ustanie wtedy lewą dźwignie podnosze lekko do góry i puszczam sprzęgło i już jade, a przy wyłaczeniu w czasie jazdy wyłanczam WOM. Ja moze i jestem staroświecki i C-4011 nie zmienie na inny ciągnik (zetor duzo pali, ferguson jest nie wygodny i ma mało biegów) a i tak kazdym ciagnikiem sie to samo zrobi.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 21:37

Remontować c-360 czy kupić coś innego? zetor taki jest dla mnie za silny i ogólnie za drogi. A c-330 by się przydała do lekkich rzeczy, owijarki, grabiarki karuzelowej i przetrząsacza pająk 4m no i do innych lekkich rzeczy.

Dodaj odpowiedź