FajnyMarcus

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

Polecane posty

seweryn20    825

Lepiej zainwestuj w oryginalną konstrukcję. Zetor wcale nie jest zły. Może trochę za dużo je cenią i ciężko znaleść w przystępnej cenie ładną sztukę. Jak jest w dobrym stanie to okrutnie drogi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Nie no niektórzy są niesamowici, ja napisałem że c-330 do przetrząsacza (będę co roku przetrząsał max 3ha) więc mogę jeździć nawet na 3 bo co to jest 3ha w ciągu roku, ja mam szeroką ale lekką zgrabiarkę, i to taką która wyśmienicie grabi, bo c-360 to siano na 4 i około 1600 obrotów grabiłem trawę z pokosów, a c-330 ma podobne prędkości na 5 więc w czym problem, a owijanie to też nie problem wystarczy kupić pompę za 400zł i ma 25l na min, c-360 ma 22 i w cale to nie jest wolno więc nie rozumiem. Wolę c-330 gazować i niech spali te 2,5l w owijaniu niż gazować c-360 która owinie tyle samo a spali 4,5l (chodzi tu pracowanie non stop na obrotach powyżej 1800.

 

C-330 jest dużo zwrotniejsza i często by była ciągnikiem podwórkowym bo jakbym założył jej wspomaganie to nie ma zwrotniejszego ciągnika w tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@fajny jestem na bieżąco z tematem i do tej pory nie było mowy o wymianie pompy w c-330, więc Ty tutaj zamieszanie robisz.

A tak w ogóle to po co Ci nasze porady jak już masz ustalone, że c-330 będzie bo taniej w paliwie wychodzi. Więc po co CI nasze porady?

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To ty @Marcus jesteś niesamowity. kupować traktor żeby obrobic 3 ha łąki :blink: . DAJ spokój dziecko jesteś nie rolnik


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz. W sumie sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. Tylko skąd wcześniej te 60 koni?

Może poszukaj innego ciągnika w zakresie mocy do 40 koni ale nowszego. Np. coś w stylu pronar-belarus 320 ma zdaje się 37 koni. Nie mam na myśli akurat tego ciągnika. To tylko przykład.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Nie no przedostatni post mnie roz**bał jakbyś czytał to byś wiedział że łąk mam ponad 20ha tylko że 3ha będę przetrząsał na paszę dla cieląt, klaczy i krów po porodzie. Bo drugie widzicie jaki jest tytuł tematu? A wy mi rozbieracie doradzacie czy c-330 kupować czy nie, ja się zastanawiam cały czas nad drugim ciągnikiem 50-70KM bo taki jest mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To sprawa wyjaśniona... dyskusji ciąg dalszy.

Faktem jest ze rozmowa jest trochę chaotyczna.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To się w końcu zastanów.. raz piszesz tak raz tak .

I grzeczniej trochę , bo takimi odpowiedziami nie zachęcasz do dalszej pomocy .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

No to skupmy się na tym, że tak:

-potrzebujesz ciągnik 50-70km

-masz na niego 25tyś zł

-najlepiej 4x4

-który mało pali

-i w dobrym stanie, zeby nie inwestować w niego.

To jesteśmy w punkcie wyjścia, że masz do wyboru coś z mtz, ltz lub zetora(na którego trochę mało kasy).


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Up| pozwól że zmodyfikuję pewne dane, moc to nawet 45-70KM, jeśli miałby 4x4 i stan dobry to do 30 tys wydamy, ale jeśli jest w 4x2 to do 25 tys bo drożej nie opłaca się kupować( no chyba że jakaś super okazja że zazwyczaj chodzą np.po 35-40 a tu za 30 to bym się zastanowił). Oszczędny no to aż taki nie musi być, wystarczy żeby 8l/h w ciężkiej pracy nie przekroczył ( więc chyba większość traktorów proponowanych się łapie). Stan dobry wiadomo że może nie być obciążników, np. gdzieś tam, pordzewiały albo wyblakły, ogólnie żeby chodził, a to że później coś w nim trzeba by pogrzebać to nie ma znaczenia.

ps. ciężka praca to np. belowanie krone 130S 10 noży i 60KM, żebyśmy się zrozumieli ciężka praca to praca w której ledwo idzie.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

FajnyMarcus@ odnośnie owijania bel to po co gazować c-360 przy owijaniu jak można włączyć pompę przez skrzynię (przez 5) i wtedy wystarczają jej niskie obroty a i tak będziesz szybciej owijał niż c-330 ze wzmocnioną pompą, nie wiedziałeś o takiej możliwości a do tego c-360 ma mocniejszy podnośnik i nie ma najmniejszych problemów z kiprowaniem mokrych bel jak to u sąsiada jest że c-330 pomagają ręcznie bo nie daje rady unieść foliarki żeby bela z niej zleciała

Edytowano przez radek199321

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wielu polskich rolników nie pracuje ekonomicznie traktorem więc co sie dziwić 16-latkowi... Cos sobie wymyslił i weź mu doradzaj jak sam wie najlepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

http://otomoto.pl/ca...al-A230406.html

http://otomoto.pl/ca...4x4-A62417.html

 

Masz, choć temat jak dla mnie trochę idiotyczny ale polecam te traktory, części do nich w miare tanie, na poziomie zetora, bez problemów dostępne, ciągniki proste w budowie, oszczędne, a przede wszystkim żaden zetor ursus czy mtz a tym bardziej ltz się do nich nie umywa, naprawiałem je i użytkowałem i polecam.

 

Ps. ten 685 ma ok 64kM nie 70, a bardziej polecam deutz fahr serii 3.xx i 4.xx, małe proste zwinne mechaniczne traktorki chłodzone powietrzem i to przede wszytkim deutz, nie ma lepszych traktorów, za 30tys coś się znajdzie, ale z trudem rzadko ktoś chce się ich pozbyć.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

tego drugiego to bym chętnie kupił

do silnika części SA dostępne a jak ze skrzynia

deutz, silnik mam w kombajnie 55 kM znam jego zalety

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Akurat chłopaki przez 5 nie powinno się, najwyżej przez 4 i używałem tego ale ogólnie i tak c-330 spali mniej w takiej pracy wiem bo od wujka c-330 wziąłem to co prawda wolniej owijała bo ma tą oryginalną pompę, ale pewnie przez 3h owijania z 4l spaliła mniej. Ogólnie do serii Xl w case to ja mam mieszane uczucia bo sąsiad kupił około 85KM i zaczęło się sypać to drogo go naprawa silnika wyszła, choć głownie to na forum spotykam dobre opinie, ale bałbym się w takiego ładować. Deutz to tak jakby jakichś ciekawy był to czemu nie. U w promieniu 3KM jest ich 4 seria 3.xx 4xx i jeden dx 90. Fajne maszynki deutz 3.65 bo takim miałem szansę jeździć, skrzynią 8/4, półbiegiem i super żwawym silnikiem naprawdę potrafił zachwycić, po asfalcie pod górę jechałem z owijarką klara ( to wszystko sąsiada) a za mną farmtrac 690dt z przyczepą d47 zostawał w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

ale co z tego że c330 na godzinę spali mniej jak owijając c360 szybciej to zrobisz a ciągnik, którym się ładuje i stawia belki nie będzie stał czekając aż ty owiniesz więc na to wychodzi że zaoszczędzisz ciągnikiem zapiętym do owijarki ale ciągnik do załadunku więcej spali ponieważ więcej czasu będzie musiał chodzić. pomyśl sobie ile więcej spali ciągnik z turem podczas owijania c330 a c360, sam to wiem z doświadczenia


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Takiego jak kupisz to zaraz zobacze z drogi gdzie mieszkasz :D

Tylko jak z częsciami do tego .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pierwsza awaria prawdopodobnie i postój na wieki. Za duży rumpel żeby go kupować.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Dobra sprawę owijarki pomińmy bo jak coś to sobie przerobię na wom bo mi coś silnik hydrauliczny szwankuje i ustawię sobie taką przekładnię żeby przy 1600 obrotów obracało owijarką jakby był podpięty ciągnik o wydajności 40l. Uprzedzam następne pytanie, nie będzie mi przeszkadzało że w jedną stronę. W c-360 tak też mam że hydraulika w jedną stronę działa i się przyzwyczaiłem już około 500 belek tak owiniętych. A u mnie zawsze jest tak że owijarka czeka na ciągnik z turem bo on od razu układa bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja też mam szkole miałem ja i kiedys i kilka late temu 17 ha sam orałem tylko T25 i uprawiłem i zasiałem teraz MTZ wpadam na dzień pod ozime dzień pod jare zboża i też zaorane w zupełności 80 i 30 KM mi starczają i tak sam nimi jeżdże. A kolega samemu 100 ha obrobi i zaorze i zasieje i większośc prac robi jednym john deere 6920


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Akurat chłopaki przez 5 nie powinno się, najwyżej przez 4 i używałem tego ale ogólnie i tak c-330 spali mniej w takiej pracy wiem bo od wujka c-330 wziąłem to co prawda wolniej owijała bo ma tą oryginalną pompę, ale pewnie przez 3h owijania z 4l spaliła mniej.

W takim parkotaniu C-360 spali u mnie 2,5l/h, czyli ciapek pali 1,2l/h nie sciemniaj tutaj...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

na początku tematu tłumaczyłem że jak ktoś nie ma hodowli to nie zrozumie co to za dobrodziejstwo mieć w czasie akcji sianokiszonka albo sianokosy kilka ciągników pod ręką. Ale co ja będę tłumaczył, niech jeden z drugim włączy sobie jakichś film z takich akcji i policzy ile trzeba ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj